1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin ETF başvurusu geri çevrilen şirketten SEC’e dava

Bitcoin ETF başvurusu geri çevrilen şirketten SEC’e dava

Bitcoin ETF başvurusu geri çevrilen şirketten SEC’e dava
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi şirketin spot Bitcoin ETF başvurusu, ABD’li düzenleyici kurum tarafından geri çevrildi. Şirket, bu gelişme üzerine spot Bitcoin ETF savaşını, mahkemeye taşıma karar aldı. SEC aleyhinde dava açtı.


Bitcoin ETF başvurusu geri çevrilen şirketten SEC’e dava

ABD Mekkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 29 Haziran’da Grayscale’in, “Grayscale Bitcoin Trust” (GBTC) aracını spot Bitcoin ETF’ye çevirme başvurusunu reddetti.

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale de sonunda SEC’i bundan dolayı dava etmeye karar verdi. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein de “SEC’i mahkemeye verdik.” dedi.

Grayscale Investments’i temsil eden avukatlar, dava başvurusunu Columbia Bölgesi mahkemesine yaptı. Burada SEC’in Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) aracını spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme başvurusunu reddetmesine itiraz ediliyor.

Grayscale, GBTC ürününü spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme başvurusunu geçen sene Kasım ayında yapmıştı. Bu başvuruda maksimum karar süresi 240 gündü ve Temmuz 2022’de bitiyordu. SEC de süre bitimine birkaç gün kala ret cevabı verdi.

İlgili – Bitcoin ETF nedir? Fiyatlardaki düşüşü Spot Bitcoin ETF’ler önler mi?

grayscale

Grayscale CEO Michael Sonnehshein de bu ret kararı ile ilgili şöyle konuşuyor:

“Grayscale, SEC’in yatırımcıları koruma, adil, düzenli ve verimli piyasaları sürdürme ve sermaye oluşumunu kolaylaştırma yetkisini destekliyor ve buna inanıyor. Ancak SEC’in ABD piyasasına spot Bitcoin ETF’lerinin çıkmasını engellemeye devam etme kararından derin bir hayal kırıklığına uğradık. Şiddetle aynı fikirde değiliz.

ETF başvuru inceleme süreci boyunca, Amerikalı yatırımcıların ezici bir çoğunlukla GBTC’nin spot Bitcoin ETF’ye dönüştüğünü görme arzusunu dile getirdiğine inanıyoruz. Bu, dünyanın en büyük Bitcoin fonunu ABD düzenleyici çevresine daha da yaklaştırarak milyarlarca dolarlık yatırımcı sermayesinin kilidini açabilir. Yatırımcılarımızı ve Bitcoin yatırım araçlarının adil düzenleyici muamelesini savunmak için firmanın tüm kaynaklarından yararlanmaya devam edeceğiz.”

İlgili – Dev şirketin Bitcoin ETF savaşı SEC’e dava açılmasıyla bitebilir

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: