1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Microstrategy’den kritik Bitcoin hamlesi! Saylor, Türk medyasına konuştu

Microstrategy’den kritik Bitcoin hamlesi! Saylor, Türk medyasına konuştu

Microstrategy’den kritik Bitcoin hamlesi! Saylor, Türk medyasına konuştu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’e yaptığı büyük yatırımla bilinen Microstrategy, Bitcoin dibe doğru giderken yeni bir alım yaptı. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin veriler yazımızda.

Microstrategy’den kritik Bitcoin hamlesi!

Lider kripto para birimi Bitcoin’de kontrol ayıların eline geçti. BTC düşüş trendinde 20,000 dolarlık kritik destek noktasını tutmaya çalışıyor. Bu seviye üzerindeki rekabet kızıştı. BTC’nin bu seviyeyi kaybetmesi yeni bir dibe doğru yol almasına neden olabilir.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

İş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sağlayan bir Amerikan şirketi Microstrategy, Bitcoin’e yaptığı yatırımla biliniyor. Bitcoin boğası Michael Saylor’un yönettiği şirket, Bitcoin zirve yaptığında dahi portföyündeki Bitcoin’e dokunmadı. BTC, düşüşe geçtiğinde ise şirket boş durmuyor.

Microstrategy, 480 tane daha Bitcoin alarak dikkat çekti. Saylor, Twitter sayfasından 29 Haziran’da 2,5 milyon takipçisine seslendi ve şirketin ortalama 30,664 dolar değerle 129,699 Bitcoin’i olduğunu söyledi. Son alımın değeri ise 10 milyon dolar ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü CEO, bugün Blomberght’nin canlı yayınına katıldı ve kripto para piyasası hakkında değerlendirmelerde bulundu. Saylor programda Bitcoin’in ayakta kalacağını ancak kripto para piyasasındaki altcoinlerin büyük çoğunluğunun çöp olacağını söyledi.

“Kendinizi enflasyona karşı aylık veya haftalık olarak hedge’lemek istiyorsanız, kısa vadede güvenli liman stratejisi olmadığını söylemeliyim.”

Borsalar hakkında da konuşan Saylor, düzenleme gerektiğini sözlerine ekledi. Aşırı kaldıracın olduğunu belirten ünlü CEO, düzenlemenin kaldıraçları azaltacağını belirtti.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 20,022 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %3 değer kaybetti. Kripto paranın toplam piyasa değeri 381 milyar dolara gerilerken bu değere karşılık gelen dominasyon oranı %42,8.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin fiyat hareketleri

Microstrategy’den kritik Bitcoin hamlesi! Saylor, Türk medyasına konuştu

 

 

Kaynak