1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. 3 analistten çöküşten sonra Bitcoin ve kriptoda ne olur açıklaması

3 analistten çöküşten sonra Bitcoin ve kriptoda ne olur açıklaması

3 analistten çöküşten sonra Bitcoin ve kriptoda ne olur açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasası son birkaç ayda düşüş üzerine düşüş yaşadı. Peki, bundan sonra ne olur? 3 uzmanın bu konudaki görüşlerine bakalım.


3 analistten çöküşten sonra Bitcoin ve kriptoda ne olur açıklaması

Yükselen her şey düşer. Bu kripto paralar için de geçerli. Geçen ay 40 milyar dolarlık Terra LUNA çöküşü tüm piyasa genelinde şok dalgaları gönderdi. Ethereum fiyatı değerinin üçte birini kaybetti. Lider kripto para Bitcoin de 2020 yılından bu yana ilk defa 20,000 dolar seviyesine geriledi.

Kripto para piyasasında volatilite ilk değil. Peki, çöküşten sonra kripto paralara ne olacak ve ne beklenebilir? Kripto yolun sonuna mı geldi?

Finans ve teknoloji şirketi Plaid yetkilisi Zak Lambert öyle düşünmüyor. Şöyle açıklıyor:

“Ben bittiğini düşünmüyorum. Olaya hangi açıdan baktığınıza bağlı. Beş yıllık bir pencereden bakarsanız muhteşem bir hikâye var. Ama eğer altı aylık bir pencereden bakarsanız çöküş. Nereden baktığınız önemli.”

İlgili – Bitcoin fiyatı 20,000 doları koruyabilecek mi? Güncel BTC teknik analizi

Uzun vadeli yatırım

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları kapitülasyonda! Endişe etmeli miyiz?

Lambert aynı zamanda bireysel yatırımcıların daha çok uzun vadeli planlara odaklandıklarını da belirtiyor. Yine de mevcut durumun başka bir sebebinin de hisse senetleri piyasasındaki dalgalanma olduğunu da söylüyor.

Kripto ticareti platformu BUX CEO’su Yorick Naeff de Lambert’in söylediklerine katılıyor. O, müşterilerinin hala kripto paraları uzun vadeli yatırım için kullandığını belirtiyor.

Kurumsal yatırımcılara dijital varlık likiditesi sağlayan bir şirket olan Hyphe’nin kurucusu ve CEO’su Dolf Diederichsen şöyle konuşuyor:

“Ben ayı=inşa etme demeyi seviyorum. Gerçekten de bizim birlikte çalıştığımız bankalar da alt yapı ve projeler geliştirmeye devam ediyor. Hatta bazıların gelecek için temeller oluştururken şimdi daha hızlı hareket edebiliyor.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Sonuç olarak genelde uzmanlar bu ayı piyasasının bir fırsat olduğunu düşünüyor. Onlara göre bundan sonra daha az kripto proje olacak ama daha fazla geliştirmeye odaklanılacak. Bundan dolayı “havalı” bir şeyler yapmak isteyenler yerine kullanım alanı olan projelere odaklanılacak. Ayrıca kripto hala uzun vadeli yatırım olarak görülüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: