Loading...
btc
BTC
-0.41%
Bitcoin
63.167,54 USDT
eth
ETH
-0.63%
Ethereum
3.082,42 USDT
bch
BCH
-3.72%
Bitcoin Cash
489,36 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
0.22%
Litecoin
78,26 USDT
bnb
BNB
-0.55%
Binance Coin
549,68 USDT
sol
SOL
-1.67%
Solana
136,21 USDT
avax
AVAX
-0.08%
Avalanche
35,13 USDT
ada
ADA
0.8%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.16%
Poladot
6,70 USDT
doge
DOGE
-2.85%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

3 analistten çöküşten sonra Bitcoin ve kriptoda ne olur açıklaması

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve kripto para piyasası son birkaç ayda düşüş üzerine düşüş yaşadı. Peki, bundan sonra ne olur? 3 uzmanın bu konudaki görüşlerine bakalım.


3 analistten çöküşten sonra Bitcoin ve kriptoda ne olur açıklaması

Yükselen her şey düşer. Bu kripto paralar için de geçerli. Geçen ay 40 milyar dolarlık Terra LUNA çöküşü tüm piyasa genelinde şok dalgaları gönderdi. Ethereum fiyatı değerinin üçte birini kaybetti. Lider kripto para Bitcoin de 2020 yılından bu yana ilk defa 20,000 dolar seviyesine geriledi.

Kripto para piyasasında volatilite ilk değil. Peki, çöküşten sonra kripto paralara ne olacak ve ne beklenebilir? Kripto yolun sonuna mı geldi?

Finans ve teknoloji şirketi Plaid yetkilisi Zak Lambert öyle düşünmüyor. Şöyle açıklıyor:

“Ben bittiğini düşünmüyorum. Olaya hangi açıdan baktığınıza bağlı. Beş yıllık bir pencereden bakarsanız muhteşem bir hikâye var. Ama eğer altı aylık bir pencereden bakarsanız çöküş. Nereden baktığınız önemli.”

İlgili – Bitcoin fiyatı 20,000 doları koruyabilecek mi? Güncel BTC teknik analizi

Uzun vadeli yatırım

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları kapitülasyonda! Endişe etmeli miyiz?

Lambert aynı zamanda bireysel yatırımcıların daha çok uzun vadeli planlara odaklandıklarını da belirtiyor. Yine de mevcut durumun başka bir sebebinin de hisse senetleri piyasasındaki dalgalanma olduğunu da söylüyor.

Kripto ticareti platformu BUX CEO’su Yorick Naeff de Lambert’in söylediklerine katılıyor. O, müşterilerinin hala kripto paraları uzun vadeli yatırım için kullandığını belirtiyor.

Kurumsal yatırımcılara dijital varlık likiditesi sağlayan bir şirket olan Hyphe’nin kurucusu ve CEO’su Dolf Diederichsen şöyle konuşuyor:

“Ben ayı=inşa etme demeyi seviyorum. Gerçekten de bizim birlikte çalıştığımız bankalar da alt yapı ve projeler geliştirmeye devam ediyor. Hatta bazıların gelecek için temeller oluştururken şimdi daha hızlı hareket edebiliyor.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Sonuç olarak genelde uzmanlar bu ayı piyasasının bir fırsat olduğunu düşünüyor. Onlara göre bundan sonra daha az kripto proje olacak ama daha fazla geliştirmeye odaklanılacak. Bundan dolayı “havalı” bir şeyler yapmak isteyenler yerine kullanım alanı olan projelere odaklanılacak. Ayrıca kripto hala uzun vadeli yatırım olarak görülüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.