1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Analistten Bitcoin’de son yıkıcı dalga öncesi dikkat edilmesi gereken seviyeler uyarısı

Analistten Bitcoin’de son yıkıcı dalga öncesi dikkat edilmesi gereken seviyeler uyarısı

Analistten Bitcoin’de son yıkıcı dalga öncesi dikkat edilmesi gereken seviyeler uyarısı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı yeniden 20,000 dolar bölgesinde. Uzman analist ise son yıkıcı dalga öncesi dikkat edilmesi gereken seviyeleri açıklıyor. Ona göre yaklaşık 12,000 dolar bile değerlendirilebilir. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Analistten Bitcoin’de son yıkıcı dalga öncesi dikkat edilmesi gereken seviyeler uyarısı

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün kısa süreliğine 20,000 dolar seviyesine altına dalış yaptı. Bundan dolayı yatırımcıların en çok merak ettiği soru şu: Lider kripto para daha fazla düzeltme yapar mı yoksa buradan ralli gelir mi?

BTC, Haziran ayının büyük bir bölümünde 20,000 dolar civarında işlem gördü. Buna rağmen, piyasa analistlerinin bir kısmı artık dip oluştu demek için henüz erken olduğunu belirtiyor.

Son 24 saatte Bitcoin yüzde 5 düştü. Haftalık grafik ise şunu gösteriyor. BTC yüzde 3 geriledi. Ayrıca yükseliş trendini de korumada zorluk yaşıyor. Birkaç gün önce bu yükseliş trendi ile 22,000 dolara kadar ulaşmıştı.

İlgili – Bitcoin fiyatı 20,000 doları koruyabilecek mi? Güncel BTC teknik analizi

Analistten Bitcoin’de son yıkıcı dalga öncesi dikkat edilmesi gereken seviyeler uyarısı

Bitcoin 7 gün grafiği Kaynak: CoinMarketCap

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin’de dikkat edilmesi gereken seviyeler

Son fiyat hareketleri üzerinden değerlendirme yapan Fundstrat teknik analisti Mark Newton, son yıkıcı dalga öncesi dikkat edilmesi gereken kritik seviyelere dikkat çekiyor. Newton’a göre, yatırımcılar 20,491 dolar ve 19,744 dolar aralığına dikkat etmeli. Newton şöyle açıklıyor:

“Çoğu kısa vadeli teknik noktalar, son ‘yıkıcı dalga’ öncesi türü bu dip seviyesinin altına düşüş oranını ortalamanın üzerinde olarak değerlendiriyor. İlk uyarı günlük grafikte 20,491 doların altında kapanış şeklinde görülecek. Ancak 19,744 doların altına çekilmesi durumunda ise 17,592 dolara doğru kayma ihtimalini ortaya çıkaracak. Teknik olarak 17,592 dolardan sonra 12,500 dolar ve 13,000 dolara kadar pek bir şey yok. Burasını ben orta vadeli alınlar için mükemmel yerler olarak görüyorum. Böylece buralarda long pozisyonlar eklenebilir.”

Analist, diplerden alım önerisi yaparken, ardından da ralli gelebileceğini söylüyor. Ancak bu yükseliş için bir tarih vermiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: