BTC : 65960 ₺ ETH : 1643 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 321 ₺ USDT : 6.745 ₺ XLM : 0.56 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Keiser: Tarihteki en büyük balon Bitcoin değil bono piyasaları

Keiser: Tarihteki en büyük balon Bitcoin değil bono piyasaları

Keiser: Tarihteki en büyük balon Bitcoin değil bono piyasaları
0
huobi_koinmedya

Tarihteki en büyük balon Bitcoin değil bono piyasaları. Bu yönde bir görüşü Max Keiser dile getirdi.


Tarihteki en büyük balon Bitcoin değil bono piyasaları

Dünya genelindeki ekonomiler devam eden sağlık krizi ile mücadele ediyor. Endüstrilerin büyük ve küçük şirketleri desteğe ihtiyaç duyuyor. Böyle bir ortamda Max Keiser, balonun Bitcoin ve altında olmadığını, asıl balonun bono, tahvil piyasasında bulunduğunu söyledi.

Keiser Report’un son bölümünde, programın diğer sunucusu Stacy Herbert, Twitter’de Holger Zschaepitz tarafından paylaşılan bir grafiği gösterdi. Zschaepitz, Alman medyasından Welt’in kıdemli ekonomi editörü.

Grafik, küresel corona virüs pandemisinin ardından bonolardaki çöküşü gösteriyor.

koinmedya_brave

İlgili – Peter Brandt: Altın ve Bitcoin felaketlere karşı sigorta poliçesi

Herbert şöyle diyor: “Grafik finansal piyasalardaki durumu, özellikle para politikası piyasalarındaki durumu karşılaştırıyor. Covid-19 fiat sistemini öldürdü. Ve tahvil piyasası, her zaman uyardığımız gibi – son 40-50 yıldır boğa piyasasındaydı – en büyük pazar.”

Zschaepitz ise şöyle yazıyor: “Bono çöküşü buna benziyor. Global bonoların değeri son iki haftada 5 trilyon dolar çökerek 55.5 trilyon dolara geriledi. Bu Japonya’nın GSYİH’sine eşit. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler büyük mali teşvik planları hazırlarken, yatırımcıları yeni bir borç dalgası endişeleri sardı.”

Tarihteki en büyük balon Bitcoin değil bono piyasalarıdır. Bu yönde bir görüşü Max Keiser dile getirdi.

koinmedya_brave

Tarihteki en büyük balon Bitcoin değil bono piyasaları – Grafik: Twitter

Keiser’e göre bu durum patlamaya başlayan bono balonundan kaynaklanıyor.

İlgili – Ucuz dolar Bitcoin yolunu tutar mı?

Keiser şöyle konuştu: “Tarihteki en büyük balon Bitcoin değil. Ayrıca kesinlikle altın da değil. Asıl balon bono piyasası. Ve ülkeler negatif faiz oranı borçları çıkarmaya başladığında, bu gök yüzündeki bir işaret gibiydi… Bu bono piyasasın çöküşünün işareti…”

“Bono piyasası ortalamaya dönmek zorunda. 10 yıllık tahvilde yüzde 5-6 uzun vadeli trendine dönecek. Bu, tahvil piyasasında yüzde 50-60’lık bir düşüş anlamına geliyor. Bu da neredeyse tüm S&P şirketlerinin iflas beyan edeceği anlamına geliyor.”

“Büyük kurtarmalara, büyük yeniden yapılanmaya, büyük işten çıkarmaya ihtiyaç duyacaklar, ancak bu muazzam balonun patlaması ile ödenecek bir bedel. Bu bir balon patlaması. ”

Kaynak

Etiketler: