BTC : 64279 ₺ ETH : 1599 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 316 ₺ USDT : 6.803 ₺ XLM : 0.481 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin İstikrarlı koinler talebi patladı: Tether XRP’yi tahtından edebilir

İstikrarlı koinler talebi patladı: Tether XRP’yi tahtından edebilir

İstikrarlı koinler talebi patladı: Tether XRP’yi tahtından edebilir
0
huobi_koinmedya

Kripto para piyasalarında yaşanan dalgalanmanın ardından istikrarlı koinler talebi patladı ve Tether XRP’yi tahtından edebilir. Tether başta olmak üzere tüm stabil coin’lerin talebi artıyor.


İstikrarlı koinler talebi patladı: Tether XRP’yi egale edebilir.

Bitcoin ve kripto paraların fiyatlarında yaşanan dalgalanmanın ardından istikralı koinlerin talebinde ciddi artış yaşanıyor. Artan talebe cevap vermek için Tether, piyasaya Tether Coin (USDT) sürdü. Buna rağmen piyasadaki mevcut Tether miktarı, talebi karşılamıyor.

Lütfen Bkz: Tether yeni USDT bastı: Gözler Bitcoin’de

Yazının kaleme alındığı saatte son 24 saatlik dilim içerisinde Tether işlem hacmi yaklaşık 54 milyar dolar ve Tether en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para. Diğer istikrarlı koinler USD Coin, Paxos Standard ve TrueUSD işlem hacmi sıralamasında top 20’de bulunuyor.

koinmedya_brave

Yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre Tether’in toplam piyasa değeri yaklaşık 4.7 milyar dolar ve sıralamada 4’üncü büyük kripto para. 3’üncü büyük kripto para XRP’nin toplam piyasa büyüklüğü ise 6.15 milyar dolar. Eğer XRP fiyatı 10 cent bandına gerilerse 3’üncülük tahtını Tether’e kaybedecek. Kısaca yakın zamanda Tether XRP’yi tahtından edebilir.

Lütfen Bkz: Ripple kaç dolara kadar düşebilir? İşte Peter Brandt’in yorumu

Aşağıdaki grafikte Tether işlem hacmindeki değişimi görüyoruz. 12 Mart’ta (Bitcoin fiyatlarının çakıldığı tarih) Tether işlem hacmi tarihi bir rekora imza atarak 100 milyar doları geçti. Tether ve diğer istikrarlı koinlerin işlem hacmi düzenli biçimde artış gösteriyor.

İstikrarlı koinler talebi patladı: Tether XRP’yi tahtından edebilirFacebook da Tether vari bir istikrarlı para olan Libra’yı piyasaya sürmeyi planlıyor. Ancak Facebook resmi otoritelerden gerekli izinleri alamıyor.

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: