BTC : 83370 ₺ ETH : 2841 ₺ XRP : 1.887 ₺ LTC : 359.7 ₺ USDT : 7.647 ₺ XLM : 0.5835 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. IOTA Yatırımcıları İçin 2 Haberimiz Var; Biri İyi, Biri Kötü…

IOTA Yatırımcıları İçin 2 Haberimiz Var; Biri İyi, Biri Kötü…

IOTA Yatırımcıları İçin 2 Haberimiz Var; Biri İyi,  Biri Kötü…
0

IOTA bir kaç aydır yatırımcılarına karışık mesajlar veriyordu, bunu borsa performansından anlıyoruz. Son bir aydır market değerinde bir artış var  0.99 Dolardan başlayan yükseliş trendi  bu güne kadar devam etti, IOTA şu anda  1,91 dolardan işlem görüyor. IOTA yatırımcıları için iki önemli gelişme medyayla paylaşıldı.


 

IOTA’da Kafalar Karışık

Bugün  basına yansıyan haberlerde IOTA’nın 4 Mayısta Cobinhood borsasında listeleneceği duyuruldu, bu iyi haber. Kötü haber ise University College London ile olan işbirliğinin ise sona erdiği  duyuruldu.

Cobinhood borsasında  BTC/IOTA , ETH/IOTA , IOTA/USD çifti ile ticaret yapılabilecek.

koinmedya_brave

Kripto paraların yeni borsalarda işlem görmesi daima fiyatlarında artışa neden olmuştur. Ancak bu bu haber IOTA’nın  yükseleceğini garanti etmez bu nedenle yatırımcıların dikkatli olmasında fayda var. Cobinhood halihazırda önemli bir kripto borsası 2018 yılında kurulan ve merkezi olmayan bir borsadır. Cobinhood hakkında ayrıntılı bilgiyi bu makaleden okuyabilirsiniz.

Bu borsanın en bariz özelliği kripto para ticaretinde işlemlerin tamamen ücretsiz olmasıdır. Rakipleri olan  Binance ve Bitfinex borsalarına karşı bir avantaj olarak olarak görülüyor.

IOTA Vakfı ve University College London Arasındaki İşbirliğinin Sona Ermesi

University College London, IOTA’nın kodundaki güvenlik sorunlarını gözden geçirmek için IOTA Vakfı ile işbirliği yapmıştı.  Universitenin web sayfasında bu iş birliğinin sona erdiği ile ilgili not bulunuyor.

IOTA Yatırımcıları İçin IOTA Yatırımcıları İçin 2 Haberimiz Var; Biri İyi,  Biri Kötü...

IOTA Vakfı, 2017 yılından beri IOTA’nın kodlamalarında bulunan güvenlik açıklarını bulan araştırmacılar ile çalışıyor. Ethan Heilman’ın bulduğu güvenlik açığının üzerinde ciddi tartışmalar yapıldı ve iki farklı değerlendirme ortaya çıktı.  Şubat ayında, kripto dünyasında önde gelen güvenlik araştırmacıları ve Kriptocu Akademisyenler Twitter’da IOTA projesini kötülemeye başladılar. Atılan tweetlerde, özetle, yatırımcıların  para birimini tutmamaları istendi. Ve projeye dışarıdan güvenlik desteği veren araştırmacılar ve akademisyenlerin sistemin güvenliğini artırmaya yönelik işbirliğini kesmeleri istendi. Şubat ayından beri IOTA zor günler geçiriyor.

Görünüşe göre araştırmacılar ile IOTA Vakfı arasındaki bir anlaşmazlık ortaklığın bitmesine neden oldu. Anlaşmanın neden bittiğine dair resmi açıklama henüz yapılmadı. Resmi açıklama yapılır yapılmaz sizlerle paylaşıyor olacağız.

Ancak bu negatif haber IOTA’nın fiyatı üzerinde belirgin bir fiyat düşmesine neden olmadı. IOTA 5.224.794.254 market değeri ile 11.sırada yer alıyor.  IOTA’nın 2018 yılı fiyatları iyimseriz fakat şu anda fiyatların hangi yöne gideceğini doğrusu merak ediyoruz.


 

 

Etiketler: