1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin’e Uber dopingi!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin’e Uber dopingi!

Bitcoin’e Uber dopingi!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

VISA ve Mastercard’ın Bitcoin’i benimseyeceklerini açıklamalarının ardından, BTC’ye bir müjdeli haberde UBER’den geldi!

Uber CEO’su Khosrowshahi’den Bitcoin müjdesi!

Kaliforniya menşeli Amerikan uluslararası ulaşım şebekesi şirketi Uber, kullanıcılarına sunduğu ödeme yöntemleri arasına Bitcoin’i de entegre etmeye hazırlanıyor.

Dün CNBC’nin Squawk Box isimli programına konuşmacı olarak katılan Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, şirketin ödeme yöntemi olarak Bitcoin ve kripto varlıkları entegre çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

”Her türlü yerel parayı kabul etmemiz gibi, Bitcoin ve diğer kripto paraları da kabul etme işine bakıyoruz. Sürücülerimiz ve müşterilerimiz için en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

2017’de Uber’in CEO koltuğuna oturan Khosrowshahi, görevi ilk devraldığında da kriptoyu bir ödeme şekli olarak kabul etmek için açık kapı bırakmıştı.

Uber Türkiye’de aktif mi?

Uber, Türkiye pazarına 2014 yılında girdi. Ancak devamında kamuoyuna da yansıyan taksici eylemleri dolayısıyla, yerel mahkeme, 16 Ekim 2019’da Uber hizmetlerinin durdurulması kararını aldı. 24 Aralık 2020’de ise bu karardan geri adım atıldı ve Uber tekrardan ülkemizde hizmet vermeye başladı.

uber Bitcoin'e Uber dopingi!

Tesla ve mastercard’ın ardından Uber’in bu hamlesi nasıl karşılanmalı?

Kripto para sektörünün şimdiye kadar ki en büyük sorunu kitlesel benimsenmeydi. Ancak gerek Tesla’dan gerek Mastercard’dan gerekse haberimizde belirttiğimiz Uber’den gelen adımlar, Bitcoin ve diğer kripto varlıkların benimsenme sorunun ciddi manada ortadan kalktığını gösteriyor. Ve bu gelişmeler Rohanlıların 5. Günün şafağında doğuya bakması gibi, bizlerinde yüzümüzü umutla 2021 yılına çevirmemize neden oluyor.

İlgili haber: Mastercard’dan kripto para çıkarması!

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.