fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. IOTA fiyat tahmini ve MIOTA analiz: IOTA 50x yapmaya hazırlanıyor!

IOTA fiyat tahmini ve MIOTA analiz: IOTA 50x yapmaya hazırlanıyor!

IOTA fiyat tahmini ve MIOTA analiz: IOTA 50x yapmaya hazırlanıyor!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzun bir sessizliğin ardından IOTA kripto para piyasalarında gündem oluşturmaya başladı. Güncellemelerin ardında  IOTA 50x yapmaya hazırlanıyor.


IOTA 50x yapmaya hazırlanıyor!

İşletim sistemleri gibi blockchain’lerde yer yer güncellemelere ihtiyaç duyuyor. Bu güncellemeler bazen tespit edilen güvenlik açıklarının düzeltilmesi amaçlı gerçekleşiyor. Ancak güncellemeler genelde yeniliği ve teknolojiyi takip için yapılıyor. Güncelleme sonrası üst sürüme geçen blockchain’ler eski sürümünden daha hızlı ve yenilikçi hale geliyor.

Cardano blockchain’i Shelley güncellemesi ile Ethereum blockchain’i ise İstanbul fork’u ile daha eski sürümlerine göre daha teknolojik hale geldi. Benzer güncelleme çalışmasını IOTA ekosisteminde de görüyoruz.

IOTA Chrysalis güncellemesi (IOTA 1.5) tamamlandı ve artık faal biçimde çalışıyor. Chrysalis ile IOTA transfer süresi 4 saniyenin altına düştü ve IOTA artık eski sürümüne göre 8 kat daha hızlı. IOTA planladığı bir dizi çalışmanın ardından 50x kadar hızını arttıracak.

IOTA Chrysalis 2 faz şeklinde tamamlanacak. Bugün ilk faz gerçekleşti. IOTA Chrysalis Faz 2 ise 2020’nin sonuna doğru gerçekleşecek.

koinmedya_paradex

Arıların ekosisteminden etkilenilerek planlanan IOTA ağı güncellemesi 3 aşamadan oluşuyor: Polen, Nektar ve Bal.

Bal aşamasında IOTA 2.0 tamamlanmış olacak. Bu aşamada IOTA hedeflediği hız, güvenlik ve maliyet düzeyine ulaşmış olacak. IOTA ağı daha merkeziyetsiz hale gelecek. Tüm güncelleme aşamalarının 2021 yılının ilk aylarında tamamlanacağı tahmin ediliyor.

IOTA, yazının kaleme alındığı saatte 38.5 cent’ten işlem görüyor. IOTA 1.07 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap sıralamasında 21’inci sırada yer alıyor.

IOTA, 19 Aralık 2017’de 5.69 doları görerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Temmuz 2018’den sonra 1 doların altına gerileyen IOTA bu tarihten sonra 1 doların üstüne hiç çıkamadı. Aşağıdaki grafikte IOTA fiyatlarında 2020 yılı boyunca yaşanan değişimi görüyoruz.

“koinmedya_binance”

IOTA 50x IOTA fiyat tahmini ve MIOTA analiz: IOTA 50x yapmaya hazırlanıyor!
Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.