BTC : 64253 ₺ ETH : 1505 ₺ XRP : 1.347 ₺ LTC : 303.7 ₺ USDT : 6.824 ₺ XLM : 0.4619 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri HitBTC Kin Tokeni sessizce tahtadan çıkardı

HitBTC Kin Tokeni sessizce tahtadan çıkardı

HitBTC Kin Tokeni sessizce tahtadan çıkardı
0
huobi_koinmedya

HitBTC, Kin Tokeni listesinde çıkardı. HitBTC’den sessizce gelen bu adım ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bunun SEC’in tokenin sahibi Kik Interactive’e 100 milyon dolarlık dava açması ile ilgili olduğu düşünülüyor.


HitBTC Kin Tokeni liste dışı bıraktı

Kripto borsası HitBTC, Kin (KIN) tokeni platformun listesinden sessizce çıkardı. Bu olay, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Kik Interactive Inc.’e dava açtığı haberinden sonra gerçekleşti.

İlgili: SEC’ten Kik Interactive’e 100 milyon dolarlık dava

koinmedya_brave

Birkaç gün önce SEC, Kin tokenin sahibi Kik Interactive Inc. hakkında dava açmıştı. Davanın konusu ise popüler mesajlaşma programı Kik’e de sahip Kik Interactive Inc.’in kayıt yaptırmadan menkul kıymet satmasıdır, yani Kin tokenlerin piyasaya sürülmesidir. 2017’de Kik Interactive’in düzenlediği initial coin offering (ICO) sırasında 100 milyon dolar toplanmıştı.

SEC’in Kik Interactive’e 100 milyon dolarlık dava açması haberinden sonra söz konusu kripto borsa, Kin tokeni sessizce tahtadan çıkarırken, şimdiye kadar da resmi bir açıklama yapmadı.

Benzer haber: Bitcoin borsası müşterilerin birikimlerini çalarak kayıplara karıştı

The Block’un haberine göre, gerçek KIN işlem hacmine sahip son borsaydı. Şimdilik ise KIN işlemleri sözde sahte hacme ya da DEX borsalar EtherDelta ve Bancor’da yapılabilir.

koinmedya_brave

Bu arada Binance Chain üzerinde geliştirilen borsa Binance DEX, ABD ve 28 farklı bölgeden olan vatandaşların borsaya erişimi yasaklayacağını duyurmuştu. Bu ülkeler arasında Beyaz Rusya, Ukrayna’nın Kırım bölgesi ve Venezüella da var. Borsanın “Kullanım Şartları” uyarınca bu ülkelere yasak Temmuz’da başlayacak.

Kaynak

Etiketler: