BTC : 82180 ₺ ETH : 1.848 ₺ XRP : 45.5 ₺ LTC : 7.688 ₺ USDT : 349.1 ₺ XLM : 0.2418 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri
  3. Haftasonu kazandıran coinler raporu

Haftasonu kazandıran coinler raporu

Haftasonu kazandıran coinler raporu
0

Haftasonu kazandıran coinler hangileriydi. Bitcoin’in yatay seyrettiği bu 2 günlük zaman diliminde hangi coinler atılım yaptı?


Haftasonu kazandıran coinler

Bitcoin 29 Ocak 2020 tarihinde 9200 dolar üzerine tırmanmayı başardı. O tarihten bugüne kadar 9.570 dolar ile 9.140 dolara arasında salınım yapıyor. Yani son 5 gündür BTC 400 dolarlık bant içinde oynuyor.

Bitcoin sert hareket yaptığında altcoinler bu durumdan kötü etkilenir. Bunun yanında BTC düşük eğimli yükseliş ya da düşüş hareketleri sırasında altcoinlere yol açar. Bu yüzden BTC’nin yatay hareket ettiği son 5 günde Bitcoin hakimiyet oranının giderek gerilemekte olduğunu görüyoruz.

Bu gerilemeden yararlanan Ethereum kendini 190 doların üzerine atmayı başardı. 200 dolarlık psikolojik sınıra iyice yaklaşan Ethereum’da işlem hacmi patlaması yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde işlem hacmi 13 milyar doları geride bıraktı.

koinmedya_brave

Haftasonu Bitcoin için yatay geçerken sıralamada hemen ardından gelen Ethereum önemli ölçüde yükseliş kaydetmiş oldu. İşin ilginci Ethereum henüz ısınma turlarında. Bitcoin karşısında tarihi dip seviyelerine çok yakın bir yerde olduğu için bu seviyeden geri yükselme şansı çok yüksek. 200 doların geçilmesi durumunda fiyat artışının hızlanması bekleniyor.

https://twitter.com/theo_crypto99/status/1223917367425667072

Ripple ve Cardano

Haftasonu momentumunu yakalayan bir diğer coin XRP oldu. Kripto varlığın kendini yeniden 24 cent üzerine attığını görüyoruz. Günlük işlem hacmi ise 1.8 milyar dolar civarında dolaşıyor.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin dolar karşısında %11 değer kazandı. Peki aynı zamanda zarfında altcoinlerin ortalama artışı ne kadar oldu? Yaklaşık %30! Altcoinlerin Bitcoin’i geride bırakmış olması altların hem Bitcoin’den hem de sektör dışından sermaye çekmesinin kanıtı olarak algılanabilir.

Bknz: Bitcoin 2017 zirvesini bilen TD Sequential göstergesi Ripple için sinyal verdi!

Son birkaç günde Cardano (ADA) özellikle iyi bir atılım gerçekleştirdi. ADA son 24 saatte %8’lik yükseliş kaydetti. Cardano çok uzun zamandır düşüş döngüsündeydi. Bu hafta yapmış olduğu hareketlilik üzerindeki ölü toprağını atmasına yardımcı olabilir.

Ocak ayı beklentilerin üzerinde bir performansla sona erdi. Piyasanın psikolojisi düzeldi diyebiliriz. Piyasa Şubat ayına hiç olmadığı kadar pozitif giriyor. Şubat ayında Bitcoin hakimiyet oranının düşmeye devam etmesi durumunda mini alt boğa bizi bekliyor demektir.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Kaynak

Etiketler: