BTC : 62828 ₺ ETH : 1569 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 286 ₺ USDT : 6.899 ₺ XLM : 0.4676 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Facebook’un Libra’sına Trump’tan tepki yağdı!!

Facebook’un Libra’sına Trump’tan tepki yağdı!!

Facebook’un Libra’sına Trump’tan tepki yağdı!!
0
huobi_koinmedya

Attığı twitlerle de gündemde olmayı bilen Amerika Birleşik devletleri başkanı Donald Trump, son paylaştığı twitlerle Facebook’un Libra’sına tepki yağdırdı. Libra ve diğer kripto paralara karşı olduğunu gizlemeyen Trump piyasayı nasıl etkiler? Facebook’un Libra’sına Trump’tan tepki ne gibi sonuçlar doğuracak ?


Facebook’un Libra’sına Trump’tan tepki

Dünya çapında liderlerden Facbook’un yakında piyasaya çıkacak olan kripto parası Libra’ya tepkiler gelmeye devam ediyor. En son Amerika Başkanı Donald Trump attığı twitlerle Facebook’un Libra’sını eleştiri yağmuruna tuttu.

Twitlerde kripto paralara karşı olduğunu açıkca ortaya koyuyor Trump ve kripto paraların gerçek para olmadığından ve yasal düzenlemeye tabi tutulmadıkları için her türlü yasadışı faaliyetlerin odağı olabileceklerinden dem vuruyor.

Trump’a göre eğer Facebook ve kripto para şirketleri “banka olmak istiyorlarsa bankacılık kurallarına uymak zorundalar”. Trump twitlerinde Amerika’da tek gerçek para olduğunu ve bunun da dünyanın her yerinde geçerli olan Amerika doları olduğunu vurguluyor.

koinmedya_brave

Kripto paralar konusunda iki yıldır sesini çıkarmayan Trump sonunda fikrini ortaya koydu ve çok da şaşırtmadı desek yerinde olur. Hangi ülke lideri kendi parasının yerini almaya aday bir parayı kabul eder ki!!!

Bakınız:Ünlü Bitcoin savunucusundan Libra’ya ağır suçlama: Libra demokrasiyi yok edecek

Trump’ın bu şekilde kripto paraları hedef alması, aslında kripto para piyasasının da olgunlaştığının bir işareti. Ancak bu gelecek günlerin kolay olmayacağının da göstergesi olabilir.

12 Temmuz’da attığı twitlerle Trump tepkisini dile getirirken aslında konu hakkında çok fazla bilgisinin olmadığını da ortaya koymuş oluyor.

koinmedya_brave

Trump Facebook’un bankacılık kurallarına uymasını söylerken , Amerika’da bankacılık kuralları ve banka açmanın oldukça zor bir süreç gerektirdiğini biliyor.

Facebook’u acaba zor bir dönem mi bekliyor? Trump’ın twitlerinden kripto para piyasasının da üzerine gidilebileğini düşünebilir miyiz?

Bakınız:FED’in Libra’yı ertele çağrısı Bitcoin fiyatlarını düşürdü

Trump’ın twitlerinden önce Amerika Federal Rezerve  başkanı Jay Powell senatonun Libra ile ilgili endişeleri olduğunu dile getirmişti. Endişeler çoğunlukla mahremiyet, tüketicinin korunması, finansal denge ve kara para aklama gibi konulardan geliyordu.

Bu süreçte Facebook  iki farklı duruşmaya hazırlanıyor. Birisi Amerika mali hizmetler komitesi ve diğeri Senato Bankacılık komitesi. Trump’ın twitlerinin bu duruşmalarda etkili olacağı apaçık. Bir ay içinde G7 toplantısı yapılacağı ve topplantı gündeminin kripto paralar ve blockhcain teknolojisi olacağı düşünülürse, bizleri epey sıcak bir yaz bekliyor. Kripto para piyasası da muhtemelen bu gelişmelerden etkilenecektir. Önümüzdeki günler neler getirecek göreceğiz.

Bakınız:FED Başkanı: Libra’nın çok şansı yok

Etiketler: