NANO coin gündem: Bitcoin’i dörde katladı!

NANO Bitcoin'i
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NANO Bitcoin’i dörde katladı! Ölçeklendirme, günümüz kripto para sektörünün en büyük sorunlarından biridir. Ancak NANO bu sorunu aşmış görünüyor.


NANO Bitcoin’i günlük işlemde dörde katladı!

Ölçeklendirme sorunu günümüz kripto para sektörü için önemli bir sorun olmaya devam ediyor. Özellikle de Bitcoin için. BTC oluşturulurken Satoshi Nakamoto’nun güvenlik önlemi olarak algoritmaya eklediği 1 MB’lık blok büyüklüğü, Segwit ve Lightning teknolojileriyle birlikte günümüzde 1.3 MB’a kadar çıkarılabilse de, gelinen bu nokta başarı olarak kabul edilmiyor. Ekstrem durumlarda, Bitcoin bu teknolojilerle beraber saniyede 10 işleme kadar çıkabilse de ortalamaya işlem sayısının 4-5 arasında kaldığı görülüyor.

İlgili haber: Bitcoin Lightning Network kapasitesi şimdiden 1,000 BTC’ye ulaştı

Altcoinlere bakıldığında ölçeklendirme konusunda Bitcoin’den çok daha iyi bir noktada olduklarını söylenebilir. CoinMarketCap’te 49. Sırada bulunan ve sıklıkla gözden kaçan bir kripto para olan Nano bile, Bitcoin’i ölçeklendirme konusunda 4’e katlamış durumda.

NANO Bitcoin'i

Geçtiğimiz günlerde Nano ağında stres testi yapıldı. Testin amacı, Nano Blockchaininin günlük işlem limitini test edebilmekti. Test sonuçları oldukça ilginç çıktı.

Yapılan Testte Nano günlük işlem kapasitesi 1.700.000’in üzerine çıkarken, Bitcoin 470.000’de kaldı.

Testin sonuçları Reddit gibi sosyal haber sitelerinde sıkça paylaşıldı. Ve Nano ağının büyük stres altındayken bile parçalanmak yerine bu yükü kolayca kaldırabileceği ispatlanmış oldu.


Önümüzdeki yıllarda insanların kripto paralara daha çok ilgi gösterecekleri varsayıldığında, NANO’nun ölçeklendirme konusunda doğru adımlar attığını söyleyebiliriz. Ancak bu durum insanların Nano’ya ilgi gösterecekleri anlamına gelmiyor. Çünkü günümüz dünyasında kalite ve pazarlama beraber yürütülüyor. Sizin ürününüz ne kadar kaliteli olursa olsun, etkili bir reklam politikanız yok ise yeterli büyümeyi gerçekleştiremez ve de global pazarda ayakta duramazsınız.

Sonuç olarak Nano önümüzdeki yıllarda kripto para sektöründe var olabilmek istiyorsa, altyapı çalışmalarının yanına pazarlama çalışmalarını da eklemek zorundadır.

İlgili haber: Nano Coin (XRB) nedir? Detaylı Nano Coin rehberi!

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam ediniz. 2020 yılının başta güzel ülkemiz Türkiye’miz ve bütün dünya için huzur ve barış dolu bir yıl olması temennisiyle yazıma son veriyorum. Sağlıcakla kalın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
NANO coin gündem: Bitcoin’i dörde katladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.