1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin işlem ücreti vs. Banka işlem ücreti: Hangisi daha avantajlı?

Bitcoin işlem ücreti vs. Banka işlem ücreti: Hangisi daha avantajlı?

Bitcoin işlem ücreti vs. Banka işlem ücreti: Hangisi daha avantajlı?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin BTC işlem ücretleri sektörde tartışmalı konuların başında gelmektedir. Bitcoin eleştirmenleri kripto paranın işlem yapmak için çok pahalı olduğunu iddia ederken Bank of America (BoA) verileri para transferlerinin 6000 kat daha fazlasına mal olduğunu ortaya çıkarıyor.


Bitcoin BTC işlem ücretleri çok mu pahalı?

90.000$ Banka ile Transfer: 45$,  aynı miktarda Bitcoin ile sadece 75 Cent!!

BoA, diğer ulusal Amerikan kurumlarıyla birlikte Federal Reserve para transferi networku FedWire’ı oluışturuyor. Bu ağda bir ödeme işlemi maksimum 83 cente mal oluyor.

Ağın önde gelen şahsiyetlere göre ise, BoA aynı hizmet için müşterilerden 45 $ alıyor.

FedWire ücretleri dahil olan para miktarına göre  ya da “müşterinin geçmişte işlem yaptığı volümü %60 oranında aşan transfer yapması halinde” diye tanımlanan teşvik olarak değerlendirilip değerlendirilmemesine göre değişiyor.

Böylece 90.000$ üstünde bir transfer maliyeti teşvik kabul edilirse 0.032$ a kadar düşebiliyor. BoA bir transfer için en azından 30$ alıyor. Buna göre kar marjı en az %87. Yabancı ülke transferleri için tamamlanmamış exchange oranları daha sonra müşteriye yansıtılıyor.

Bunun zıddı olarak, ücret ödenmesine karşı en hızlı işlem yapan  Earn.com’dan önerilen Bitcoin ücretleri 19 Eylülde her byte için 8 satoshi, bu da 90.000 $ için 75 cent civarı anlamına geliyor.

Bitcoin işlem ücretleri daha da düşecek mi?

Ancak tüketiciler ve ticaretini yapanların ücretler konusundaki şikayetleri devam ediyor. Oysa ortalama maliyet 2018 de rekor düzeylerde düşme gösterdi.

Bitcoinist’in raporuna göre SegWit’e(daha hızlı işleme izin veren bir protokol) reklam desteği vermemeyi seçen iş kolları müşterilerden ve yorumculardan beklenmedik olumsuz tepkiler aldılar.

Kripto ekosisteminin en eski ticari ödeme işlemcilerinden biri olan BitPay, yüksek ücretlerin düşük performansla birleşmesinden sonra modası geçmiş olanları çözmek için açık kaynak alternatifleri gördü.

Amerika’nın en büyük borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, şubat ayında SegWig’in çalışmaya başlayacağı duyurusundan önce benzer tehlikelerle uğraşmıştı.

Bitcoin BTC işlem ücretleri konusundaki fikirlerini duymak isteriz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.