BTC : 64205 ₺ ETH : 1500 ₺ XRP : 1.346 ₺ LTC : 303.2 ₺ USDT : 6.817 ₺ XLM : 0.4601 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Facebook’un kripto parası “GlobalCoin” 2020’de piyasaya sürülüyor

Facebook’un kripto parası “GlobalCoin” 2020’de piyasaya sürülüyor

Facebook’un kripto parası “GlobalCoin” 2020’de piyasaya sürülüyor
0
huobi_koinmedya

BBC’ye göre Facebook’un kripto parası GlobalCoin 2020’de merhaba diyecek. Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, bu konuda yoğun çalışmalar yürütmektedir.


Facebook’un kripto parası GlobalCoin

BBC’nin haberine göre Facebook kripto parasını 2020 yılında, önümüzdeki yıl, piyasaya sürmeyi planlıyor. 2019 yılının yaz aylarında Facebook’un bu konuda daha çok ayrıntıyı piyasa ile paylaşması beklenmektedir. Ayrıca Facebook’un bu yıl test uygulamalarına da başlayacağı tahmin ediliyor.

Facebook’un çıkaracağı kripto paraya “GlobalCoin” ismi atfedilmektedir. Facebook’un GlobalCoin’i piyasa sürmesi, 10’larca ülke vatandaşlarına bankalara ihtiyaç duymadan para transferine imkan tanıyacaktır.

Facebook, GlobalCoin için olası teknik ve hukuki engeller adına yoğun bir çalışma yürütüyor. Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, BBC’ye göre geçen ay İngiltere Bankası CEO’su Mark Carney ile bu konuda görüşmeler yaptı.

koinmedya_brave

Facebook, özellikle Hindistan konusundaki engelleri aşmaya çalışıyor. Hindistan, istatistiksel olarak en fazla uluslararası para transferinin gerçekleştirildiği bölgelerin başında geliyor. Facebook, ülke dışında çalışan Hindistanlı işçilerin ülkelerine para gönderirken WhatsApp’ı kullanmasını istiyor. Ancak Facebook, Hindistan yönetiminin sanal paralar hakkındaki katı tutumunu aşmaya çalışıyor.

Facebook yönetim kadrosu GlobalCoin için ABD’li resmi kurumlar ve Western Union gibi özel şirketlerle de istişarelerine devam etmektedir.

Facebook’un kripto para ilgisini geçtiğimiz yılın Mayıs ayında David Marcus’un Facebook kadrolarına katıldığında öğrenmiştik. Marcus, Coinbase kripto para borsasının yönetim kadrosunda çalışmıştı. Ayrıca 201-2014 yılları arasında Paypal’ın CEO’su olarak görevlendirilmişti.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

koinmedya_brave

Rusya Merkez Bankasının altına dayalı kripto para planı

Kripto para ve Bitcoin bağışı kabul eden 2020 yılı ABD Bakan adayı

Uzman görüşü: Önümüzdeki 3 haftada Bitcoin’in 10K’ya çıkma olasılığı yüzde 60

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak