BTC : 79612 ₺ ETH : 1.746 ₺ XRP : 43.04 ₺ LTC : 7.731 ₺ USDT : 327.4 ₺ XLM : 0.227 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ethereum Classic DeFi projeleri için ETH’den daha iyi bir platform: İddia

Ethereum Classic DeFi projeleri için ETH’den daha iyi bir platform: İddia

Ethereum Classic DeFi projeleri için ETH’den daha iyi bir platform: İddia
0

Ethereum Classic DeFi projeleri için Ethereum ile kıyaslandığında çok daha iyi bir platform sunuyor. Bu yönde bir iddia bir ETC yöneticisinden geldi. Ona göre 2020’de daha fazla proje ETH yerine kendi platformlarını tercih edebilir.


Ethereum Classic DeFi projeleri için ETH’den daha iyi bir platform

Merkezsiz finans (DeFi) geçen seneden bu yana kripto para piyasalarının en çok konuştuğu gündemlerden biri. Artık bu ekosisteme milyonlarca dolar yatırıldı. Bu alan önemli bir büyüme kaydetti. Bunun üzerine CoinGecko kurucusu TM Lee gibi isimler, DeFi’nin Ethereum dışında diğer blockchainlerde de yakında boy gösterebileceğini düşünüyor.

Bu arada Messari tarafından düzenlenen bir soru cevap oturumunda sorulan sorulardan biri de DeFi projelerinin artık Ethereum Classic ekosisteminde geliştirilip geliştirilmediği ile ilgili oldu. ETC Kooperatifi İcra Direktörü Bob Summerwill, bu soruya cevap olarak, “Bana göre Ethereum Classic DeFi projeleri için ETH’den çok daha iyi bir platform.” ifadesini kullandı.

İlgili – 2020 Ethereum fiyat tahmini

koinmedya_brave

Bunu söyledikten sonra dayanaklarını şöyle sıraladı: “Birincisi: Ethereum Classic bir “hard money”di. İkincisi: projenin hedefi sürdürülebilirliği sağlamaktı, oysa Ethereum’un geleceği PoS’a geçişi göz önüne alındığında hala gri alanda görünüyor. Bu durumda ölçeklenebilirlik en az endişelenmeniz gereken sorun olur. Hele yıllara sürmesi beklenen finansal bir araç yapıyorsanız.”

Summerwill, soru cevap oturumunda şöyle devam etti: “ETC de bir Ethereum zaten ve tüm bu uyumluluğu ile birlikte DeFi projeleri çok kolaylıkla hedef olarak ETC’yi seçebilirler. Önümüzdeki aylarda birçok DeFi projesi ile konuşmayı bekliyorum. Onlara yükselebilecekleri bir alan sağlayabiliriz.”

Summerwill ayrıca Ethereum Classic DeFi projelerinin artık olduğuna da dikkat çekiyor. ETC yöneticisi, “ETC üzerinde bazı DeFi projeleri var. Çoğunluklar DEX ve spekülatif tokenler. Ancak 2020’de daha fazla olmalarını bekliyorum. Bu özellik ortaya çıkmadan herhangi bir projenin ETH yerine ETC’yi tercih etmesi pek mantıklı değildi. Bu yüzden bu DApp ekosisteminin çoğunu kaçırıyoruz, ancak bu hızla değişebilir.”

İlgili – Ethereum yorumları – ETH ve DeFi, iki başlı ejderha

Ethereum ve Bitcoin dijital altın

Tam aksi bir görüş ise MakerDAO’nun kurucusu Rune Christensen’den geldi. Ona göre Bitcoin ve Ethereum dijital altın olma potansiyeline sahip. Ayrıca Ethereum’un PoS’a geçmesinden sonra birden fazla blockchaini çalıştırabileceğini de vurguladı.

Şunları söyledi: “Zaten ETH 2.0’ın avantajlarını elde etmek istiyorsanız, bugünden uygulamalarınızı nasıl oluşturacağınız hakkında düşünmeye başlamanız gerekiyor. Böylece birden fazla blockchainde çalıştırılabilirler. Dolayısıyla, bunu daha önce yaptığımız için, aynı zamanda PoS’a geçiş başlar başlamaz ETH 2.0’ın tüm avantajlarından hemen yararlanabileceğiniz anlamına geliyor.”

Kaynak