1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Arjantin Başkanı Bitcoin ile tango yapıyor! Güney Amerika alev alev!!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Arjantin Başkanı Bitcoin ile tango yapıyor! Güney Amerika alev alev!!

Arjantin Başkanı Bitcoin ile tango yapıyor! Güney Amerika alev alev!!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Arjantin Başkanı Alberto Fernandez katıldığı bir televizyon programında Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili son derece ilginç açıklamalarda bulundu. Başkan Fernandez ‘in sözleri kripto dünyasında da büyük yankı bulmaya devam ediyor.

Arjantin Başkanı Bitcoin ile tango yapıyor! Güney Amerika alev alev!!

Başkan Alberto Fernandez yerel bir televizyona verdiği mülakatta, şahsi şüphelerine rağmen kripto paraların Arjantin ekonomisi için büyük rol oynayacağına inandığını söyledi.

Mülakatta Başkan Fernandez’e merkez bankası dijital para birimi (CBDC) kullanmayı hatta El Salvador örneğini takip ederek Bitcoin adaptasyonunu düşünüp düşünmeyeceği soruldu.

Başkan soruya şöyle yanıt verdi;

Çok ileri gitmek istemiyorum…. ama “hayır” demek için hiç bir sebep yok… Belki de takip edilecek doğru bir yoldur. En büyük avantajının enfilasyonist etkinin azaltılması olduğunu söylüyorlar.

 

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez
Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez

 

Enflasyon Arjantin siyasetindeki en hassas konulardan biri. Bloomberg’in Dünya Sefalet Endeksi’ne göre, Fernandez dünyanın ikinci en “sefil” ekonomisini eski başkan ve iş adamı Mauricio Macri’den devraldı. Hükümetin kendi enflasyon verilerine göre, Macri’nin döneminin başında 100 dolar, bugün 661 dolara eşit olacaktı.

Ülke ayrıca, büyük bir karaborsa ekonomisinin oluşmasına neden olan güçlü döviz kontrolleri uyguluyor. Bu, ABD dolarının yasal olarak dolaşımına izin verilen El Salvador’dan oldukça farklı bir durum.

Başkan Fernandez, kripto uyumunun ve Bitcoin’in potansiyel hedge yönünün global bir tartışma olduğunu ve kendilerinin de duruma ihtiyatla yaklaştığını sözlerine ekledi.

Kripto para birimlerine ilgi son yıllarda Arjantin’de önemli ölçüde arttı. Yüksek enlasyon nedeniyle ülke vatandaşları yalnız Bitcoin değil DAI gibi stablecoinlere de büyük ilgi gösteriyorlar.

Canlı BTC fiyatı: $ 24,112.46

 

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: