1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. En büyük 100 bankadan heyecanlandıran kripto ve blockchain haberi
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

En büyük 100 bankadan heyecanlandıran kripto ve blockchain haberi

En büyük 100 bankadan heyecanlandıran kripto ve blockchain haberi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yönetimi altındaki varlıkların büyüklüğüne göre dünyanın en büyük 100 bankasının yarısından fazlası, artık kripto rüzgarına kapılmış. Büyük bankaların kripto ve blockchain alanında attığı adımlar, heyecan verici bir geleceğin habercisi.


En büyük 100 bankanın yüzde 55’i kripto ve blockchaine yatırım yaptı

Dünya bankacılığının devleri gelişmekte olan kripto para ve blockchain şirketlerine olan yatırımlarını artırıyor.

Blockchain piyasası verileri sağlayan Blockdata’nın yaptığı yeni araştırmaya göre, AUM (yönetimi altındaki varlıklar) değerine göre dünyanın en büyük 100 bankasından 55’i artık belli ölçüde kripto ve blockchain alanına adım atmış. Bu rapora göre, bankalar ve onların alt kuruluşları, bazen doğrudan bazen de dolaylı yollarla kripto ve merkezsiz defter teknolojileri şirketlerine yatırım yapmış.

Blockdata, blockchain ve kripto şirketlerine en büyük desteği sağlayan bankaların Barclays, Citigroup ve Goldman Sachs olduğunu ortaya koyuyor. JPMorgan ve BNP’nin ise bu alanda bir dizi yatırımı var.

Bu yatırımlar, daha geniş ölçekli blockchain şirketlerini destekleme trendinin bir parçası. KPMG raporuna göre ise kripto şirketlere sağlanan fonlar 2020’den bu yana iki katına çıktı.

İlgili – ABD’nin en büyük ikinci bankasından heyecanlandıran kripto kararı!

Bankaların en çok ilgi duyduğu kripto alanı

Söz konusu araştırma aynı zamanda bankaların en çok ilgi duyduğu kripto alanının hangisi olduğunu da gösteriyor. Bankalar daha çok kripto muhafaza alanına odaklanıyorlar. Gerçekten de en büyük 100 bankanın dörtte biri ya kendi kripto muhafaza hizmeti geliştiriyor ya da dijital varlıklar için muhafaza hizmeti veren şirketleri destekliyor.

Daha önce KoinMedya.com olarak ABD, Asya ve Avrupa’da bir dizi bankanın kendi kripto muhafaza platformlarını geliştirdiklerini haber vermiştik. Bu bankalar kripto para sektörüne bu alandan giriş yapıyorlar.

Blockdata ise bankaların kripto ve blockchain alanına olan ilgisinin arkasında 3 temel faktör olduğunu bildiriyor. Bunlar şöyle:

  • Kripto kuruluşların hızla yükselen gelirleri
  • Düzenleyici alanında yaşanan ilerlemeler
  • Bankaların müşterileri arasında kripto varlıklara olan talebin artması

NYDIG Başkanı Yan Zhao, Mayıs ayında yaptığı açıklamada, Coinbase gibi kripto işlem devlerinin gelirlerindeki büyük artışın bankaları stratejilerini gözden geçirmeye ittiğini bildirmişti. Çünkü söz konusu kripto kuruluşlar daha küçük takımlarla çalışarak daha büyük gelirler elde edebiliyorlar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.