fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 574658 ₺ ETH : 43734 ₺ XRP : 10.234 ₺ LTC : 2007.7 ₺ USDT : 13.591 ₺ XLM : 3.4 ₺
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. ABD’nin en büyük ikinci bankasından heyecanlandıran kripto kararı!

ABD’nin en büyük ikinci bankasından heyecanlandıran kripto kararı!

ABD’nin en büyük ikinci bankasından heyecanlandıran kripto kararı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin kapılarını kriptoya kapatırken ABD’nin en büyük ikinci bankasında kripto adımı geldi. Detaylar haberimizde.

ABD’nin en büyük ikinci bankasından heyecanlandıran kripto kararı!

Çin’de kripto paralar ile ilgili bir dizi yasaklar getirilirken, dünyanın dev ekonomisi ABD kriptoya kapılarını açıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ikinci bankası Bank of America tamamen kripto paralara odaklanacak ve araştıracak yeni bir ekip kuruyor. Bloomberg’de bugün yayınlanan bir rapora göre kripto para araştırma ekibi kurulacağı ifade edildi. Ekibe Bank of America’nın veri ve inovasyon stratejisi grubundan Alkesh Shah liderlik edecek.

Bank of America Merrill Lynch’in dijital inovasyon grubundan Mamta Jain ve Andrew Moss ile, küresel para birimleri ve emtia araştırmalarını denetlediği bildirilen Michael Maras’a rapor verecek.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bank of America’nın küresel araştırma başkanı Candace Browning, kripto para birimleri ve dijital varlıkların, en hızlı büyüyen ve gelişen teknoloji ekosistemlerinden birini oluşturduğunu belirtti.

“Güçlü endüstri araştırma analizimiz, pazar lideri küresel ödeme platformumuz ve blok zinciri uzmanlığımız sayesinde düşünce liderliği sağlamak için benzersiz bir konumdayız.”

Bank of America’nın bazı analistlerinin Bitcoin ve kripto paraları aşırı oynak yapısı nedeniyle eleştirdiği biliniyor. CEO Brian Moynihan , Mayıs ayında ABD Senatosu Bankacılık Komitesi önünde verdiği ifadede kripto para birimleri ile borç vermediklerini ve birincil işi kripto para birimi veya kripto para ticareti ve yatırımını kolaylaştırmak olan şirketler ile çalışmadıklarını belirtmişti.

Son dönemlerde banka kripto para birimlerini ilgilendiren küçük adımlar atmaya başlamış, büyüyen ve gelişen pazara karşı daha fazla kayıtsız kalamamıştı. Son karar ile bankanı kripto para konusunda fikrini değiştirebileceği değerlendiriliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.