BTC : 63352 ₺ ETH : 1575 ₺ XRP : 1.211 ₺ LTC : 286.4 ₺ USDT : 6.874 ₺ XLM : 0.4786 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. DonAlt: Altcoinler hakkında dikkatli olun

DonAlt: Altcoinler hakkında dikkatli olun

DonAlt: Altcoinler hakkında dikkatli olun
0
huobi_koinmedya

Altcoinler hakkında önde gelen analist ne diyor? DonAlt, altcoinler ile ilgili yorumda bulunarak, dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarısını dile getiriyor.


Analistten altcoinler hakkında uyarı

2019 yılının ilk yarısı, kripto paralar için iyi geçti. Özellikle Nisan’dan başlayarak hem Bitcoin hem de küçük kardeşleri iyi bir ralli yaptı. Ancak Haziran’da yolları ayrıldı. BTC geniş perspektiften boğa momentumunu korurken, altcoinler kan kaybetmeye başladı. O zamandan bu yana da düşüş trendinden kurtulamadılar.

Böyle ortamda en çok merak edilen ve özlemi çekilen şey ise altcoin sezonu oluyor. Traderler altcoin sezonunun ne zaman olacağını sorup dururken, bu konuda çeşitli yorumlar yapılıyor.

Altcoinler ile ilgili son yorum ünlü Twitter kripto analisti DonAlt’tan geldi. Analist, traderleri altcoinler konusunda uyararak, dikkatli olmaları gerektiğini vurguluyor.

koinmedya_brave

DonAlt tweetinde altcoinler hakkında şöyle yazdı: “Moon ne zaman? Eğer yarım yıllık aşağı yönlü hareket ile başa çıkamıyorsanız, böyle durumlarda dikkatli olmanız gerekiyor. Alt yazı uzun bir süre daha dönmeyebilir. Grafikler kötü görünüyor. Bazıları tam aksini söylüyor ve çok grafik teknik analizleri var. Söylemeye çalıştığım şey: Altcoin pozisyonlarınız konusunda dikkatli olun.”

Bu arada DonAlt, altcoin ile ilgili tweetinde DogeCoin (DOGE) – BTC grafiğini paylaşıyor. Tweete cevap olarak ise DOGE/BTC paritesi grafiğini kullanması ile ilgili eleştiriler yapıldı.

DonAlt ise onlara cevap olarak, “Ben altların yükselmeyeceğini söylemiyorum. Sadece dikkatli olmanız gerektiğini söylüyorum. Eğer dikkatli değilseniz, ya bunları bilmiyorsunuz (bu tweetin amacı da bu) ya da umursamıyorsunuz (bana göre hava hoş).” ifadelerini kullandı.

koinmedya_brave

Altcoinlerde son durum

Öte yandan Eylül’de Ethereum’un başı çektiği bir altcoin canlanması yaşanmıştı. Ancak BTC’de görülen düşüş ile altcoinler de değer kaybetti.

Altcoinlerin lideri Ethereum (ETH) şu an 182 dolardan işlem görüyor. Son bir yıllık zirvesi 361 dolardan ise yüzde 50 düşüş kaybetmiş diyebiliriz.

İkinci sıradaki altcoin ve piyasa değerine göre üçüncü kripto para olan Ripple (XRP) ise bugün 0.2570 dolardan işlem görüyor. XRP’nin de son bir yıllık zaman dilimindeki zirvesi 0.5771 dolar olarak görünüyor ve yine yaklaşık yüzde 50 düşmüş.

En çok kan kaybeden önemli altcoinlerin başında ise Litecoin (LTC) geliyor. LTC şu an 56 dolardan işlem görüyor. Son bir yıllık zirvesi ise 146 dolardı. Bu da LTC’nin değerinin üçte birini kaybettiği anlamına geliyor.

Kaynak