1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel Decentraland (MANA) rehberi: MANA coin nedir? Kapsamlı analiz

Güncel Decentraland (MANA) rehberi: MANA coin nedir? Kapsamlı analiz

Güncel Decentraland (MANA) rehberi: MANA coin nedir? Kapsamlı analiz
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Decentraland (MANA), Ethereum ile güçlendirilmiş bir sanal gerçeklik platformudur. Bu sanal dünyada, istediğin LAND’ı alabilir satabilir yada üzerine bir şey bina edebilirsin ya da paraya çevirebilirsiniz. Yapabileceğiniz şeylerin bir sınırı yoktur. Bu kullanıcılar tarafından tamamıyla sahiplenilebilen ilk dijital platformdur.

 

 

 

Decentraland (MANA coin) kapsamlı analiz

 

mana coin Güncel Decentraland (MANA) rehberi: MANA coin nedir? Kapsamlı analiz

 

Skyrim ve Fallout ve de benzeri oyunlar gibi Decentraland da tamamıyla sürükleyici sanal bir ortamdır. Ancak, iki boyutlu bir ekran karşısında oynamaktansa, üç boyutlu bir dünyaya adım atarsınız.

LAND Nedir?

Decentraland da etkileşim halinde olduğunuz alan LAND’dır, bunlar oyun içerisinde değiştirilmesi mümkün olmayan dijital menkullerdir. Bir kere LAND aldığınızda, onunla istediğiniz yapmakta serbest olursunuz. Oyunlar, çeşitli uygulamalar hatta üç boyutlu ekranlar bile yaratabilirsiniz. Dahası LAND ile eğitim yada turizm ile ilgili profesyonel araçlar aratabilirsiniz.

LAND sayısı sınırlıdır ve her bir LAND alanı 33’e 33 fitdir, ancak yüksekliğinde herhangi bir sınırlama yoktur. Eğer LAND almak istiyorsan LAND piyasasına girmelisiniz.

 

 

MANA coin nedir?

MANA, Decentraland’ın yerel tokenidir. ERC20 token LAND almak için kullanabilinecek bir token’dir. LAND satın aldığında, Decentraland satın aldığın MANA’yı yakar. Decentraland ekibi orjinalinde her bir  LAND alanını 1000 MANA’ya satarlar.

mana coin Güncel Decentraland (MANA) rehberi: MANA coin nedir? Kapsamlı analiz

Decentraland (MANA coin) Teknolojik Mimari

Decentraland protokolünün üç katmanı vardır:

  • Consensus katmanı.
  • Land içerik katmanı:
  • Gerçek zamanlı katman:

Ekip A-Frame kullanarak sanal gerçeklik platformu yaratmaktadır. Öncelikle bir SketchUp ve/veya Blender, yapıp daha sonra onu sanal platforma dail etmeniz gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Decentraland (MANA coin ) Ekibi & İşleyiş

Decentraland ekibi Ari Meilich tarafından ve Esteban Ordano tarafından yönetilmektedir.

Decentraland, sandığınızdan çok daha uzun bir süredir piyasada yer almaktadır. Takım ilk önemli başarısını 2015 Hairanında Stone Age ile elde etmiştir.

Ekip ayrıca district0x, Aragon  ve  imToken’da da bazı hizmetleri sunmak şekli ile yer almıştır.

Decentraland direkt rakibi olmadığı için blockchain dünyasında tektir.

Mana bir NFT mi?

Decentraland’deki operasyonları iki farklı türde token yönetir. Bunlar: LAND – Dijital gayrimenkulü temsil eden arazi parsellerinin sahipliğini tanımlamak için kullanılan, takas edilemez bir belirteç (NFT).  MANA – LAND satın alımlarının yanı sıra Decentraland’da kullanılan sanal mal ve hizmetleri kolaylaştıran bir kripto para birimi.

Nereden MANA satın alınabilir?

mana-coin-nasil-satin-alinir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bitcoin ya da Ethereum ile MANA satın alabilirsiniz. Huobi ve Binance en büyük ticari hacme sahiptir.

MANA coin wallet

MANA bir ERC20 token’dır, bu yüzden seçebileceğin pekçok cüzdan alternatifi vardır. Trezor yada Ledger Nano S benzeri donanımlar kulanmanızı öneririz. Bunlar fonlarınızı çevirimdışı tutabilir ve zararlı yazılımlara karşı daha dayanıklıdır.

İlginizi çekebilir: ERC20 token nedir?

Sonuç

Decentraland  (MANA coin) land alabileceğiniz bir sanal gerçeklik platformudur. Satın aldığınız land ile istediğniz herşeyi yapabilirsiniz. Henüz oldukça bakir olan bu sahadaki tek projedir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.