BTC : 83043 ₺ ETH : 2813 ₺ XRP : 1.873 ₺ LTC : 358.5 ₺ USDT : 7.638 ₺ XLM : 0.579 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cryptoa nedir ve hangi çözümü sunmaktadır?

Cryptoa nedir ve hangi çözümü sunmaktadır?

Cryptoa nedir ve hangi çözümü sunmaktadır?
0

Cryptoa nedir? Bu günkü yazımızda O’nu anlatmaya çalışacağız. Kripto para borsaları gelecek yıllarda bazı büyük değişikliklere hazırlanıyor. Cryptoa kendini daha fazla kripto kabulüne zemin hazırlayacağını düşündüğü hibrid bir borsa olarak konumlandırıyor. Yani ne bir sentralize ne de bir desentralize borsa olacak, ikisinin kombinasyonu olacak.


Cryptoa nedir?

Desentralize ve sentralize borsaları birleştirmenin en iyisi olduğu fikri kulağa biraz garip gelebilir. Hiçbir sistemin mükemmel olmadığı gibi bunun da avantajları ve çekinceleri var. Cryptoa ekibinin ana hedefi her iki konsepti kombine ederek tek ve uygulanabilir bir seçenek haline getirmek ve süreç sonunda kripto kabulünü arttırmak.

Nasıl çalışıyor?

Hibrid bir borsa olmak, her iki sistemin fonksiyonlarını birleştirmek demek. Cryptoa güven eksikliğini ve sentralizasyonu çözmek istiyor. Bunu yapmak için şirket oldukça yumuşak bir KYC süreci uygulayarak düzenletici önlemlerle de uyum içinde olmak istiyor. Buna ek olarak yeni tokenlerin ve paraların platformda listelenmesini kolaylaştırmak için listeleme ücreti alınmıyor.

koinmedya_brave

Söylendiğine göre şapkanın altında NASDAQ’a çok benzeyen bir alt yapı var. Her ne kadar görünüşte borsa kurucusunun NASDAQ ile yakın bağları olsa da, bu oldukça cesur bir iddia. Bazı ilginç seçenekler sunsa da kripto paranın endişe kaynağı olduğu bir yerde oyunun nasıl oynanacağı tam olarak belli değil.

Ücretlendirme cephesinden bakacak olursak; kullanıcıların endişelenmesine gerek yok. Ayrıca diğer borsalara kıyasla günlük para çekme limiti daha yüksek. Yine de tam bir KYC işlemi olmadan bu durum ne kadar sürdürülebilir belli değil. Desteklenen kriptolar arasında Bitcoin, Ethereum, XRP, USDT, NEO, Monero ve EOS var. Zaman içinde daha fazla kriptonun eklenmesi  bekleniyor.

Yol haritası

Yeni bir kripto para ticaret platformunun gerçek bir ivme kazanması her zaman zor olmuştur. Sentralize ve desentralize borsaların şu an merkezi kaptığı bir ortamda Cryptoa’nın  yakın zamanda başarılı olması beklenmemeli. Aynı zamanda platform ekosistemini bir bütün olarak iyileştirme açısından uzun sürecek farklı bir yaklaşım kullanıyor.

Etiketler: