BTC : 84270 ₺ ETH : 2926 ₺ XRP : 1.916 ₺ LTC : 371 ₺ USDT : 7.615 ₺ XLM : 0.5967 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano İncelemesi – Akıllı Sözleşme Platformu ve Blockchain Protokolü

Cardano İncelemesi – Akıllı Sözleşme Platformu ve Blockchain Protokolü

Cardano İncelemesi – Akıllı Sözleşme Platformu ve Blockchain Protokolü
0

” Cardano İncelemesi ” genel hatlarıyla ele alınmıştır. Cardano , akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesine imkan vermesi için Ethereum‘a benzer bir blockchain protokolü kullanır. 

Cardano  İncelemesi

Bu düşük maliyet ve ölçeklenebilirlik fırsatı sağlıyor. Cardano ayrıca güvenlik ve uyumluluk üzerine de odaklandığı için farklıdır. Yenilikçi bir yazılım mimarisi aracılığıyla tüketici gizliliğini ve yasal gözetim ihtiyacını dikkate alacak şekilde tasarlanmıştır.Cardano eski Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından yönetiliyor. IOHK’nınCEO’su ve Cardano’yu tasrlamak için, uzman mühendis ve araştırmacılardan oluşan etkili bir ekibe sahiptir.

 

koinmedya_brave

 

Cardano – Blockchain Protokolü

Platform katmanlı olarak  inşa edilidi. Bu,tasarım sisteme bakım sırasında esneklik kazandırıyor, Soft fork yükseltmelere izin veriyor. ADA’yı çalıştıracak yerleşim katmanının tamamlanmasından sonra, akıllı sözleşmeleri ele almak için ayrı bir hesaplama katmanı kuruldu.

  • Cardano, Ouroboros’u kullanıyor . Bu, IOHK ekibi tarafından geliştirilen ve akranı gözden geçiren Çığır Açma algoritması kanıtıdır. Ouroboros, sıkı bir güvenlik analizine sahip, kanıtlanabilir  Proof of Stake  Sistemidir.
  • Cardano Haskell kodunda inşa edildi. Haskell, çok daha güvenli ve  matematik tabanlı bir yaklaşım kullanır.
  • Protokol, kullanıcıların mahremiyet haklarını korumaya ve aynı zamanda düzenleyicilerin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmaya yöneliktir. Bunu yaparken, Cardano, kripto para birimleri için yeni bir yaklaşıma öncülük ederek, bu gereklilikleri farklı ve etkili bir şekilde dengeleyen ilk protokoldür.
  • Cardano da tamamen açık kaynaklı ve patentsizdir.

 

Cardano’nun Kripto Parası (coin) ”ADA” dır

Ada (ADA), Cardano blok zincirindeki kripto para biriminin adıdır. Toplamda 45 milyar olarak tasarlandı ve dolaşımda  bulunan ADA sayısı   25.927.070.538 adettir. ADA, kullanıcıların iki taraf arasında değer gönderebilmelerini, bir mal veya hizmet için ödeme yapabilmelerini, borsada para yatırmalarını ya da bir uygulamaya girmelerini sağlayor.

 

Cardano Cüzdanı – Daedalus

Daedalus , Cardano ağında kullanılmak üzere ADA’yı depolamak için oluşturulmuş oldukça güvenli bir cüzdandır. Gelecekte Bitcoin, Ethereum Classic ve daha pek çok kripto parası desteklemeyi planlayan tek cüzdan.

Daedalus ne sunuyor?

  • Fonlarınızı düzenleme de  oldukça etkilidir.
  • Gelişmiş Güvenlik; Cardano parolalarınızı hafızasında  tutmayor. Saldırılarda güvenliği sağlamak ve tüm hesaplarınızı ikorumak için dünyanın en gelişmiş şifreleme yöntemleri  kullanılmış.
  • Web Teknolojileri ile inşa edilen Daedalus, Javascript, HTML ve CSS kullanarak çapraz masaüstü uygulamaları oluşturmanız için açık kaynak kodlu bir geliştirme platformu olan Electron’un üzerine inşa edilmiştir.
Etiketler: