BTC : 83399 ₺ ETH : 2820 ₺ XRP : 1.869 ₺ LTC : 359.7 ₺ USDT : 7.623 ₺ XLM : 0.5829 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bu üç faktör Bitcoin için neye işaret ediyor?

Bu üç faktör Bitcoin için neye işaret ediyor?

Bu üç faktör Bitcoin için neye işaret ediyor?
0

Bu üç faktör Bitcoin için neye işaret ediyor? Önde gelen bir trader, BTC günlük grafikteki üç faktörü sıralayarak, bunların tabloyu iyice ayı yaptığını belirtiyor.


Bu üç faktör Bitcoin için neye işaret ediyor?

Son 24 saatte Bitcoin performansının iyi olmadığını gördüm. Lider kripto para 6,700 dolardan 6,000 dolara kadar geriledi. 6,050 doları gören yatırımcıları da şaşkına çevirdi. BTC’nin günlük zirvesinden yüzde 10 değer kaybettiğini söyleyebiliriz.

O zamandan bu yana satış baskısı azalsa da Bitcoin 6,200 doların altında. Bu durumda bazıları kripto para piyasasının daha da düşeceği endişelerini taşıyor. Bunu söylerken de bazı teknik faktörlere bakıyorlar. Peki, bu faktörler Bitcoin için neye işaret ediyor?

İlgili – Bitcoin ekosistemi artık daha sağlıklı

koinmedya_brave

Bitcoin grafiği bir dizi ayı işareti gösteriyor

Kripto para traderi CryptoHamster’e göre, Bitcoin günlük grafiği üç yürek parçalayıcı işaret sergiliyor.

– Bitcoin’in 2019 yılında 14,000 dolarda zirve 6,400 dolarda dip yapacağını doğru bilen “Tom Demark Sequential” yakın zamanda yeşil bir “9” mumu yaktı.
– Stokastik RSI ayı crossover işareti verdi ve bu da düşüş trendinin hala geçerli olduğunu anlatıyor.
– MACD histogramı şu anda azalıyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde negatif olmaya hazır görünüyor.

Bu üç faktör Bitcoin için neye işaret ediyor? CryptoHamster (@CryptoHamsterIO) tweetinde bu faktörleri sıralayarak, “Bana göre iyice ayı görünüyor.” diyor.

Başka ayılar da var

Bitcoin’de düşüş bekleyen sadece CryptoHamster değil. Bitcoin’in yakın geleceğinin daha da kötü olacağını düşünen başkaları da var.

Kripto para traderi DonAlt, aşağıdaki grafiği paylaşarak, daha önceki fiyat hareketleri ile olan benzerliğe dikkat çekiyor. DonAlt daha önceki düşüşleri doğru tahmin etmesi ile biliniyor.

Bu üç faktör Bitcoin için neye işaret ediyor? Önde gelen bir trader, BTC günlük grafikteki üç faktörü sıralayarak, bunların tabloyu iyice ayı yaptığını belirtiyor.

Traderin paylaştığı grafikte, BTC fiyatının yükseliş sonrası denk geldiği yatay dirençlerden geri dönerek düşüş yaşadığı fiyat hareketleri görülüyor. Bunlar Şubat sonu ve 12 Mart hareketleri ve benzerlikler dikkat çekiyor.

İlgili – Dakikalar içinde yüzde 10 düşen Bitcoin düşüşünü sürdürür mü?

DonAlt (@CryptoDonAlt) da şöyle diyor: “Bunlar neden bu kadar tanıdık geliyor?”

Eğer Bitcoin söz konusu formasyonu oluşturmaya devam eder, o zaman yeniden 7,000 doları geçme girişimi ve ardından da yeni bir düşüş görürüz. Bu düşüşte yeniden 3,800 doları test etme potansiyeli var.

Kaynak

Etiketler: