BTC : 63306 ₺ ETH : 1571 ₺ XRP : 1.213 ₺ LTC : 286.3 ₺ USDT : 6.881 ₺ XLM : 0.4758 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. BlockTV’den Oran Spitzer: Bitcoin için kusursuz fırtına oluşuyor

BlockTV’den Oran Spitzer: Bitcoin için kusursuz fırtına oluşuyor

BlockTV’den Oran Spitzer: Bitcoin için kusursuz fırtına oluşuyor
0
huobi_koinmedya

Küresel piyasalar ve ABD’deki gelişmeler Bitcoin için kusursuz fırtına oluşturuyor. Küresel riskler arttıkça yatırımcılar Bitcoin’e yöneliyor. BlockTV’de Yan Liberman yorumluyor.


Bitcoin için kusursuz fırtına

BlockTV’den Oran Spitzer, Bitcoin ve kripto para piyasalarında gelişmeleri yorumlamak için Delphi Digital’ın kurucularından Yan Liberman’ı davet etti. Liberman, Bitcoin ve kripro para piyasaları hakkında hazırladıkları raporu BlockTV izleyicileri ile paylaştı.

Lütfen Bkz: CNBC, Bitcoin ve altın arasında artan korelasyonu tartışıyor

koinmedya_brave

Konuşmanın ana fikri küresel piyasalarının  Bitcoin için mükemmel bir ortam hazırlaması ile ilgili. Liberman’a göre küresel ekonomik piyasalarda Bitcoin talebini etkileyen başlıca gelişmeler: ABD Merkez Bankasının 10 yıldan sonra faiz indirimine giderek genişletici para politikası uygulaması, küresel ekonomik büyüme yavaşlaması, yüksek dış borçların negatif dönüşü ve fiat paralardaki devalüasyonlar. Bu gelişmeler, yatırımcıları güvenli bir yatırım arayışına itiyor. Bu durumda da yatırımcıları karşısına altın çıkıyor. Ancak altının getirisi ise düşük. Bu durumda yatırımcıların gündemine Bitcoin geliyor. Küresel gelişmeler Bitcoin için kusursuz bir fırtına oluşturuyor.

Lütfen Bkz: Forbes: Yuan’daki devalüasyon Bitcoin’i coşturuyor

BlockTV’deki röportajda öne çıkan sorular ise şunlar:

koinmedya_brave

Oran Spitzer:  Bitcoin fiyatlarını etkileyen temel faktörler (key drivers) neler?

Yan Liberman: Piyasalarda risk arttıkça Bitcoin iyi bir performans sergiliyor.

Oran Spitzer:  Altcoin’lerle Bitcoin arasındaki makas neden açılıyor?

Yan Liberman: Altcoin’lerdeki bazı projelerin dolandırıcılıkla sonuçlanması yatırımcıların altcoin’lere olan güvenini sarsıyor. Ayrıca birçok altcoin fiyat artışı yaşadıktan sonra fiyatları başladıkları yere geri döndü. Bu durumda yatırımcıları altcoin’lerden ziyade Bitcoin’e yönlendiriyor.

Oran Spitzer:  Bitcoin, dijital altına dönüşüyor mu?

Yan Liberman: Bu söylemek için çok erken. Bitcoin’in ilk önce değer birim aracı haline gelmesi lazım. Altının enflasyonist bir baskı altında kalmıyor  ve devletler tarafından arzının kontrol edilmesi olanak dışı. Bu nedenle altın talep görüyor. Son yıllarda Merkez Bankalarının  enflasyonist ortam oluşturması yatırımcıları, altın ve altına alternatif yatırım araçlarına yönlendiriyor. Bitcoin de altın gibi benzer istekleri karşılıyor.

Oran Spitzer:  Bitcoin’in için itici güçlerinden birisinin de ABD’de yaşanacak olası resesyon olacağını söylüyorsunuz. ABD’nin resesyona gireceğine inanıyor musunuz?

Yan Liberman: Bunun birçok işareti var. Artan küresel borçlar ve risk göstergeleri resesyon belirtileri veriyor.

Oran Spitzer can alıcı soruyu ise sona bırakıyor ve Yan Liberman’a Bitcoin için yıl sonu tahminini soruyor. Liberman Bitcoin’in yıl sonunda 16,000 dolara ulaşacağına inanıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin golden cross sonrası $16K’e çıkar mı?

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler: