okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.51%
Bitcoin
68.746,69 USDT
eth
ETH
0.16%
Ethereum
3.850,91 USDT
bch
BCH
0.75%
Bitcoin Cash
473,93 USDT
xrp
XRP
-0.3%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
83,67 USDT
bnb
BNB
0.04%
Binance Coin
601,90 USDT
sol
SOL
0.93%
Solana
170,25 USDT
avax
AVAX
-0.18%
Avalanche
36,95 USDT
ada
ADA
0.59%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
1.43%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.9%
Shiba Inu
0,00 USDT

2020’de Bitcoin’i bekleyen en büyük tehlikeler neler?

Bitcoin Cash Halvingte
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2020’de Bitcoin’i bekleyen en büyük tehlikeler neler? Andreas Antonopoulos, BTC’nin karşılaşacağı zorlukları alıp aşamayacağı ile ilgili görüşlerini paylaştı.


2020’de Bitcoin’i bekleyen en büyük tehlikeler neler?

Teknoloji girişimcisi, yazar ve Bitcoin destekçisi Andreas Antonopoulos, 2020’de Bitcoin’i bekleyen en büyük tehlikeler hakkında konuştu.

Öyle görünüyor ki uzmanın bahsettiği bu tehlikeler listesi beklenenden kısa.

Bitcoin muhtemelen yüzde 51 saldırısını atlatacak

Antonopoulos ilk önce yüzde 51 saldırısı hakkında konuştu. Bitcoin’in piyasaya çıkmasından bu yana tartışılan en büyük sorun bu. Ona göre aslında bu kadar da korkunç değil. Ona göre hash oranının düşmesi durumunda kötü niyetli birileri ağın yüzde 51’ni ele geçirebilir. Ama böyle bir saldırı çok masraflı ve buna kıyasla çok az etkili.

Şöyle açıklıyor: “Bu tür saldırıları gerçekleştirmek çok pahalı, muazzam bir koordinasyon gerektiriyor, çok az fayda sağlıyor ve nispeten kolayca engellenebiliyor. Bu yüzden bu kadar büyük bir maliyet, çok az ödül ve çok büyük bir risk olduğu için şimdiye kadar yüzde 51 saldırısı görmedik ve yüzde 51 saldırısı göreceğimizi düşünmüyorum.”

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Antonopoulos’a göre yüzde 51 saldırısı olsa bile Bitcoin buradan kurtulmasını bilecek. Ayrıca saldırganlar para çalamaz, konsensüs mekanizmasını değiştiremez ve geçersiz işlemleri geçerli yapamazlar.

Bitcoin afetlere karşı dayanıklı

Büyük bir afet durumu hakkında konuşan uzman, çok geniş çaplı bir elektrik kesintisinin Bitcoin’e zarar verebileceğini belirtiyor. Ancak yine de bankalar ve finansal sistemin buradaki zararı çok daha büyük olacak görüşünde.

2020'de Bitcoin'i bekleyen en büyük tehlikeler neler? Andreas Antonopoulos, BTC’nin karşılaştığı zorlukları alış aşamayacağı ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Antonopoulos, “Doğal bir afetin internet ya da elektrik şebekesine zarar vermesi durumunda ilk önce Bitcoin ağı kendisini toparlayarak çalışmaya başlayacak.” diye konuştu.

Bitcoin sadece kendi kendini finanse eden bir sistem değildir. Merkezi olmayan kullanıcılar, madenciler ve düğüm operatörleri topluluğu, yerel altyapılarını zamanında yeniden inşa etmek için birçok teşvike sahip.

İlgili – Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Peki ya hükümetler?

Yine de Antonopoulos’u endişelendiren bir şet var ve o da politikacıların Bitcoin ve diğer kripto paralara saldırısı. Mesela kurnazca kripto para vergilendirme durumunu değiştirebilirler. Bu durumda kripto paralar yeraltına çekilebilir.

Bu durumda orta sınıf yatırımcılar hükümetin gazabına tutulma riskini göze almaz. Bu durumda BTC kullanımından sakınırlar.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.