BTC : 64000 ₺ ETH : 1452 ₺ XRP : 1.346 ₺ LTC : 300.9 ₺ USDT : 6.794 ₺ XLM : 0.4615 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri
0
huobi_koinmedya
İçindekiler gizle

Haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri: Bitcoin’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri. Bu yazımızda belirtilen konulardaki en güncel haberler ve son verileri bulabileceksiniz.


Haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri

Bitcoin ve kripto para piyasası yeni ve gelişmekte olan bir alan. Özellikle BTC fiyatının yüksel volatiliteli olmasından dolayı her an her dakika fiyat ile ilgili farklı haberlerle karşılaşabilirsiniz. Fiyat konusundaki en güncel teknik analiz ve beklenen fiyat tahminlerini için aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi, Bitcoin fiyat grafiği ve BTC/USD paritesi!

Şimdi de haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri ve bu alandaki gelişmelere bakalım.

koinmedya_brave

Bitcoin haberi – Forbes: Kriz sonrası emlak ve Bitcoin patlama yapacak (25 Mayıs 2020)

Bitcoin patlama
Bitcoin patlama

Gayrimenkul 2000’li yıllara benzer şekilde büyürse, altın ve potansiyel olarak Bitcoin gibi güvenli liman varlıkları bir patlama gerçekleştirebilir.

Emlak ve Bitcoin patlama yapabilir. Konut piyasasının 2020 yılının ikinci yarısında ciddi bir satış yapacağı tahmin ediliyor. ABD, Japonya, Güney Kore, Singapur ve diğer sıcak piyasalar azalan talep ile mücadele ediyor.

Son yıllarda konut fiyatlarının yüksek seviyelerde kaydedildiğini gören Makati, Filipinler gibi nüfusun yoğun olduğu piyasaların da yıl sonuna kadar % 15 ila % 20’lik bir düşüş görmesi bekleniyor.

İlgili haberin devamı: Forbes: Kriz sonrası emlak ve Bitcoin patlama yapacak

koinmedya_brave

Şok gelişme! Goldman Sachs’dan Bitcoin yatırım temalı konferansa davetiye (24 Mayıs 2020)

Ünlü yatırım bankası Goldman Sachs, kendi müşterilerine özel bir konferansa ev sahipliği yapacak. Goldman Sachs, konferans için müşterilerinin adına özel davetiye gönderdi. Davetiyenin kopyasını aşağıda görüyoruz.

bitcoin yatırım Şok gelişme! Goldman Sachs’dan Bitcoin yatırım temalı konferansa davetiyeKonferans Başlığı: ABD Ekonomik Görünümü: Mevcut politikaların enflasyon, altın ve Bitcoin üzerinde etkileri (15’inci seri)

Konuşmacılar: Sharmin Mossavar-Rahmani (Yatırım danışmanı), Jason Furman (Harvard Üniversitesi Profesörü), Jan Hatzius (Goldman Sachs analisti)

Bu davetiye neden önemli? – Şok gelişme! Goldman Sachs’dan Bitcoin yatırım temalı konferansa davetiye

Whale Whisperer Bitcoin fiyat tahmini – 16.000 dolara uzak değiliz (23 Mayıs 2020)

Whale Whisperer ve AngeloBTC takma adlarını kullanan trader, vaat edici bir Bitcoin fiyat tahmini dile getiriyor. Bu HODL yapanlar için iyi haber. Ona göre BTC fiyatı Ekim sonunda 16,000 dolar olacak. Yine de bazıları için bu çok da heyecan verici bir tamin değil. BitMEX’te trader olan AngeloBTC, bu tahminin mevcut fiyat grafiğine dayandırıyor.

Önemli Bitcoin haberi: 2009’da kazılan 50 Bitcoin’in harekete geçmesi ne anlama geliyor? (21 Mayıs 2020)

Her ne kadar ortak kanı yapılan BTC transferi işleminin Satoshi Nakamoto tarafından yapıldığı üzerine yoğunlaşsa da önce gelen Blockchain programcılarından olan Jimmy Song bunun aksini iddia ediyor.

50 Bitcoin

Dünkü transferin sahibi Satoshi değildi

Tanınmış Bitcoin eğitimcisi ve ve blockchain programcısı Jimmy Song, takipçileriyle paylaştığı yazısında, dün Satoshi Nakamoto tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen işlemin Satoshi tarafından gerçekleştirilmediğini belgeleriyle öne sürdü.

İlgili haberin devamı: 2009’da kazılan 50 Bitcoin’in harekete geçmesi ne anlama geliyor?

Önemli Bitcoin haberi: Korona Satoshi Nakamoto’yu da vurdu: 11 yıllıdır sessiz kalan adreste hareketlilik var! (20 Mayıs 2020)

Bitcoin haberleri Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Yıllardır kendisinden haber alınamayan Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto, Korona Salgınının etkisi ile kimliği açık ediyor. Korona Satoshi Nakamoto’yu da vurdu ve 11 yıldır sessiz kalan hesaptan BTC transferi gerçekleşti.

Birkaç saat önce Whale Alert’ten önemli bir uyarı geldi. Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’ya ait olduğuna inanılan adresten 50 adet Bitcoin bilinmeyen iki hesaba aktarıldı. Bitcoin’lerden 40’ı bir adrese, 10’u ise başka bir adrese gönderildi.

İlgili haberin devamı: Korona Satoshi Nakamoto’yu da vurdu: 11 yıllıdır sessiz kalan adreste hareketlilik var!

Opsiyon piyasalarının yıl sonu Bitcoin fiyat beklentisi nedir? (20 Mayıs 2020)

Opsiyon piyasalarının yıl sonu Bitcoin fiyat beklentisi nedir? Bu piyasadaki sözleşmelere göre, bu yıl BTC’nin 20,000 doları görme ihtimali sadece yüzde 9. Peki, opsiyon piyasasında 10,000 doların kırılması ile ilgili beklenti nasıl?

Opsiyon piyasalarının yıl sonu Bitcoin fiyat beklentisi nedir? Bu piyasadaki sözleşmelere göre, bu yıl BTC’nin 20,000 doları görme ihtimali sadece yüzde 9. Peki, opsiyon piyasasında 10,000 doların kırılması ile ilgili beklenti nasıl?

Devamı: Opsiyon piyasalarının yıl sonu Bitcoin fiyat beklentisi nedir?

Yatırımcılar Dikkat! Bitcoin’in yükselişini durdurabilecek önemli işaretler (19 Mayıs)

“UB” takma adını kullanan bir trader, Bitcoin’in söz konusu aralığı alması durumunda mevcut long pozisyonlarına eklemeler yapacağını söylüyor. Bu pozisyonu koruyup korumamasına ise BTC’nin 10,100 dolar ve 10,500 dolara nasıl tepki verdiğine bakarak karar verecek.

Trader şöyle diyor: “BTC – Belirli şartlar sağlanırsa, mevcut long pozisyonlarıma eklemeler yapacağım. WO, Range Low ve Range EQ’nun alınmasında her seferinde ekleyeceğim. Bu pozisyonları hafta boyunca tutmak isterim ama $10.1k & $10.5k’ya nasıl tepki vermesine bağlı.”

Bitcoin'in yükselişini durdurabilecek önemli işaretler. Analistler, BTC fiyatı ve alıcılardaki zayıflığa dikkat çekiyor. Bu zayıflığı aşması için ise eski aralığını geri almalı.

Kaynak: UB

Haberin devamı: Yatırımcılar Dikkat! Bitcoin’in yükselişini durdurabilecek önemli işaretler

(Güncel) Bitcoin neden düştü, ne zaman yükselir? BTC fiyatı en az kaça düşer? (16 Mayıs 2020)

Bitcoin haberleri Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Bu parabolik yükseliş sırasında Bitcoin 10,000 dolara seviyesine ramak kalmış durdu ve ardından keskin bir düzeltme yaptı. Bu düzeltme sırasında BTC 9,100 dolara kadar geriledi. Ancak ardından yeniden hızla toparlandığını ve 9,400 doların üzerinden çıktığını görüyoruz.

İlgili haberin ayrıntıları: (Güncel) Bitcoin neden düştü, ne zaman yükselir? BTC fiyatı en az kaça düşer?

Coinbase CEO’su: Redditin aldığı Bitcoin kararı çok stratejik bir gelişme (15 Mayıs 2020)

Redditin aldığı bitcoin kararı
Redditin aldığı bitcoin kararı

Kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Reddit’in kripto para birimi dünyasına yeni tokenlar sunmasının etkisi konusunda iyimser.

Sosyal ağ, altyazılara, popüler yayınlar ve yorumlar oluştururken topluluk üyelerine blockchain tabanlı tokenlar vermek için benzersiz bir yol vermek üzere tasarlanan Topluluk Puanlarını kullanıma sundu.

Topluluk Puanları özelliği artık r / FortNiteBR ve r / CryptoCurrency’da yayında.

İlgili haberin ayrıntıları: Coinbase CEO’su: Redditin aldığı Bitcoin kararı çok stratejik bir gelişme

Bitcoin S&P 500 şirketleri arasındaki korelasyon bozuluyor (15 Mayıs 2020)

kripto para piyasası ağustos ayı değerlendirmesi

S&P 500 ile Bitcoin arasında korelasyon 2020 yılı boyunca artış gösteriyordu. Nisan ayında 0.36’ya çıkarak son bir yılın rekorunu kırdı. Mayıs ayından itibaren bu katsayının azaldığını görüyoruz. Şu aralar bu katsayı 0.29’a gerilemiş durumda.

İlgili haberin ayrıntıları: Bitcoin S&P 500 şirketleri arasındaki korelasyon bozuluyor

Bitcoin haberleri: Wall Street milyarderi Bitcoin 20 bin dolar olacak iddiasında ısrar ediyor (13 Mayıs 2020)

BTC ve ETH yorumu

Galaxy Capital’ın CEO’su Mike Novogratz’dan Bitcoin ödül yarılaması sonrası ilk BTC ve ETH yorumu geldi. Novogratz’ın her iki kripto paranın da geleceği hakkında beklentisi olumlu yönde.

Novogratz, Bitcoin’e hem kurumsal anlamda hem de bireysel anlamda artan bir ilginin olduğunu belirtiyor. Özellikle kurumsal anlamda Bitcoin piyasalarına yoğun bir fon akışının gerçekleşebileceğini ileri sürüyor. Bu konuda ünlü hedge fon yatırımcısı Tudor’un Bitcoin piyasalarına girmesini örnek veriyor.

Haberin ayrıntıları: Mike Novogratz’ın yarılama sonrası ilk BTC ve ETH yorumu

BTC haber: Bitcoin halving ve işte gözden kaçanlar! (12 Mayıs 2020)

Bitcoin halving

Bitcon halving yeni gerçekleşti ve şimdi bundan sonra daha az bir kaynağa sahip, bir diğer deyişle daha az bir enflasyonu olan bir Bitcocin olacak karşımızda. Halving olayı sadece Bitcoin değil ekonomiyi de etkiliyor. Bu ekonomik nedenlerden dolayı Amerika  piyasaya dolar sürdü.  Şimdi bu Bitcoin halving olayının perde arkasında gözden kaçan bazı noktalara bir göz atalım.

İlgili haberi devamı: Bitcoin halving ve İşte gözden kaçanlar!

Bitcoin fiyatında büyük düşüş (10 Mayıs 2020)

Bitcoin (ve tabii ki neredeyse tüm kripto paralar) 7 dakika zarfında yüzde 15’lik bir çöküş yaşadı. Çünkü balina ya da balinalar BTC’lerini piyasaya sürdü. TSİ 3.26’da (5:26 PM PST) Coinbase de kapandı. Ama borsanın hizmetleri kısa sürede düzeltildi ve TSİ 4.14’te yeniden hizmet vermeye başlamıştı.

Bitstamp’in 1 günlük grafiğinde BTC fiyatının 8,109 dolara kadar çöktüğü görülüyor. Tabii çöküş sonrası Bitcoin toparlanmaya çalışıyor ve bu yazı yayına hazırlanırken (TSİ 21.10’da) 8,550 dolara kadar çıkmayı başarmış görünüyor. Yine de grafikte üç gün art arda oluşan kırmızı mum dikkat çekiyor.

Bitcoin fiyatında büyük düşüş. Kripto paranın fiyatı düştüğünde Coinbase kısa süreliğine kapandı. Öyle görünüyor ki halving öncesi BTC fiyatı oyunları başladı.

Bu arada piyasa değerine göre TOP 10 coin de benzer düşüşler yaşadı. Mesela Ethereum 210 dolar civarından 191 dolara kadar geriledi.

Haberin ayrıntıları: Bitcoin fiyatında büyük düşüş

Bir de bu yazıya bakınız: (Güncel) Bitcoin neden düştü, ne zaman yükselir? BTC fiyatı en az kaça düşer?

Bitcoin haberleri: Bitcoin FOMO, fiyatları daha yükseklere taşıyacak!!! (9 Mayıs 2020)

Bitcoin fiyatı, dün psikolojik olarak kritik bir seviye olan 10.000 doları gördü. Ancak bu seviyeden yavaş yavaş geri çekildi.

Uzun zamandır kripto para uzmanları, dikkatleri bu seviyeye çekiyor. Çünkü 2019 yılında da bu seviye, FOMO’nun devreye girmesinde önemli bir rol oynadı.

Ancak bu kritik fiyat, Bitcoin’in halving etkinliği gibi, tarihinde önemli yükselişleri beraberinde getiren temel bir dinamikle aynı döneme denk gelmedi.

Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC'de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Dahası geçmiş boğa döngülerine baktığımızda, FOMO seviyesi olarak adlandırdığımız bu eşiği bir kez kırdığı zaman, Bitcoin genellikle %200‘e varan hatta daha da fazla yükselişler kaydediyor.

Bitcoin için 10.000 dolar seviyesi oldukça önemli. Çünkü bu seviyenin aşılmasıyla birlikte, Bitcoin ana akım medyada bolca yer alacak. Bu eşik, halvinge denk geleceği için, büyük bir FOMO’nun ortaya çıkmasına neden olabilir.

İlgili haberin devamı: Bitcoin FOMO, fiyatları daha yükseklere taşıyacak!!!

Yorum-analiz: Bitcoin düzeltme için hazırlanıyor (9 Mayıs 2020)

İyi bilinen analist ve grafik uzmanı Dave the wave (@davthewave), piyasadaki heyecana rağmen BTC’nin düzeltme yapacağına inanıyor. Birçokları lider kripto paranın hala daha fazla yükselme potansiyeli olduğunu düşünüyor. Ama Dave, teknik indikatörlerin aksine işaret ettiğini belirtiyor.

Bitcoin düzeltme için hazırlanıyor. BTC yakın zamanda 10,000 dolar psikolojik direnç seviyesini test etti. Bazı analistler de şimdi geri çekilme bekliyor.

Kaynak: TradingView

Buna ilave olarak, lider kripto paranın önünde büyük bir direnç duvarı var. Burası daha fazla ilerlemesini engelleyebilir. Bu engeli 20,000 dolarlık 2017 zirve seviyesinden bu yana bulunan alçalan trend çizgisi de destekliyor. Söz konusu trend çizgisi şu an 10,900 dolar civarında.

Bu teknik faktörleri dikkate alan analistler de Bitcoin’in fiyat hareketleri konusunda şüphelerini dile getiriyor. Onlara göre Bitcoin düzeltme için hazırlanıyor.

Ayrıntılı habere buradan ulaşabilirsiniz: Yorum-analiz: Bitcoin düzeltme için hazırlanıyor

Bitcoin haberleri – Bloomberg analisti yorumu: Bitcoin riskli ticari varlık olmaktan uzaklaşıyor (7 Mayıs 2020)

Bloomberg Intelligence’in Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone’a göre, Bitcoin altın standardına benzer bir duruma ulaştı ve bunun sebebi de düşük volatilitesi. Geleneksel piyasaların yaşadığı büyük volatilite ve merkez bankaları ile finans kurumları tarafından sürekli para oluşturulması, yatırımcıların gözünde Bitcoin’i cazip bir varlık haline getirdi.

Raporda şöyle deniliyor: “Bitcoin riskli ticari varlık olmaktan uzaklaşıyor. Ve bizim görüşümüze göre BTC’ye olan güven, hisse senetlerine kıyasla yükseliyor.”

Haberin ayrıntıları: Bloomberg analisti yorumu: Bitcoin riskli ticari varlık olmaktan uzaklaşıyor

Bitcoin regülasyon haberi: New York 2020’nin ilk lisansını kripto para borsasına verdi (7 Mayıs 2020)

BitLicense Bitcoin regülasyon

New York bu yılın ilk lisansını ErisX kripto para borsasına verdi. ErisX tamamen regüle olmuş New York piyasasında Bitcoin ticaretinde bulunabilecek. Bitcoin ve kripto paralar üzerinden finansal varlıklar piyasaya sürebilecek.

İlgili haberin ayrıntıları: Bitcoin regülasyon haberi: New York 2020’nin ilk lisansını kripto para borsasına verdi

Bitcoin halving sonrası BTC fiyatı yükselmezse bireysel madenciler yok olacak (6 Mayıs 2020)

Bitcoin halving sonrası BTC fiyatı yükselmezse bireysel madenciler yok olacak. Blok ödülü yarılaması sonrası fiyat ikiye katlanmazsa, bireysel madenciler bir defalık sektöre veda edecek.

Bitcoin halvinge yedi gün kaldı. Birçok kripto spekülatörü ve Bitcoin boğası bu olayı sabırsızlıkla bekliyor. Ama bireysel madenciler ve mining meraklıları için bu olay hiç de iyi haberler getirmeyebilir.

Eğer halving ile fiyat önemli ölçüde sıçrama yapmazsa, bireysel madenciler yok olacak. Çünkü blok başına ödül 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Bu aynı zamanda kurumsal mining şirketlerinin de kazançlarını önemli ölçüde eritecek.

Haberine tamamı burada: Bitcoin halving sonrası BTC fiyatı yükselmezse bireysel madenciler yok olacak

Pantera CEO’su Bitcoin en fazla kaç dolar olur sorusunu cevapladı (5 Mayıs 2020)

Pantera CEO’su Bitcoin en fazla kaç dolar olur sorusunu cevapladı. Morehead, Bitcoin konusunda ise halvinge dikkat çekiyor. Yaklaşık bir hafta sonra BTC arzı yarı yarıya azalacak. Bu da yeni boğa koşusunu çekecek kilit bir faktör olarak görülüyor.

Pantera CEO'su Bitcoin en fazla kaç dolar olur sorusunu cevapladı. Ona göre BTC 100,000 dolara doğru yol alacak bir rallinin eşiğinde. Neden böyle düşündüğünü de açıklıyor.

Dan Morehead şöyle açıklıyor: “Her ne kadar sadece birkaç veri noktası olsa da – ve geçmişin geleceği tahmin etmediği konusunda uyarıyla birlikte – yarılamalar algılanan ve / veya gerçek bir arz kıtlığı nedeniyle fiyat artışlarına denk geldi.

İkinci halving, birinci halvingin üçte biri kadar BTC arzını azalttı. İlginçtir ki fiyata da üçte biri oranda bir etkisi oldu. Bu bağlantısı 2020’de de uygularsak, arz indirimi 2016 ile kıyaslandığında yüzde 40 kadar. Eğer bu bağlantı tutarsa, bu da Bitcoin fiyatına 115,212 dolarda zirve yaptırabilir.”

İlgili – Pantera CEO’su Bitcoin en fazla kaç dolar olur sorusunu cevapladı

CME Bitcoin Vadeli İşlemler COT raporu: Short satıcılar daha çok tutuluyor (4 Mayıs 2020)

Kurumsal ve koruma fonu parası, diğer deyişle “reportables” yani büyük pozisyonları olan profesyonel traderler de short pozisyonlara taşındılar. Diğer “reportables” diye adlandırılan traderler ise long’dan (8,500 BTC pozisyon) short’a (2,400 BTC) geçiş yaptılar.

CME Bitcoin Vadeli İşlemler COT raporu, long ve short arasındaki dağılımı gösterdi. Rapora göre short pozisyonlar açık ara önde.

CME Bitcoin Vadeli İşlemler COT raporu Kaynak: Skew

Bundan dolayı Bitcoin yaralandı ve yakında düşebilir. Kurumsal yatırımcılar bir düşüş bekliyor ve 6,800 BTC short pozisyonu var. Diğer “reportables” da bunu destekliyor ve onların da 2,800 BTC short pozisyonu bulunuyor. Sadece 1,400 BTC pozisyonu long ve bunlar da çok az sayıda kurumsal traderden geliyor. Buna rağmen çok sayıda long pozisyon ise bireysel yatırımcıdan geliyor. Onların 8,000 BTC long pozisyonu var.

Ayrıntılar: CME Bitcoin Vadeli İşlemler COT raporu: Short satıcılar daha çok tutuluyor

BitcoinHD STO başvurusu SEC tarafından onaylandı

BitcoinHD

BitcoinHD tarafından yapılan STO başvurusu SEC tarafından onaylandı. BHD, CPoC (Koşullu Kapasite Kanıtı – Conditioned Proof of Capacity) mekanizmasına dayanan yeni bir kripto para birimidir.

STO, uzun vadede BHD’nin benimsenmesi için iyidir. STO’lar yasal olarak uyumludur, yani daha az riskli olarak algılanırlar ve kurumsal yatırımcıları harekete geçirmeye teşvik ederler.

İlgili – BitcoinHD STO başvurusu SEC tarafından onaylandı.

Bitcoin haberleri: Bitcoin rallisinin arkasındaki yatırımcılar belli oldu (2 Mayıs 2020)

Bitcoin fiyatının yükselişinin arkasında ana güç ABD’li alıcılardan geldi. Bu yatırımcılar hem spot hem de türevler borsalarında Bitcoin alımları yaptı. Dahası, halving yaklaştıkça Bitcoin balinalarının sayısı da rekor seviyelere kadar yükseldi. Yakın bir zamanda toplam Bitcoin balinası sayısı son dokuz ayın zirvesine kadar ulaştı. Şu an Ağustos 2019 seviyelerinde.

Ayrıntılar ilgili haberimizde: Bitcoin rallisinin arkasındaki yatırımcılar belli oldu

Bitcoin vadeli işlem tarihinde kapanmayan 1 gap kaldı (2 Mayıs 2020)

Bitcoin vadeli işlem tarihinde kapanmayan tek bir gap kaldı. Konuyu ünlü Türk traderı Rookie twitter sayfasından gündeme getirdi peki bu durum ne anlama geliyor?

Ayrıntılar için: Bitcoin vadeli işlem tarihinde kapanmayan 1 gap kaldı

Bitcoin haberleri: Bitcoin 9,500 dolara ralli ile yeni bir aylık zirve kaydetti (30 Nisan 2020)

Son birkaç haftada Bitcoin fiyatı 7,000 doları direncini kırmak için beş defa girişimde bulunmuş ve hepsinde de geri çevrilmişti. Ancak bu hafta sonunda bu kilit seviye kırıldı ve traderler gözünü bu sefer 8,000 dolar direncine dikti. Bu seviye beklenenden daha kısa sürede kırıldı. Çünkü BTC şiddetli bir yükseliş trendi ile tüm analizleri boşa çıkardı.

Bitcoin’in son 48 saat içinde gördüğü ralli sırasında ilk önce 8,000 dolar ve ardından da 9,000 dolar dirençleri kırıldı. Bitstamp borsasının verilerine göre BTC fiyatı 9,485 dolarda aylık zirve kaydetti. Ardından ise hızlı çıkışı gibi yine hızlı bir aşağı yönlü düzeltme başlattı.

Haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri: Bitcoin'de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri.

Yukarıdaki grafikten de görüldüğü gibi BTC fiyatı dün büyük bir yeşil mum çizdi grafiğe. Bugünkü yeşil mum ise hem altta hem de üstte büyük gölgeler bıraktı. Bitcoin 9,485 dolar zirveden 8,800 dolar desteğine kadar çekildi. TSİ 18.41’de BTC 8,817 dolardan işlem görüyor. Zirveden yaklaşık 600 dolarlık bir çekilme olduğunu görüyoruz.

BTC kritik destekleri korursa 10,000 dolar doğru rallisine kaldığı yerden devam edebilir. Düzeltmenin boyutunun artması durumunda 8,000 ve 7,500 dolar desteklerine doğru daha fazla düşebilir.

Analist görüşü: Tüm veriler Bitcoin al çığlığı atıyor (29 Nisan 2020)

BTC fiyatı yeni zirveler fethetmek için mücadele ediyor. Peki, mevcut seviyeler yatırımcılara düşük fiyattan son defa Bitcoin alma fırsatı sunuyor olabilir mi? Bir sonraki ralli önümüzdeyse cevap olumlu olur.

İyi bilinen bir piyasa araştırmacısı Charles Edwards’a göre, sadece Bitcoin temellerine baktığınızda bile “Tüm veriler Bitcoin al çığlığı atıyor” diyor.

Charles Edwards (@caprioleio) tweetinde şöyle diyor: “Sadece Bitcoin temellerine bakıyorum. Tüm veriler Bitcoin al çığlığı atıyor.”

Haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri: Bitcoin'de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Araştırmacının paylaştığı grafik biraz karmaşık olabilir. Farklı veriler ve çeşitli indikatörler içeriyor.

Mesela, grafikte yer alan indikatörlerden biri Bitcoin NVT veya Ağ Değeri’nin İşlemlere oranı var. Bu indikatör BTC dip ve zirvelerini belirlemek için geliştirildi. Bu indikatör artık Bitcoin’in dip yaptığı sinyalini verdi.

Ayrıntılar ilgili haberimizde: Analist görüşü: Tüm veriler Bitcoin al çığlığı atıyor

Bitcoin haberleri: Bitcoin balinası uyarıyor!!! Hala Bitcoin fiyat artışı mı bekliyorsunuz?

İyi bilinen bir Bitcoin balinası olan JOE007, Şubat ve Mart ayındaki volatilite nedeniyle 20 milyon dolar kar etmesiyle biliniyor. Balina, gelecek aydaki halving sonrası Bitcoin fiyatının düşeceğini öngörüyor.

26 Nisan’da attığı alaycı tweette Bitcoin balinası, BTC’nin fiyatının zaten Mayıs ayında gerçekleşecek blok yarılanmasının etkisini yansıttığını ima etti.

“Hayır elbette Bitcoin fiyat artışı gerçekleşmedi. Muhteşem yarılanma günü geldiğinde herkes nihayet BTC’nin fiyatının nasıl değerinin altında olduğunu fark edecek ve almak için koşacak. Hem de sürüler halinde. İşsizlik çekleriyle birlikte.”

Haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri: Bitcoin'de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Kendisine, Bitcoin artışı beklenirken, O’nun neden birdenbire düşeceğini düşündüğü sorulduğunda, JOE007, BTC boğalarının “hopium” sarhoşu olduklarını söyledi.

“Boğa olmak başka bir şey, hopium sarhoşu olup mantıksız hikayelere aldanmak başka bir şey. Gerçekten umursadığımdan değil. Herkesin parasını kendi seçimlerinin sonucuna bağışlama hakkı var elbette.”

Bitfinex lider panosundan elde edilen verilere göre JOE007 Bitcoin fiyatı üzerine büyük bir pozisyona sahip. Ve şu an 700,000 dolardan fazla, henüz gerçekleşmemiş bir kar üzerine oynuyor.

Ayrıntılar ilgili haberimizde: Bitcoin balinası uyarıyor!!! Hala Bitcoin fiyat artışı mı bekliyorsunuz?

2011’de 100 dolarlık Bitcoin yatırımı yapmak size ne kazandıracaktı?

2011’de 100 dolarlık Bitcoin yatırımı yapmak size ne kazandıracaktı? 2011 yılından bu yana BTC fiyatında neler yaşandığına bakarak bir hesaplama yapalım.

Aralık 2017’de BTC fiyatı 19,783 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. Söz konusu yıl 17 Aralık’ta 100 dolarlık Bitcoin yatırımı artık kocaman 6,594,267 dolara ulaşmış oluyor. Tabii bu tarihten sonra düşüş üstüne düşüş yaşanırken, yatırımın değeri de erimeye başlıyor.

2011’de 100 dolarlık Bitcoin yatırımı yapmak size ne kazandıracaktı? 2011 yılından bu yana BTC fiyatında neler yaşandığına bakarak bir hesaplama yapalım.

Tabii kripto para piyasası inişli ve çıkışlı bir pazar. Ne kadar inerse insin, 2011’de 100 dolarlık Bitcoin yatırımı yapmak sizi şu an milyoner yapardı.

2011 yılında alınan 100 dolarlık Bitcoin, bu yazının hazırlandığı 27 Nisan 2020 tarihinde 2,556,641 dolar ediyor. Yani her şeye rağmen hala 2,5 milyon dolar değerinde bir servet yapıyor.

İlgili Bitcoin haberi – 2011’de 100 dolarlık Bitcoin yatırımı yapmak size ne kazandıracaktı?

Bitcoin Ethereum XRP ve Litecoin popülerlik savaşı başlıyor

Bitcoin Ethereum XRP ve diğer kripto paralara yönelik sosyal medya paylaşımları ile fiyatlar arasında ciddi bir ilişki var. Bu dijital varlıkları satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle internet dünyasında araştırma yapıyor.

Haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri: Bitcoin'de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Yukarıda değinildiği üzere kripto varlıkları satın almak isteyen yatırımcılar, önce internet üzerinde araştırma yapıyor. Bu durumda yatırımcıların davranışları talebe dönüşmeden önce sosyal medya araçlarında bu varlıklara yönelik ilgi artıyor. Bu ilgi hem Google aramalarında hem de twitter trafiğinde ölçülebiliyor.

Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin’in sosyal medya trendleri ve ayrıntılı grafiklerinin ayrıntıları aşağıdaki haberimizde.

İlgili – Bitcoin Ethereum XRP ve Litecoin popülerlik savaşı başlıyor

Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi BTC yatırımı için sinyal veriyor

Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi BTC yatırımı için sinyal veriyor. Endeks, kripto paranın tüm ekosisteminin değişmeye başladığına işaret ediyor.

Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi (Fear & Greed Index – FG Endeksi), yakın bir zamanda aşırı korku gösteriyordu. Şimdi ise yükselmeye başladı. Bu da piyasanın aşırı ayından çok az ayıya doğru bir değişim yaşadığına işaret ediyor.

Haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri: Bitcoin'de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Yukarıdaki grafikten de görüldüğü gibi FG Endeksi, 12 Mart çöküşünden sonra 8’e düşmüştü. Bu Şubat 2018’den sonraki en düşüş ikinci seviyeydi. FG Endeksi en düşük noktaya Ağustos 2019’da gelmiş ve 5’e kadar inmişti.

Bitcoin korku ve açgözlülük endeksindeki düşüş ve şimdiki yükselişin sebepleri ile ilgili ayrıntılar için aşağıdaki haberimize bakın.

İlgili – Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi BTC yatırımı için sinyal veriyor

Bitcoin’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Şimdi de Bitcoin’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminlerine bakalım. BTC fiyatında beklentiler ve fiyat tahminleri üç farklı zaman aralığında ele alınıyor. Kısa, orta ve uzun vadeli analiz ve yorumlar. Kısa vadeli Bitcoin analizleri her gün güncel olarak Güncel Bitcoin teknik analizi, Bitcoin fiyat grafiği ve BTC/USD paritesi! başlıklı haberimizde yer alıyor. Uzun vade için genel olarak trader ve analistler her zaman boğa ve çoğu zaman da boğa kaldıklarını bildiriyorlar. Orta vadeli BTC analiz ve tahminleri ile birçok farklı faktöre göre değişebiliyor.

Yorum-analiz: Bitcoin 10.000 doları tekrar ne zaman görür? (13 Mayıs 2020)

Bitcoin 10.000 doları tekrar ne zaman görür? Bir analist önceki halving sonrası dönemlerini göz önüne alarak orta vadeli bir yatay seyir beklentisini dile getiriyor. Ayrıca yatırımcıları da uyarıyor.

Geçmiş verilere göre, BTC yeniden bu seviyeyi kırmadan önce 100 gün yatay seyir izleyebilir. Halving sonrası kapitülasyon daha önce yüzde 28 düşüşe yol açmıştı. Ardından ise yeni bir kırılma olmadan önce de üç ay yatay seyir dönemi gelmişti.

Bitcoin haberinin ayrıntıları: Yorum-analiz: Bitcoin 10.000 doları tekrar ne zaman görür?

Bitcoin düşüyor ama Bitcoin Elliot Dalga Teorisi dip henüz gelmedi diyor! (10 Mayıs 2020)

Bitcoin fiyat dün gece 2 bin dolara yakın bir değer kaybı yaşadı. Dün bir yazısı yayınlanan kripto analisti Todd Butterfield bu düşüş gerçekleşemeden önce bununla ilgili olarak Bitcoin Elliot Dalga Teorisi doğrultusunda bir öngörüde bulunmuştu. Analistin henüz gerçekleşmeden yaptığı yorum bu teorinin ne kadar isabetli olabileceğini de ortaya koydu. Ancak iş daha bitmedi, Bitcoin bu teoriye göre biraz daha düşebilir.

Aslında ideal alım noktaları olan bu seviyeler için analist ABCDE düzeltmesi yaşandığını söylüyor. Şimdi analistin dün yaptığı analizi kısaca özetleyelim bakalım Bitcoin nereye kadar daha düşebilir.

Ayrıntılar haberimizde: Bitcoin düşüyor ama Bitcoin Elliot Dalga Teorisi dip henüz gelmedi diyor!

Kraken borsası VIP müşteri için BTC tahmini yaptı (9 Mayıs 2020)

Bitcoin haberleri Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Kraken borsası VIP müşteri için BTC tahmini yaptı. Borsa şu an kripto piyasaları için önemli olan iki faktöre dikkat çekiyor. Ayrıca makro simetrik üçgen formasyonu üzerinden Bitcoin’in nereye doğru yükselebileceği ya da düşebileceğini belirtiyor.

Haberin ayrıntıları: Kraken borsası VIP müşteri için BTC tahmini yaptı

Analist yorumu: ‘Bitcoin 100 bin dolar olacak ve yapabileceğiniz hiçbir şey yok’ (7 Mayıs 2020)

Pek çok analist, yarılanma olayından sonra Bitcoin için benzer bir yükseliş tahmini paylaşıyor. Örneğin; Pantera Capital’in kurucusu Dan Morehead de Bitcoin’in Ağustos 2021’e kadar 115.000 dolar seviyesini geçeceğini iddia ediyor.

Bazı piyasa uzmanları ise, ABD’nin astronomik seviyelere ulaşan ulusal borcunun, sınırsız mali genişleme ile birleştiğinde, bunun BTC’nin yükseliş performansına müthiş bir katkı sağlayacağına inanıyor.

Diğer tahminler ve haberin ayrıntıları: Analist yorumu: ‘Bitcoin 100 bin dolar olacak ve yapabileceğiniz hiçbir şey yok’

Bitcoin haberleri: Bitcoin boğaları yorgunluk emaresi gösteriyor – Bitcoin fiyatında ani düşüş her an gelebilir (6 Mayıs 2020)

Bitcoin boğaları bitcoin fiyatında ani düşüş
Bitcoin boğaları bitcoin fiyatında ani düşüş

Bitcoin boğaları yorgunluk emaresi gösterince ister istemez Bitcoin fiyatında ani düşüş meydana gelebiliyor. Bu durum yatırımcının da ürkmesine neden oluyor.

İlgili haberin ayrıntıları: Bitcoin boğaları yorgunluk emaresi gösteriyor – Bitcoin fiyatında ani düşüş her an gelebilir

Efsanevi analist: Bitcoin 100.000 dolar vurmak için bütün şartlara sahip (5 Mayıs 2020)

Brandt, bir an önce Bitcoin veya herhangi bir varlık üzerindeki konumunu değiştirmeye hazır olduğunu söylüyor. Yatırımcıların çevik olması ve yeni bilgiler ortaya çıktığında bir bakış açısı yapmaya hazır olması gerektiğine inanıyor.

“Hem seni hem de benim gibileri eleştiren birçok insan var çünkü zihnimizi düzenli olarak bir zorunluluk olarak değiştiriyoruz. Bir pazara bakarız ve bir fikir formüle ederiz.

Benim düşündüğüm gibi çok şey düşünüyorsun. Güçlü fikirler zayıf bir şekilde tutuluyor. Fikirlerimiz olduğunda, güçlü görüşlerimiz var. Haklı olduğumuzda anlamlı hale gelecek kadar büyük bir pozisyon taşıyabilmemiz için güçlü görüşlere sahip olmak gerekiyor. Ancak yeni bilgiler sunulduğunda tekrar değerlendirmemiz gerekiyor.”

Brandt, BTC’nin hayat ya da memat seviyesinde olabileceğini düşündüğünü söyledi. Bitcoin’in ya tüm zamanların en yüksek seviyesine yeni bir parabolik yükselişe başlamasını ya da sıfıra gitmesini bekliyor. Bakalım halving sonrası süreçte Bitcoin 100.000 dolara gidecek mi?

İlgili haber – Efsanevi analist: Bitcoin 100.000 dolar vurmak için bütün şartlara sahip

Bitcoin haberleri: 2020 Bitcoin Yarılanma yaklaşıyor! Bitcoin ne kadar olur? (3 Mayıs 2020)

Aslında bu sorunun cevabı çok net değil, ancak şu son bir kaç günde Bitcoin fiyatı 9,000 doları gördü. İndi indi çıktı ama bu civarda dolaşıyor bir kaç gündür. Şu andaki fiyatı ise 9,081 dolar.

Kripto uzmanları bu gelişmeyi Bitcoin yarılanmasından önce hemen Bitcoin almak isteyenlerin tutumuna bağlıyor. Bu tutumun ardındaki düşünce ise Bitcoin kaynağı azalmadan önce insanların Bitcoin elde etmek için alım yapmaları. Bunu bir fırsat olarak görüp kaçırmak istemiyor yatırımcılar.

Bitcoin haberleri Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Bu arada Binance Amerika CEO’su Catherine Coley Bitcoin yarılanmanın sonucunun öyle hemen görülmeyeceğini söylüyor. Coley Bitcoinin yüksek oranda benimsenme görebileceğini ve ralliye başlayabileceğini ya da tam tersi hiç bir şey de olmayabileceğini söylüyor. CEO’nun sözlerini bir kısmı şöyle:

“2016 yılında yarılanmaya anında bir tepki görmedik ancak 18 ay sonra sonucunu aldık ve o da en tüm zamanların en yükseği oldu.”

Ayrıntılar: 2020 Bitcoin Yarılanma yaklaşıyor! Bitcoin ne kadar olur?

Bitcoin 10 bin doları görmeden önce keskin bir düşüş yaşayabilir mi? (1 Mayıs 2020)

Kripto para analisti Mac, Bitcoin fiyatlarında 7700-8400 arası bölümde vadeli işlemler piyasalarındaki sözleşmelerin tam ifa edilemediği belirtiyor. Mac’e göre Bitcoin, 5 basamaklı rakamlara çıkmadan önce ciddi bir direnç reddi yiyerek aşağıdaki grafikte belirtilen bölgeyi dolduracak.

Bitcoin 10 bin

İlgili haberi devamı: Bitcoin 10 bin doları görmeden önce keskin bir düşüş yaşayabilir mi?

BitMEX borsasından milyonlarca dolarlık Bitcoin short vurgunu (30 Nisan 2020)

Bitcoin’in 8.700$’ı geçmesiyle birlikte, BitMEX’te son 24 saat içinde 100 milyon$’ın üzerinde XBT sözleşmesi likidite (tasfiye) edildi.

Bitcoin short pozisyonları, çarşamba günü rekkt olan toplam işlem hacminin %95’inden fazlasına tekabül ediyor.

Bitcoin boğaları 9,170 dolardaki CME boşluğunu da kapattı.

Daha ayrıntılı: BitMEX borsasından milyonlarca dolarlık Bitcoin short vurgunu

Bitcoin bunu 2019 yılından beri ilk defa yapıyor

Bitcoin bunu 2019 yılından beri ilk defa yapıyor. BTC’nin volatilite eğrileri uzun aradan sonra ilk defa pozitif bölgede.

Skew’un sağladığı verilere göre, lider kripto para son birkaç gündür daha az volatilite sergiliyor. Bu azalan volatilite, pozitif volatilite eğrisinde yükselişe sebep oldu. Bu veri opsiyon sözleşmeleri ile ilgili bir şeye işaret ediyor. Burada BTC opsiyon sözleşmelerinden söz ediyoruz. Bu sözleşmeler aynı kapanış tarihleri olmasına rağmen farklı fiyattan değerleniyor. Yani beklenen volatiliteleri farklı olacak.

2019’dan bu yana ilk defa BTC opsiyon piyasası eğrisi farklı zaman grafiklerinde pozitif bölgede kalmayı başardı.

Haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri: Bitcoin'de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

İlgili Bitcoin haberinin ayrıntıları: Bitcoin bunu 2019 yılından beri ilk defa yapıyor

Kripto analisti: Daha kötüsü geliyor Bitcoin de nasibini alacak

Kripto analisti Cole Garner, küresel finansal piyasalarda daha ağır bir dalganın yaklaştığını iddia ediyor. Garner’a göre yaklaşan krizden Bitcoin de nasibini alacak.

Haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri: Bitcoin'de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Yukarıda Cole Garner’in paylaştığı grafikte Büyük Buhran döneminde Dow Jones’ın iki kez dip yaptığını görüyoruz. Garner, tarihin günümüzde de tekrar edeceğini ve finansal piyasalarda ikinci bir dibin yaşanacağını ön görüyor. Bu öngörüsünü aşağıda S&P 500 endeksi üzerinden paylaşıyor. S&P 500 endeksinin 1,800 puanlara kadar düşebileceğini iddia ediyor. S&P 500 endeksi, yazının kaleme alındığı saatte 2,800 puanın üstünde işlem görüyor. Korona Salgının neden olduğu ilk negatif dalgada (23 Mart 2020) S&P 500 endeksi, 2,200 puanı görmüştü.

Garner’a göre yaklaşan ikinci dalgada Bitcoin’de nasibini alacak.

İlgili haberin ayrıntıları – Kripto analisti: Daha kötüsü geliyor Bitcoin de nasibini alacak

Kaynak

Etiketler: