BTC : 85318 ₺ ETH : 2870 ₺ XRP : 2.23 ₺ LTC : 433.2 ₺ USDT : 7.281 ₺ XLM : 0.7765 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. BlockStack CEO’su en iyi DeFi coinini açıkladı – Sonuç sizi şaşırtabilir!

BlockStack CEO’su en iyi DeFi coinini açıkladı – Sonuç sizi şaşırtabilir!

BlockStack CEO’su en iyi DeFi coinini açıkladı – Sonuç sizi şaşırtabilir!
0
huobi_koinmedya

BlockStack CEO’su en iyi DeFi coinini açıkladı. Ona göre şu an herkes DeFi ve akıllı sözleşmeler için en uygun çözümün Ethereum olduğunu varsayıyor. Ancak buna rağmen Bitcoin burada çok daha büyük fırsatlar oluşturabilir. Nasıl olacağını da açıklıyor.


BlockStack CEO’su en iyi DeFi coinini açıkladı

Akıllı sözleşmelere olan ilgi artıyor. Ancak bazı Bitcoin taraftarı da şunu soruyorlar: Neden Ethereum (ETH) yerine Bitcoin (BTC) de akıllı sözleşmeler için bir temel olamıyor?

Açık kaynak platform Blockstack kurucu ortağı ve CEO’su Muneeb Ali, bu soruya cevap olarak şöyle bir şey söylüyor: “Kullanıcılara ait bir internet oluşturmanın en iyi yolu, uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri Bitcoin ağına bağlamaktan geçer. Bu öyle yapılacak ki Bitcoin burada rezerv para birimi ve blockchain de güvenlik mekanizması olarak kullanılacak.”

Cointelegraph’a konuşan Ali, Bitcoin’in 10 yıldan fazladır blockchain ağlarının kralı olduğunu belirtiyor. Birçok insan da özellikle güvenlik konusuna geldiğinde Bitcoin ağının eşi benzeri olmadığını kabul ediyor.

koinmedya_brave

İlgili – DeFi coinleri mi büyük Ripple mı? Sonuçlar sizi şaşırtabilir

BlockStack CEO’su şöyle konuşuyor: “Şu an testnette olan Stacks 2.0 blockchain’inin Web 3.0’da Bitcoin’i akıllı sözleşmeler için temel oluşturacak bir çözüm sunacağına inanıyoruz. Clarity akıllı sözleşme programlama dili ve Proof of Transfer mekanizması ile geliştiriciler akıllı sözleşmeleri çok daha güvenli bir dilde, daha öngörülebilir, karar verilebilir şekilde geliştirebilirler.”

Akıllı sözleşmelerde öncü olarak Ethereum

Bitcoin her zaman güvenli bir ağ olarak kabul edildi. Diğer yandan ise Ali’ye göre Ethereum daha çok akıllı sözleşmeler alanının öncüsü olarak görülüyor.

Açık kaynak platform Blockstack kurucu ortağı ve CEO’su Muneeb Ali sözlerine şöyle devam ediyor: “Bitcoin’in sınırlı komut dosyası dili, dapps oluşturmak veya akıllı sözleşmeler uygulamak isteyen geliştiriciler için bir engel olarak görülüyor. Sonuç olarak, birçok geliştirici kendi blockchain ağlarını inşa ediyor. Bununla da kendi yerel proof of work ya da proof of stake protokollerini geliştirmeyi umut edeler. Ancak sonuçta ellerinde daha az güvenli olan ağlar oluşur. Sonuç olarak geliştiriciler Ethereum’un akıllı sözleşmeler başlatmak için daha uygun olduğunu varsaymaya başlarlar. Ancak böyle kanı için erken olduğuna inanıyorum. ”

koinmedya_brave

İlgili – DeFi TOP 30’daki gereksiz coinlerin yerini almaya geliyor!

Sonuç olarak Ali’nin de belirtiği gelişmeler gerçekleşince BTC en iyi DeFi coinini olmaya aday şimdiden.

Kaynak