1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel BitShares (BTS) rehberi: BTS coin nedir? BTS yorum-haber ve analiz

Güncel BitShares (BTS) rehberi: BTS coin nedir? BTS yorum-haber ve analiz

Güncel BitShares (BTS) rehberi: BTS coin nedir? BTS yorum-haber ve analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BitShares (BTS) nedir? Blok zincirinden ayrılmadan kripto para ticareti yapmak için, merkezi olmayan bir kripto para platformudur. Güvenli, hızlı ve kullanımla ölçeklendirme yapabilen BTS coin, şu anda kripto para satın alma ve satma şeklimizi değiştirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir borsa platformudur.


BitShares (BTS coin) Nedir?

BitShares (BTS) nedir? BitShares şu anda en büyük 100 kripto paranın içinde yer alıyor. Bu nedenle binlerce kripto para arasından her hangi biri olmadığını söyleyebiliriz.

Bitshares nedir?

bitshares-bts-coin-nedirBitshares 2014 yılında girişimci Don Larimer tarafından tasarlanmış bir projedir. Kendisi aynı zamanda EOS projesinin de kurucu ortaklarından biridir. BitShares Graphene tarafından ilham alınarak tasarlanmıştır. Graphene ise C++ programlama diliyle yazılmış açık kaynak kodlu bir blockchaindir. Bu özel blockchain bazı ICO projeleri ve bazı oyun uygulamaları tarafından da kullanılmaktadır. Graphene oldukça yüksek verimliliğe sahip bir blockchaindir. Bu nedenle bu kripto para da oldukça popüler olmuştur. Çünkü Bitshares yüksek ölçeklenebilirliğini bu öze blockchainden sağlamaktadır. BTS saniyede 10.000 işlem yapma kapasitesine sahiptir. Sonuç olarak konu BTS coin olduğunda ölçeklenme artık bahis konusu olmayacak şekilde çözülmüş bir konudur.

Varlık ispatı algoritması

Borsanın kullandığı onay algoritmasına baktığınızda Proof of Stake yani varlık ispatı algoritmasını kullandığını göreceksiniz. Bu projenin uzun dönemli faydasına olan bir durumdur. Bu aynı zamanda bu algoritma ile çalışmanın kolay olduğu anlamına gelir. Bu nedenle Bitshares kendi blockchain’ini farklı uygulamaların kullanmasına kolayca izin verebilir anlamına gelmektedir.

Merkeziyetsiz Borsa

Platforma güç veren blockchain çeşidi nedeniyle bu teknoloji merkeziyetsiz borsa için de kullanılabiliyor. Merkeziyetsiz borsalar sayesinde kripto para ticareti yapmak alım satış işlemi yapmak da oldukça kolay. Dahası bu borsalardaki işlem ücretleri daha da düşük. Yatırımcılar işlemlerini anlık olarak yapabilirken işlemlerin gerçekleştiğinden emin olabiliyorlar. Dahası bu borsalarda gerçek dünyaya ait olan ABD Doları da blockchain yardımı ile işlem görebiliyor. Böylece bu tip blockchainler sadece kripto para için değil gelecekte bir çok emtia yada para birimi için de kullanılabilir olmaya uygun bir teknoloji sunuyor. BTS şu anda aktif olan merkeziyetsiz borsası ile bu alanda en fazla gelecek vadeden borsalardan biri olarak dikkat çekiyor. Doğal olarak borsadaki işlem hacimleri arttıkça ikililerle kullanılan BTS coin’in değeri de günden güne artıyor olacaktır.

BTS coin fiyat grafiği

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.