BTC : 78877 ₺ ETH : 2735 ₺ XRP : 2.131 ₺ LTC : 408.6 ₺ USDT : 7.015 ₺ XLM : 0.744 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitfinex, kara para aklama çözümü için Chainalysis’i tercih etti

Bitfinex, kara para aklama çözümü için Chainalysis’i tercih etti

Bitfinex, kara para aklama çözümü için Chainalysis’i tercih etti
0
huobi_koinmedya

Bitfinex kara para aklama uyumu çözümü için Chainalysis’i tercih etti. Chainalysis’in araçlarını kullanarak şüpheli işlemleri denetleyecek.


Bitfinex, kara para aklama çözümü için Chainalysis’i tercih etti

Kripto para borsası Bitfinex, farklı kripto paralar arasındaki kara para aklama ve yasa dışı aktiviteleri önleme çabalarına bir yenisini daha ekledi. Bitfinex, bir blockchain firması olan Chainalysis’in kara para aklama uyumu çözümünü kullanacak. Bu yönde platformdan bir basın açıklaması da yapıldı.

Bu adım borsalar için artık eskiden çok daha önemli olmaya başladı. Çünkü dünya genelinde ilgili düzenleyici makamlar, kripto sektöründe kara para aklama ve yasa dışı işlemleri önleme uyumlarını kritik olarak değerlendiriyor ve bu yönde artan oranda incelemelerde bulunuyorlar.

Chainalysis yetkilisi Jason Bonds, bu gelişme hakkında konuşarak şunları söyledi: “Bitfinex, çeşitli kripto para birimleri arasında likidite arayan kripto traderlerin hedefinde olan bir borsa olarak biliniyor. Bu miktarda büyük hacim ise dünyadaki düzenlemelere uymak için otomatik bir blockchain analiz çözümü gerektiriyor.”

koinmedya_brave

Bonds ayrıca Bitfinex ile ortak bir amaç için birlikte çalışmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi.

İlgili – Bitcoin ölçekleme katmanı Lightning Network “tıkır tıkır işliyor”: Bitfinex

Chainalysis’nin KYT çözümü

Chainalysis’nin KYT (Know Your Transaction – İşlemini Tanı) çözümünden faydalanan Bitfinex gibi kripto para işletmeleri, yüksek hacimli kripto para aktivitelerini izleyebilir. Sonuçta da yüksek riskli işlemleri sürekli olarak tespit edebilir.

Bitfinex’in uyum konusunda yetkili ismi olan Peter Warrack şunları söyledi: “Chainalysis, alanında en iyisi. Kullanıcılarımızın gizliliğini korurken, kötü oyuncuları platformumuzdan uzak tutmak için aradıklarımıza uygun, kapsamlı ve gizlilik açısından güvenli bir uyumluluk çözümü sağlıyor.”

koinmedya_brave

Warrack ayrıca, söz konusu çözümün platformdaki kullanıcıları tanımlayabilecek bilgileri paylaşmadığını da iddia etti. Bitfinex yetkilisi, Chainalysis ile “güvenli ve sağlam bir platform oluşturmak için” çalışma konusunda heyecanlı olduklarını da belirtti.

İlgili – Chainalysis 10 tokeni listeledi, Ripple sırada

Bu yılın başında Bitcoin dışındaki alana da el atan Chainalysis, şimdi 41 ek kripto para için de destek veriyor. Bunlar arasında Ether, Bitcoin Cash, Litecoin ve diğer önde gelen stabil coinler var. Kripto analiz platformu yakın bir zamanda borsalardan Bittrex haberleri ile haberlerde yer almıştı. Bittrex, Chainalysis’in KYT aracını kullanarak güvenlik özelliklerini güncellemişti. Platform birkaç ay önce de şüpheli kripto işlemleri için gerçek zamanlı uyarılar başlatmıştı.

Kaynak