BTC : 60820 ₺ ETH : 1390 ₺ XRP : 1.328 ₺ LTC : 292 ₺ USDT : 6.856 ₺ XLM : 0.4474 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin’e değer katacak 4 hükümet! Türkiye 1.sırada!

Bitcoin’e değer katacak 4 hükümet! Türkiye 1.sırada!

Bitcoin’e değer katacak 4 hükümet! Türkiye 1.sırada!
0
huobi_koinmedya
Bitcoin’e değer katacak önemli gelişmeler yaşanıyor. Son zamanlarda içlerinde Türkiye’nin de olduğu  bazı ülkelerde atılan adımlar, Bitcoin’i uçuracak türden. Yazımızda bu gelişmeleri ele alacağız.

Bitcoin’e değer katacak gelişmeler!

Son günlerde bazı hükümetler öyle adımlar attı ki, insanlar bir kez daha kendi paraının kontrolünün kendisin elinde olmasını yürekten diledi. Gerçekten paramız bizim mi sanıyoruz? Dünya çapında hükümetler para politikaları ile halkın parasını elinden alabiliyorlar. Son haftalarda yaşanan bazı olaylar, bunu kanıtlar nitelikte. Hükümetlerin yanlış para politikalarından kurtuluş yolu da artık Bitcoin ve diğer kripto paralarda.

Şimdi sırayla dünyada yaşanan bu gelişmelerden öne çıkan 4 tanesini ele alacağız.

Türk hükümeti 3 milyon banka hesabını dondurdu!

Hükümet vergi borcu olan 3 milyon hesabı dondurma kararı aldı. Bireyler ve şirketlerin de dahil olduğu 3 milyon hesap, hesap sahiplerinin bilgisi olmadaan bloke edildi. Nedenleri ise ödenmemiş vergi borçları veya yüklü miktar borçlar. Kişilerin kendi mülklerini kontrol etme özgürlüğünü elinden alan böyle bir adımdan sonra bir kez daha djital paralara olan ihtiyaç ortaya çıkmış oldu. Bitcoin ve kripto para kullanımında Türkiye ilk sıralarda olmaya devam edecek ve büyük ihtimal bu konuda diğer ülkelere fark atacak. Bu tür gelişmeler de böylelikle Bitcoin’e değer katacak.

Hong Kong’da banka ve ATM sorunu

Bitcoin’e değer katacak gelişmelerden bir diğeri de uzak doğuda. Hong Kong’da ATMler de nakit sıkıntısı yaşanmasının sonucu halk para bulamamaya başladı. Çin hükümetinin, son günlerde uğraşmak zorunda kaldığı protestocuları takip edip edeceğinden korkan herkes parasını dijital paraya dönüştürmek istiyor. Ülkede OTC (tezgahüstü) Bitcoin işlemleri çok büyük oranlarda artış gösterdi. Halk dijital harcamalarının da takip edileceği korkusunu taşıyor.

koinmedya_brave

Hindistan bir bankaya yaptırım uygulayıp para çekimlerini durdurdu

Hindistan  merkez bankası, özel bir bankaya talimat göndererek, para çekimlerini sınırlandırmasını istedi. Nedeni ise bankanın soruşturm altında olması. Şimdilik müşteriler hesaplarından 1000 rupiyi aşmayacak bir miktar çekmelerine izin var. Bankanın kredi vermesi, fon alması  gibi faaliyetleri de yasak kapsamında. ayırca yeni para yatırma işlemleri de yapılamayacak. Bu yaptırımın 6 ay kadar sürmesi bekleniyor. Çalışarak emeğiyle para kazanan insanların, paralarının üzerinde bu şekilde bir yaptırımla karşılaşmaları bir kere daha kripto paralara toplumların ne kadar çok ihtiyacı olduğunu ortaya koydu. Her bireyin kendi parasının kontrolü kendi elinde olmalı.

Bitcoin’e değer katacak gelişmelerden biri de Avrupa Birliği Merkez Bankasının yaptıkları

Avrupa Birliği Merkez Bankası başkanı Mario Draghi, kantitatif rahatlama önlemleri alacaklarını duyurdu. Banka deposit oranı şu anda tüm zamanların en düşük seviyesinde. Avrupa birliği ekonomisi şu sırlar çok durgun bir dönemde. Bunun anlamı daha çok etkili para basarak, talebi suni olarak şişirmek zorunda kalacaklar. Amerika’nın Merkez  Bankası da aynı durumda.

Şimdi tüm bu gelişmeler insanın aklına Bitcoin ve kripto paraları getirmiyor mu? Bitcoin’e değer katacak bu tür gelişmeler dünya çapında yaşanıyor. Bu  şekilde yanlış para politikaları insanın kazandığını elinden alıyorsa, hiç bir kimse yada kuruluşun kontrol edemediği kripto paralar elbette çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Bu şekilde er geç Bitcoin ve kripto paralar değerlerini daha da arttıracaklar.

Türkiye ile ilgili kripto para haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz

koinmedya_brave

Kaynak