BTC : 81599 ₺ ETH : 1.775 ₺ XRP : 44.41 ₺ LTC : 7.645 ₺ USDT : 344.9 ₺ XLM : 0.2316 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin yatırımcısı Ripple’a yönelebilir mi?

Bitcoin yatırımcısı Ripple’a yönelebilir mi?

Bitcoin yatırımcısı Ripple’a yönelebilir mi?
0

Bitcoin yatırımcısı Ripple’a yönelebilir, çünkü aynı zamanda büyük miktarada BTC’ye sahip bir kitleden bahsediyoruz. Piyasaların baş aşağı olduğu bu günlerde, dünyanın en büyük borsalarda büyük miktarda  XRP/BTC çifti ile işlem yapıldığını biliyoruz.


Bitcoin yatırımcısı Ripple’a yönelebilir mi?

 

Ripple, dünyanın en büyük borsalarında yüklü miktarda XRP/BTC çiftiyle listelendiğinden, Bitcoin’in olası fiyat hareketinde etkilenmemsi düşünülemez. Bununla birlikte son dönemde, Ripple yatırımcılarının daha organize bir şekilde BTC’den çekilmesi beklenebilir. Dün yaşanan da benzer bir durumdu, Ripple ve Stellar dışında bütün Altcoinlerde kan kaybı vardı. Sonuç olarak Ripple dünyanın en büyük altcoini olduğu gibi Ethereum’a uzun bir dönem 2.liği göstermeyebilir. Ripple’a inanç her geçen gün artıyor ancak, BTC’den ne kadar bağımsız olarak hareket edebilir?  BTC’nin 2000 doları görebileceği söylentilerine karşı, böyle bir senaryoda XRP yatırımcısı ne kadar tutunabilir veya desteğini ne kadar sürdürebilir?

Ripple CEO’su Brad Garlinghaouse, daha önce kripto paraların BTC’ye olan bağımlılığından kurtulması gerektiğini söylemişti. Bu ayrışma son dönemlerde XRP için çalışıyor görünüyor. Kriptoların gerçekte bu davranışı sergileyebilmesi için, proje ve değer bazlı  yatırımcıda FOMO etkisi yaratacak ürünler geliştirmesi, gerçek dünyanın, gerçek sorunlarına çözüm üretemsi gerekiyor. Ripple ürünleri bu beklentiyi karşılayan donanıma sahip. Ripple’ın bu gün, piyasaların tersine hareket etmesinin nedeni de bu güçlü beklentidir. Piyasaların toparlandığı dönemde XRP’deki yukarıya yönelen ivmeyi hayal etmek bile keyif veriyor.

koinmedya_brave

Ripple’deki bu güçlü direnç piyasalara cesaret verebilir. BTC’nin başına gelebilecek felaketleri de engelleyebilecek bir dalgalanmaya neden olabilir.

Basit bir soru sorarak devam edelim? Piyasaya bugün 100 milyar dolar girse en fazla yatırımı hangi kripto para çeker?

Ripple, Bitcoin’in doğal özelliği olan desantralize olmayı başarabilirse, Bitcoin için ciddi bir tehdit olacaktır. Bitcoin dışında, en az BTC kadar güçlü kripto paralara ihtiyaç var. Ripple’ın bunu başarması BTC’nin yerini alacağı anlamına gelmiyor, piyasa derinliği, kitlesel kabul ve perakende işlem sürecelerini de hızlanacaktır.

Ripple’ın BTC  dalgalanmalarından etkilenmesi için XRP/USD paritesinin büyük borsalarda yaygınlaştırılası gerekiyor. Sadece XRP değil, diğer Altcoinler için de bu ticaret çiftlerinin yaygınlaşması piyasanın selameti için gereklidir.

Etiketler: