BTC : 82896 ₺ ETH : 2918 ₺ XRP : 1.903 ₺ LTC : 369.3 ₺ USDT : 7.635 ₺ XLM : 0.6 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin ICO balonu sonrası asıl Bitcoin boğa koşusu şimdi başlayacak: Tuur Demeester

Bitcoin ICO balonu sonrası asıl Bitcoin boğa koşusu şimdi başlayacak: Tuur Demeester

Bitcoin ICO balonu sonrası asıl Bitcoin boğa koşusu şimdi başlayacak: Tuur Demeester
0

Bitcoin ICO balonu sona erdi ama asıl Bitcoin boğa koşusu şimdi başlayacak! Bu iddianın sahibi, Adamant Capital’in kurucu ortağı Tuur Demeester. Ünlü yatırımcı ve bazı popüler analistler, Twitter üzerinden, Bitcoin fiyat eğilimlerine yönelik çarpıcı öngörülerde bulunmaya devam ediyor. İşte sizler için derlediğimiz Bitcoin tahminleri…


Bitcoin ICO balonu sonrası, boğa koşusu için zemin hazır! 

Bitcoin fiyatı, son zamanlarda aşırı volatilite gösterirken, arkasındaki faktörler tartışılmaya devam ediyor. Bakkt lansmanı, ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı veya CME vadeli işlemleri gibi etkenlerin yanı sıra, uzmanların Bitcoin fiyat eğilimlerine yönelik öngörülerine bakıldığında farklı düşünceler olduğu görülüyor.

Bitcoin fiyat eğilimleri söz konusu olunca, jeopolitik savaş ya da mevcut piyasa hakimiyeti gibi birçok faktör devreye giriyor. Adamant Capital’in Kurucu Ortağı Tuur Demeester ise geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden, şu an için ayı piyasası gibi bir şeyin söz konusu olmadığını ve Bitcoin boğa koşusu için zeminin hazır olduğunu iddia etti.

bitcoin-ico-balonu-

koinmedya_brave

Bitcoin Amazon gibi parlayacak!

Ayı piyasası tahminlerinin aksine Demeester, Bitcoin ICO balonu sonrası, asıl Bitcoin boğa koşusu şimdi başlayacak diyor. 2003 yılındaki dotcom balonunda IPO’ların %99’unun piyasadan silindiğini hatırlatıyor. Ve aralarından sıyrılan Amazon gibi BTC’nin de bugün, al çığlıkları attığını söylüyor.

Bitcoin Tina isimli bir twitter kullanıcısı ise, Bitcoin’in daha üstün olduğunu ve altından daha fazla değere sahip olduğunu söylüyor. Daha da önemlisi, altının, Bitcoin risk-kazanç oranı ile kıyaslanamayacağını ve önümüzdeki 2 ya da 4 yıl içinde kesinlikle hayal gücünün ötesinde bir Bitcoin boğa koşusu olacağını iddia ediyor.

Bitcoin boğa koşusu

 “Bitcoin Badger” isimli başka bir Twitter kullanıcısı da mikroçip, buhar motoru / türbin, tekerlek ve elektrik gibi icatlar ile Bitcoin arasında benzerlik olduğunu söylüyor. Tıpkı bu icatlar ve icatların çeşitli kullanım durumları gibi, Bitcoin platformunda kitlesel kabulün olacağını söylüyor. Ve bunun da her zaman, Bitcoin için pozitif fiyat eğilimlerine yol açacağını ileri sürüyor.

bitcoin-ico-balonu-

Bitcoin’in hakimiyeti %70’leri bulurken altcoin yatırımcıları, Bitcoin ICO balonu sonrasındaki tehlikeyle karşı karşıya kalma korkusuyla boğuşuyor. Son zamanların ünlü kripto analistlerinden ve Bitcoin yatırımcılarından biri olan Willy Woo da bu ilginç konuya parmak bastı.

Ona göre, Bitcoin teknolojisinin eski olmasına rağmen hiçbir altcoinin, Bitcoin’in Lindy Etkisi’ne yaklaşma ihtimali bulunmuyor. (Lindy etkisi: bir teknoloji ya da bir düşüncenin, varlığını sürdürme olasılığının yaşıyla orantılı olduğunu belirten teori)

Bitcoin boğa koşusu

Ayrıca, yatırımcıların bakış açısına göre değerlendirildiğinde, burada en önemli faktörün ‘fayda’ olduğunu iddia ediyor. Ancak Lindy Etkisi’ni tam anlamıyla oluşturmak için daha fazla likidite ve daha uzun ömür gerekli. Daha da önemlisi, Bitcoin, mevcut piyasa değeri ile hakimiyetini devam ettirecek. Ve bu da Bitcoin için daha fazla taleple birlikte fiyatın, daha fazla yükselmesine yol açacak.

Max Keiser’den 100$’lık Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin ICO balonu sonrası asıl yükseliş şimdi başlayacak diyen Demeester gibi, ünlü kripto kahini Max Keiser de geçtiğimiz günlerde, yükseliş odaklı tahminiyle gündeme geldi.

Ünlü yatırımcı kısa süre önce Bitcoin için 100 bin dolarlık bir fiyat tahmininde bulundu. Ayrıca dünyadaki ekonomiyi kripto para birimlerinin yöneteceğini, özellikle de Bitcoin’in, küresel ekonomiyi devralacağını öne sürüyor. Ayrıca Keiser, Bitcoin’in yükseleceği konusunda ısrar ederken, altcoinlerin yere çakıldığını söylüyor ve bu şoktan asla kurtulamayacaklarına inanıyor.

bitcoin-ico-balonu-Kaynak-CoinMarketCap

 Son 24 saatte %4 civarında değer kaybeden Bitcoin, yazımız yayına hazırlanırken 10.414$ seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak