BTC : 78763 ₺ ETH : 2751 ₺ XRP : 2.174 ₺ LTC : 409.2 ₺ USDT : 6.968 ₺ XLM : 0.7427 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin grafiğinde fiyatı 20 bin dolara çıkarabilecek fraktal görüldü!

Bitcoin grafiğinde fiyatı 20 bin dolara çıkarabilecek fraktal görüldü!

Bitcoin grafiğinde fiyatı 20 bin dolara çıkarabilecek fraktal görüldü!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin grafiğinde fiyatı ATH’ye götüren fraktalın bir benzeri uzun bir süredir oluşuyor. Analiz şirketi, bu fraktal üzerinden yaptığı değerlendirmeyi paylaştı.


Bitcoin grafiğinde fiyatı 20,000 dolara götürecek fraktal

Bitcoin, uzun süredir beklenen boğa rallisine devam edecek yeterli güce sahip. Hem de traderlerin genişletilmiş bir konsolidasyon aralığında işlem görmesine rağmen. Bağımsız bir piyasa analizi portalı bu yöndeki görüşünü paylaştı.

TradingShot isimli portal, dün yayımladığı analizinde, özümüzdeki günlerde BTC/USD paritesinin yükselebileceğini belirtiyor. Bu iyimser sonuca göre, BTC’nin mevcut fiyat hareketleri, 2011-2013 ve 2014-2017 boğa döngüsüne benziyor.

Üçgen konsolidasyon ve golden cross

TradingShot analistleri tarafından hazırlanan grafik, eski ve yeni trend arasında mükemmele yakın benzerliğe dikkat çekiyor. Bu iki trendde de Bitcoin’in 0.5 Fibonacci çizgisi yakınında konsolide olması ise en dikkat çeken kısmı. Çünkü buradan 100 ve 200 haftalık hareketli ortalamaların konsolidasyonu geliyor ki sonunda boğa kırılması gerçekleşebilir.

koinmedya_brave

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Mesela grafikte gösterilen “Döngü 1”in sonunda BTC fiyatı 100 WMA’yı (siyah dalga) destek olarak test etti. Fiyat daha sonra Fib 2 seviyesine (turuncu dikey çizgi) kadar konsolide oldu.

Bu arada konsolidasyon formasyonu 0.5 Fib çizgisi yakınında bir üçgen de oluşturuyor görünüyor ki bu da boğa bir yoruma sebep oluyor.

Bitcoin grafiğinde fiyatı ATH’ye götüren fraktalı bir benzeri de uzun bir süredir oluşuyor.

koinmedya_brave

Kaynak: TradingView.com, TradingShot

Eski tarihli formasyonda 100 WMA 200 WMA’nın üzerine çıktığında, Bitcoin yukarı yönlü kırılma yaptı ve ardından da 20,000 dolar zirvesine doğru parabolik bir boğa koşusu gerçekleştirmişti.

Döngü 2’de ise Bitcoin Aralık 2018’de 3,200 dolara kadar çöktü. Fiyat yine 100 WMA’ya ulaştı. Mart 2020’de Covid-19 etkisindeki satışa kadar da .5 Fib çizgisinin üzerinde konsolide oldu. Tabii çöküş ile desteğin altına geriledi. Buna rağmen Bitcoin seviyeyi destek olarak yeniden koruyor.

TradingShot şöyle açıklıyor: “Şu an Fib 2 seviyesine (yine turuncu dikey çizgi) ulaşma yolundayız. Daha önce de buraya kadar fiyat konsolidasyonu olmuştu.”

İlgili – Eğer Bitcoin 9000 dolar desteğini korumayı başarırsa…

TradingShot, Bitcoin yatay bir seyirde konsolide olurken yine benzer bir Üçgen formasyonu görüldüğünü de belirtiyor. Bu da yine 100 ve 200 WMA ile bir crossover girişimi olabileceğinin bir işareti.

Şöyle açıklıyor: “Yine Üçgen ile aynı ölçüde bir 0.5 Fibonacci boyunca bir konsolidasyondan sonra yeni bir kırılma başlar mı? Bu modele göre yüksek bir ihtimal.”

Yine de patlama derecesinde yüzde 8,000’lik bir ralli beklenmemesi gerektiğini de belirtiyor.

Kaynak

Etiketler: