1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin Cash Gündem: BCH semasını kara bulutlar kapladı: Neler oluyor?

Bitcoin Cash Gündem: BCH semasını kara bulutlar kapladı: Neler oluyor?

Bitcoin Cash Gündem: BCH semasını kara bulutlar kapladı: Neler oluyor?
0

Bitcoin Cash BCH ekosisteminde yine bir hardfork gündemi meşgul ediyor. Bitcoin Cash’in pek de iyi olmayan hardfork geçmişinden dolayı yatırımcılar tedirgin!


Bitcoin Cash BCH gündeminde yeni bir hardfork var!

Öncelikle Bitcoin Cash’in kötü bir üne sahip olan hardfork geçmişini hatırlayalım. Kasım 2020’de Bitcoin Cash blockchain’inde çok tartışmalı bir hardfork yaşandı. Bu hardfork’un ardından Bitcoin Cash iki ayrı kripto paraya ayrıldı: Bitcoin ABC (Bitcoin Cash) ve Bitcoin SV. Bu hardfork birçok kripto para yatırımcısını mağdur etti. Bu gelişme kripto para piyasalarına yönelik negatif bir dışsallığın oluşmasına neden oldu.

Bitcoin Cash’in Kasım 2019 hardfork’unun ardından kripto para piyasalarında “Kripto para kışı” dönemine girildi. Bitcoin fiyatları 6,000 doların üstünden 3,200 dolara kadar geriledi.

Şimdi yine Bitcoin Cash ekosistemi yeni bir hardfork’u tartışıyor. Bu hardfork’tan da yeni bir kripto para çıkma ihtimali, Bitcoin Cash yatırımcılarını tedirgin ediyor. Bazı BCH yatırımcıları bu riski göze alamayıp Bitcoin Cash’lerini bozdurarak piyasadan çıktığı iddia ediliyor. Eğer satış baskısı devam ederse Bitcoin Cash fiyatlarında ciddi bir düzeltme yaşanabilir.

koinmedya_brave

Son dönemde Bitcoin Cash madenciliğinin zorlaşması algoritmada değişikliği zorluyor. Bitcoin Cash yazılımcıları madencilik faaliyetlerinin kolaylaştırılması ve BCH blockchain’inin hızlanması için yeni bir hardfork’un gerekliliğini tartışıyor. Algoritmadaki güncellemenin ise blockchain’i ikiye bölerek yeni bir blockchaini ve kripto parayı oluşturma riski var. Bu konuda hardfork’un kapsamı netleşene kadar Bitcoin Cash yumuşak zeminde hareket etmeye devam edecektir.

Bitcoin Cash fiyatlarında yazının kaleme alındığı saatte %6’ya yakın değer kaybı yaşanıyor. BCH 302 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Cash 20 Aralık 2017’de 4,355 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Aşağıdaki grafikte BCH fiyatlarında 2020 yılından beri yaşanan değişimi görüyoruz.

Bitcoin Cash BCH Bitcoin Cash Gündem: BCH semasını kara bulutlar kapladı: Neler oluyor?Kaynak