BTC : 62800 ₺ ETH : 1564 ₺ XRP : 1.215 ₺ LTC : 285 ₺ USDT : 6.891 ₺ XLM : 0.4646 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin Cash dibe vurdu – Uzmanlar ne diyor?

Bitcoin Cash dibe vurdu – Uzmanlar ne diyor?

Bitcoin Cash dibe vurdu – Uzmanlar ne diyor?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin Cash dibe vurdu. BCH’nin Bitcoin paritesindeki değeri tüm zamanların en düşük değerini kaydetti. Uzmanların BCH’deki durum ile ilgili yorumlarına bakalım.


Bitcoin Cash dibe vurdu

Kripto paraların çoğu son boğa rallisi zirvesinden sonra pek de iyi performans gösteremedi. Mesela BTC hiç tartışmasız önemli ölçüde yükseldi. Buna rağmen hala tüm zamanların en yüksek değerinden yüzde 50 geride.

Bitcoin Cash’in ise çok daha kötü bir performansını görüyoruz. Tek bir BCH’nin 0.3 BTC’den daha fazla ettiği zamanlar vardı. Ancak o zamanlar çok gerilerde kaldı.

BCH, Bitcoin karşısında en düşük değeri gördü

CoinDesk piyasa muhabiri Zack Voell’in de belirttiği gibi, Bitcoin Cash, BTC karşısında tüm zamanların en düşük değerini kaydetti. Bir Bitcoin Cash şu an yaklaşık 0.024 BTC değerinde. 2020’nin zirvesinden yüzde 50 ve 2019’un zirvesinden de yaklaşık yüzde 33 daha düşük.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin Cash BCH nedir? – 2020, 2025 fiyat tahmini

Bitcoin Cash dibe vurdu

Bitcoin Cash dibe vurdu – Kaynak Zack Voell (@Zackvoell Twitter)

Şu an BCH’nin zayıf olmasına rağmen, yılın başında güçlü bir performans görmüştük. O zaman kripto paranın çevresindeki spekülasyonlar ve gelişmeler, fiyata güçlü bir performans sağlamıştı.

koinmedya_brave

Buna rağmen Bitcoin’den bir ay önce BCH blok ödülü yarılanması yaşadı. Ardından ise fiyatta keskin düşüş başladı.

BCH’nin bu düşük performansının bir sebebi de “söylentide al, haberde sat” tarzı piyasa yaklaşımıydı. Çünkü halving sonrası BCH ağı temel olarak daha güvensiz hale geldi.

İlgili – Güncel altcoin rehberi: Altcoin nedir? Altcoin çeşitleri kapsamlı temel analiz

ARK Invest kripto para analisti Yassine Elmandjra, bu konuda geçenlerde yazmıştı. Şöyle diyor: “Bitcoin Cash sağlıklı görünmüyor. Hash gücü halvingden bu yana yüzde 30 düştü (SHA256 hash’in sadece yüzde 2’sine denk geliyor). Ekonomik verin tüm zamanların en düşük değerinde. Ücretler madenci gelirinin yüzde 0.05’ini oluşturuyor (günlük 100 dolardan az). Teorik olarak yüzde 51 saldırısının maliyeti saatlik 10 bin dolardan daha az. Henüz büyük bir saldırı görmememiz şaşırtıcı.”

Maalesef, uzmanların çoğu BCH’nin durumunun yakın bir gelecekte düzelmesini beklemiyor.

Ufukta daha kötü günler olabilir

Kripto araştırma şirketi Blockfyre kurucu ortağı Simon Dedic, BCH’nin muhtemelen ilk 10 sıralamasını kaybedeceğini düşünüyor.

Kaynak

Etiketler: