BTC : 81535 ₺ ETH : 1.772 ₺ XRP : 45 ₺ LTC : 7.664 ₺ USDT : 346.1 ₺ XLM : 0.2311 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin büyük resmine bakınca ne görülüyor?

Bitcoin büyük resmine bakınca ne görülüyor?

Bitcoin büyük resmine bakınca ne görülüyor?
0

Bitcoin büyük resmine bakan analistler, parabolik trend döngüsünün hâlâ sağlam olduğunu belirtiyor. BTC ise 6,400 dolarda uzun vadeli taban oluşturmuş olabilir.


Bitcoin büyük resmine bakınca ne görülüyor?

Bitcoin dün ani ve keskin bir düşüş yaşadı. Bunun sonucunda kripto para 6,400 dolar yakınında bir dip seviyesi kaydetti. BTC’nin zaten 7,000 dolar desteğini kırdıktan sonra daha fazla düşüş yaşayacağı bekleniyordu. Bundan dolayı da 6,400 dolar seviyesi zaten büyük bir sürpriz olmadı.

Yine de analistler bu düşüşe rağmen yükseliş beklentilerini dile getirmişti. Çünkü Bitcoin’deki daha büyük resim parabolik trend döngüsünün hala sağlam olduğunu gösteriyor. Kripto paranın son aylardaki ayı fiyat hareketlerine rağmen.

İlgili – Bitcoin düşerken 10 milyon USDC basıldı

koinmedya_brave

6,400 dolardan güçlü bir sıçrama

Bu yazının yayına hazırladığı sıralarda Bitcoin 7,144 dolardan işlem görüyor. Bu da dün sabahki 6,400 dolarlık büyük düşüş ve dip seviyesinden sonra önemli ölçüde yükseldiği anlamına geliyor. BTC dip seviyesinden ilk önce 6,800 dolar bölgesine sıçradı ve ardından da 7,000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin’de görülen güçlü tepki, 6,400 doların kritik bir destek seviyesi olduğunu gösteriyor. Burası güçlü ve kararlı bir tepki noktası olarak kendini kanıtladı ve kripto boğalarının da hala güçlü olduğunu gösterdi.

Bu boğa tepkisinden dolayı analistler BTC’nin son dip seviyesinin uzun vadeli taban olabileceğini vurguluyor.

İlgili – HODL yapanlar çok emin – Bitcoin 2020’de toparlanır mı?

“Wolf of All Streets” olarak da bilinen Scott Melker, son tweetinde, BTC’de long pozisyon açtığını söyledi.

Wolf of All Streets şöyle yazdı: “Bitcoin’de tam gaz ileri. Ortalama giriş 6,550 dolarda. Haftalığın altındaki bütün grafiklerde potansiyel bir boğa dönüşümü. RSI aşırı satış ve altında.”

Parabolik trend kanalı sağlam – Boğalar için iyi işaret

Twitter’deki önde gelen kripto para analistlerinden Dave the Wave de son tweetinde, düşüşe rağmen Bitcoin’in logaritmik büyüme eğrisinin korunduğunu bildiriyor. Ona göre bu BTC’de yakın zamanda önemli bir yükseliş trendine sebep olabilir.

Dave the Wave şöyle yazdı: “Zirveden bu yana iki yıl geçti ve fiyat logaritmik büyüme eğrisine göre olması gerektiği yerde. Orta vadede Gauss Kanalı boğa.” Bunları söylerken bir de aşağıdaki büyüme kanalını paylaştı.

Kaynak

Etiketler: