BTC : 85077 ₺ ETH : 2812 ₺ XRP : 2.192 ₺ LTC : 429.9 ₺ USDT : 7.289 ₺ XLM : 0.7718 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin boğa koşusundan önce yeni bir satış dalgası gelir mi?

Bitcoin boğa koşusundan önce yeni bir satış dalgası gelir mi?

Bitcoin boğa koşusundan önce yeni bir satış dalgası gelir mi?
0
huobi_koinmedya

2019 yılı bitmeden yeni bir Bitcoin satış dalgası gelir mi? Hacked.com’dan Ken Chigbo, uzun ve kısa vadeli Bitcoin fiyatlarındaki trendi analiz ediyor.


Yeni bir Bitcoin satış dalgası gelir mi?

Kasım ayı, 2019 yılı içerisinde geçen en şiddetli aylardan birisi oldu ve Bitcoin fiyatlarında yaklaşık %35’lik bir daralma yaşandı. Fiyatlar, 10 bin dolar seviyesinden 6.500 dolar seviyesine kadar geriledi. Kısaca Bitcoin, Kasım 2018’den sonra en kötü ayını geçirdi. Bitcoin fiyatları ikinci bir Kasım kasırgasını yaşadıktan sonra 7.500 dolar civarında konsolide oluyor.

Bazı analizlere göre Bitcoin, boğa koşusundan önce yeni bir satış dalgası ile karşılaşabilir. 2019 yılının zirvesi yaşandığı Haziran ayında Bitcoin, 13.900 doları gördü. 13.000-14.000 direnç seviyesi kırılamayınca Bitcoin, ciddi bir düşüş trendine girdi. Aşağıdaki grafikte Haziran 2019’dan beri devam eden azalan trend, net biçimde gözleniyor.

Bitcoin boğa koşusu Bitcoin boğa koşusundan önce yeni bir satış dalgası gelir mi?

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: FATF kripto regülasyonları ülkeler tarafından yasalaşıyor: Sıra Ukrayna’da

Bitcoin Haziran ayında beri azalan koridor formunu kuzey yönünde birkaç kez kırmayı denedi ancak bu formu kırmada başarılı olamadı. Bitcoin fiyatlarında oluşan bu negatif trend yine de bazı yatırımcılara ümit veriyor. Bu yatırımcılara göre Bitcoin, boğa flaması (bullish flag) formunu oluşturuyor.

Son 15 günde ise Bitcoin fiyatları yukarıdaki şekilde olduğu gibi gittikçe daralan bir üçgen formunda hareket ediyor. Hacked.com’dan Ken Chigbo’ya göre Bitcoin için hareket edebilecek alan daraldıkça Bitcoin’in savunma gücü azalıyor ve satış baskısı artıyor. Eğer güçlü bir alım baskısı gelmezse Chigbo’ya göre yeni bir Bitcoin satış dalgası gelebilir.

Ancak Chigbo’nun analizinin aksine Bitcoin future fiyatlarının prim yapması da Bitcoin’in yukarıdaki azalan üçgen formunu yukarıdan kırabileceğini düşündürüyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Bitcoin vadeli işlemler fiyatlarında garip hareketlilik: Forbes

Kaynak

Etiketler: