BTC : 84295 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.909 ₺ LTC : 367.2 ₺ USDT : 7.629 ₺ XLM : 0.599 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin 2020 Mali Krizinin Neresinde? Kriz, Beklenen Kitlesel Kabulu Tetikleyecek mi? ”Big Ralli” 2020 Öncesinde Başlayabilir mi?

Bitcoin 2020 Mali Krizinin Neresinde? Kriz, Beklenen Kitlesel Kabulu Tetikleyecek mi? ”Big Ralli” 2020 Öncesinde Başlayabilir mi?

Bitcoin 2020 Mali Krizinin Neresinde? Kriz, Beklenen Kitlesel Kabulu Tetikleyecek mi? ”Big Ralli” 2020 Öncesinde  Başlayabilir mi?
0

Bitcoin 2020 mali krizinin neresinde? Bu soru kripto para dünyasında olduğu gibi Ekonomistelerin de gündemini bolca meşgul etmeye başladı. Bu sorular dışında kriz kitlesel krizi tetikleyebilir mi? Asıl Ralli 2020’de mi başlayacak sorularının cevabını irdeleyelim.


Bitcoin 2020 Mali Krizinin Neresinde?

 

 

2020, ekonomistler ve uzmanlar tarafından gelmiş geçmiş en büyük mali krizin (savaşlar hariç) tarihi olarak not edildi. Bitcoin 2020 mali krizinin neresinde ve kripto paralar bu krizde hangi rolü alacak merak konusu. Dünya liderlerinin gelecek mali krize karşı duyarsız olduğu ve adeta uyuduğunu söyleyebiliriz. Ekonomistler gelecek mali krizin bir çok ülkeyi dize getireceğini belirtiyor.

koinmedya_brave

Ünü Ekonomist Nouriel Rabini’in yaptığı açıklamaya göre;

”… 2020 yılına kadar, krizin mali altyapısı olgunlaşacak ve bunu küresel bir durgunluk izleyecek” ifadesini kullandı.

Krizin nedenleri şu şekilde sıralanıyor; sürdürülemez ekonomi politikaları, enflasyon, ticari anlaşmazlıklar, bol köpüklü hisse senedi piyasaları, küresel pazarın ölüm emrini veren diğer faktörler ve eski nazaran başlayan daha yavaş büyüme.

 

Bitcoin 2020 mali krizinin neresinde

 

Çok uzun zaman öncesinde İngiltere Başbakanı Gordon Brown. ” Gelecekte meydana gelecek büyük ekonomik krize karşı ”uyuma” tehlikesi ile karşı karşıyayız” demişti. Bu ikaz 2008 yılında yapılmıştı

işte o paylaşım;

“2008 yılında ülkeler arasında görülen işbirliği, hem merkez bankaları, hem de birlikte çalışan hükümetler açısından 2018 sonrası bir krizde mümkün olamayacak.”

Kriz, Beklenen Kitlesel Kabulu Tetikleyecek mi?

 

JPMorgan Chase & Co. şimdiden tedbir almaya başladı. JPMorgan ABD Hisse Senedinde %20 oranında kalacağını açıkladı. Konuyla ilgili hazırlanan raporda, ABD menşeli tahvil prim getirilerinin %1.15 puan, yükselen piyasa stoklarında %48, yükselen iç borçalanmanın %2.79 artış olduğunu yazıyor. Ayrıca gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinde ise ortalama %14.4’lük bir düşüş bekleniyor. Bu mali kriz beklentisi, paranın daha güvenli liman aramasına neden olacak. Kriz, beklenen kripto para kitlesel kabulünü tetikleyecek gibi görünüyor.

Krizle birlikte;

“Aktifden pasif varlık yönetimine geçiş ve özellikle, aktif değer yatırımcılarının düşüşü, piyasanın büyük kayıplardan korunma ve geri kazanma yeteneğini azaltacak.” deniyor.

Raporda, piyasa durgunluğunun beklenende daha uzun süreceği ve krizin hasar oranını arttıracağı da yer alıyor.

”Toparlanma süresi, politika yapıcılarının gerekli olan parasal ve mali desteği bulamayacak ve kırılmanın, yeni enkazlara neden olacağı tahmin ediliyor”

Bitcoin Big Ralli Ne Zaman Başlayacak?, Bitcoin Bu Tablonun Neresinde ?

2008 krizinden sadece 2 ay sonra finans devi olan Lehman Brothers iflas başvurusunda bulunmuştu. 10 yıl geçmesine rağmen Bitcoin hala arzı endam ediyor. Ve o günden bu yana kripto para piyasası tahmin edilemeyen bir büyüme hacmi yakaladı. Ve kitlelerin Bitcoin ve kripto paraya olan inanacı her zamankinden çok daha fazla.

Mali kriz beklentisi ile yapılması planlanan yatırımların ertlenmesine veya değerli emtiaların nakde çevrilmesine neden olacak. Uzmanlar; nakitte kalma düşüncesi ve Bitcoin-kripto para yatırımı arasında kalacak yatırımcılardan önemli bir miktarada paranın kripto para ekosistemine akacağı görüşündeler ve bu konuda oldukça ümitliler.

Bu tip ekonomik kazalarda yatırımcıların en güvenli limanı şüphesiz değerli madenler oldu. Ancak Bitcoin geçmişte yaşanan ekonomik buhranlar döneminde bir alternatif olma gücünde değildi. Bu gün durum tamamen farklı. İnsanlar bir para birimine olan inancını kaybettiğinde gemiyi terk etme eğiliminde, Bitcoin ise tam bu noktada, sığınılacak yeni güvenilir liman olabilir.

Güçlü finans aktörleri bu sürece bireysel yatırımcıya göre daha iyi hazılanıyor. Morgan Stanley’den Merrill Lynch, Goldman Sachs’dan JP Morgan’a, Fidelity Investments,  Blackrock gibi devler bildiğimizden çok daha fazla mesafe katetmiş olabilirler.

Bireysel yatırımcılar olarak okurlarımızın, heyecana kapılmadan doğru zamana oynamaları, küresel ekonomiyi iyi okumalarını tavsiye ederiz.

 

Etiketler: