BTC : 65360 ₺ ETH : 1623 ₺ XRP : 1.375 ₺ LTC : 317.1 ₺ USDT : 6.8 ₺ XLM : 0.5329 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin İşte Binance stabil coini BUSD

İşte Binance stabil coini BUSD

İşte Binance stabil coini BUSD
0
huobi_koinmedya

Binance stabil coini BUSD (Binance USD)’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor! İşte ticaret hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi borsası olan Binance’nin, yerel stabil coini BUSD


Binance stabil coini BUSD (Binance USD) nedir?

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, bugün (05 Eylül), önemli bir duyuru yaptı. Binance, stabil coini BUSD’yi piyasaya sürmeye hazırlandığını açıkladı.

Borsa tarafından yapılan duyuruya göre, Binance USD (BUSD) olarak adlandırılan stabilcoin, 1 ABD dolarına sabitlenecek. Bir Binance sözcüsü ise, BUSD’nin, Ethereum blockchaini üzerinde oluşturulacağını ancak daha sonra Binance Chain’e taşınabileceğini belirtti.

BUSD, başka bir stablecoin olan Paxos ile bağlantılı olarak oluşturuluyor. Konuya ilişkin, Binance CEO’su ChangPeng Zhao daha önce, “Paxos, dijital güven alanını yönetiyor ve yerel stabil coinimizi geliştirmek için bu ekiple birlikte çalışmak heyecan verici” şeklinde bir ifade kullandı.

koinmedya_brave

Binance stabil coini, Paxos platformunda, doğrudan satın alma ve geri alım için piyasaya sunulacak ve bu ayın sonunda Binance.com’da alım satım işlemlerine açılacak. Fakat her iki şirket de bu işlemler için, henüz kesin bir tarih vermedi.

BUSD, hangi kripto paralarla paritelendirilecek?

İlk başta, BUSD, platform üzerinde üç kripto para ile eşleştirilecek. Bu pariteler, Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve Ripple (XRP) ile oluşturulacak.

Ayrıca Binance ve Paxos, New York Mali Hizmetler Departmanından (NYDFS)’den, BUSD stablecoin için onay aldıklarını, yani New York’lu müşterilerin de kullanımına açık olduğunu belirtti.

CZ, yakın bir zamanda Binance stabil coini BUSD ile ilgili şunları şöyledi:

koinmedya_brave

“Daha fazla kullanım durumunu ve istikrarlı dijital varlıkların gücünü arkamıza alarak, BUSD ile birlikte daha büyük blockchain ekosistemi için daha fazla finansal hizmet sunmayı umuyoruz.”

Binance, stabil coin piyasasına yöneliyor!

Temmuz ayında, Huobi Capital destekli startup şirketi Stable Universal, Paxos ile birlikte HUSD adı verilen bir dolara sabitlenen bir stabil coin çıkarmıştı ve bu stabil coin, kripto para borsası Huobi Global’da listelendi. Ayrıca HUSD’nin, yakın bir zamanda diğer borsalarda, işlem merkezlerinde ve cüzdanlarda da yer alması bekleniyor.

Huobi’nin ardından Binance de stabil coin piyasasına daha yoğun bir şekilde odaklanmaya başladı. Binance, stabil coini BUSD’dan önce, Temmuz ayında, İngiliz sterlinine sabitlenen Binance Chain ağı üzerinde oluşturulan BGBP stablecoin’i listeledi. Ve o dönemlerde, Binance, farklı fiat para birimlerine sabitlenen bir dizi stabil coin çıkaracağını söyledi.

Dahası Binance bir türlü hızını alamıyor; Facebook’un yakında çıkacak olan stablecoin’i Libra’ya benzeyen, Venüs olarak bilinen bir kripto parayı daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Binance hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: