BTC : 65900 ₺ ETH : 1639 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 319.2 ₺ USDT : 6.766 ₺ XLM : 0.5454 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Borsa Haberleri Binance CEO’su Changpeng Zhao Türkiye’ye geliyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao Türkiye’ye geliyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao Türkiye’ye geliyor
0
huobi_koinmedya

Kripto para piyasasının önemli borsalarından bir tanesi olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao Türkiye’ye geliyor. 19-20 Kasımdaki 2019 Sermaye Piyasaları Zirvesi’nde konuşacak olan Zhao aynı zamanda Türk yetkililerle de görüşecek.


Changpeng Zhao Türkiye’ye geliyor!

Kripto para topluluğu tarafından CZ olarak da bilenen Binance CEO’su, Cointelegraph’da yayınlanan habere göre 19-20 Kasım’da yapılacak olan Sermaye Piyasaları Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılacak.

Söz konusu zirveye Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Bürosu Başkanı Dr. Ali Taha Koç ve Yatırım Bürosu Başkanı Arda Ermut gibi Cumhurbaşkanlığı yönetim kurulu üyeleri de katılacak.

Bununla birlikte zirve, Türkiye bankacılık sektörünün ve yatırım dünyasının önemli isimlerine ve üst düzey yöneticilerine de ev sahipliği yapacak.  Zirveye katılacaklar arasında en dikkat çekeni Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu.

koinmedya_brave

https://twitter.com/Binance_Turkish/status/1181900299595898880

Changpeng Zhao Türkiye’ye ilk defa Binance_Turkish adlı hesap tarafından 9 Ekim tarihinde davet edilmişti. Yapılan çağrıya kulak veren CZ, Kasım ayındaki zirveye katılacağını bildirdi. Büyük yankı uyandıran haber Sermaye Piyasası Zirvesi’nin resmi web sitesinde de teyit edilmekle birlikte, CZ’nin geleceği kesin tarih ile ilgili açıklama yapılmadı.

Türkiye Sermaye Piyasaları Derneğinin düzenleyeceği etkinliğin ilk gününde saat 13:30’da sahneye çıkacak olan CZ’ye, seçilen soruları dijital kimlik şirketi Kimlic’in CEO’su Gökhan Seçkin yöneltecek.  Konu ile ilgili açıklama yapan Seçkin, Cointelegraph’a şunları söyledi:

“ Aslında Türk Kripto Topluluğu arasında oldukça popüler olan Changpeng Zhao Türkiye’ye uzun zaman önce bekleniyordu. CZ ilk kez, ülkemiz için kritik öneme sahip olan bir Kongre’de konuşma yapacak. Bu katılımın Türkiye’deki kripto para ticareti düzenlemeleri için katalizör işlevi görmesini diliyorum.”

“Putin, Blockchain dünyasının en etkili ismi!”

Öte yandan Zhao, 22 Ekim tarihinde Moskova’da düzenlenen Açık İnovasyonlar Forumu’na katılmıştı. Etkinlikte yaptığı konuşmasında CZ, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i blockchain dünyasının en etkili ismi olarak gördüğünü dile getirdi. Zhao, Rusya’daki kripto para düzenleme yasasının yakında kabul edileceğine inandığını söyledi.

koinmedya_brave

CZ’nin forumdaki konuşmasının üzerinden 1 hafta geçmemişti ki Binance, kullanıcıların platformda Rus Rublesi alım satımı yapabilmelerine imkân sağlayan gerekli düzenlemeyi yaptı. (ilgili yazı: Binance yönünü Rusya’ya çeviriyor!)

Kaynak

Etiketler: