BTC : 63760 ₺ ETH : 1648 ₺ XRP : 1.376 ₺ LTC : 306.2 ₺ USDT : 6.898 ₺ XLM : 0.6321 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Binance ABD’li yatırımcılarına kapılarını kapattı: BNB fiyatlarından düşüş var

Binance ABD’li yatırımcılarına kapılarını kapattı: BNB fiyatlarından düşüş var

Binance ABD’li yatırımcılarına kapılarını kapattı: BNB fiyatlarından düşüş var
0
huobi_koinmedya

Binance ABD’li yatırımcılarına 90 gün sonra kapılarını kapatıyor. Bu haberin ardından BNB fiyatlarında kısmi bir düşüş yaşandı.


Binance ABD’li yatırımcılarına yeni bir borsa sunacak

Son zamanlarda Binance Coin’de fiyat artışları yaşanırken benzer olumlu gelişmeleri Binance Borsası için söyleyemiyoruz. Mayıs ayının başlarında Binance Borsasında yaklaşık 40 milyon dolar değerinde Bitcoin, hacklenmişti. Konu ile ilgili ayrıntılı haber için Binance Borsası hacklendi bir süre bazı işlemler askıda, başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz.

Bu hadiseden sonra Binance Borsasının  işlem hacminde ciddi düşüşler yaşandı. Örneğin bugün CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin işlem hacmi açısından borsa sıralamasında Binance Borsası, 16’incı sıradadır. Oysa Mayıs ayından önce Binance Borsası, en çok işlem gören borsalar arasındaydı.

Binance ABD'li yatırımcılarına Binance ABD'li yatırımcılarına kapılarını kapattı: BNB fiyatlarından düşüş var

koinmedya_brave

Şimdilerde ise Binance Borsası ABD’li yatırımcılara Borsanın kapılarını kapatmak zorunda kalıyor. 90 gün sonra yani Eylül 2019’da Borsa, kapılarını ABD’liler kapatacak. Bu tarihten sonra Amerikalılar cüzdanlarına ve bilgilerine ulaşabilecek ancak Borsada alım-satım yapamayacaklar. Bu kararda ABD’ye özgü bazı regülasyonların etkili olduğu düşünülüyor.

Ancak Binance Borsası, ABD pazarını kaybetmemek için Binance USA formatında ABD’li yerleşiklere hizmet vermeyi düşünüyor. Bu uygulama başarılı olacak mı, zamanla göreceğiz.

Binance Borsasının ABD’ye kapılarını kapatması haberinin ardından Binance Coin’de (BNB)’de kısmi bir düşüş yaşandı. Yazının kaleme alındığı saatlerde BNB, 33.42 dolardan işlem görmektedir. BNB, dün 35 doların üstüne çıkmıştı.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

koinmedya_brave

Bitcoin ve kripto madenciliği (mining) rig’i nedir ve nasıl kurulur?

İtalya hükümeti politikaları Bitcoin fiyatlarını uçurabilir

Facebook GlobalCoin’in paydaşlarını duyunca kulaklarınıza inanamayacaksınız

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak