BTC : 65779 ₺ ETH : 1647 ₺ XRP : 1.386 ₺ LTC : 317.6 ₺ USDT : 6.789 ₺ XLM : 0.5428 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Almanya Merkez Bankası kripto paraları tehdit olarak görmüyor

Almanya Merkez Bankası kripto paraları tehdit olarak görmüyor

Almanya Merkez Bankası kripto paraları tehdit olarak görmüyor
0
huobi_koinmedya

Almanya Merkez Bankası kripto paraları finansal sisteme bir tehdit olarak görmüyor. Bu yönde açıklama, Almanya merkez bankası Deutsche Bundesbank Yönetim Kurucu Üyesi olan Burkhard Balz’dan geldi.


Almanya Merkez Bankası kripto paraları tehdit saymıyor

Almanya merkez bankası yetkilisi Burkhard Balz, kripto paraların finansal istikrar için tehdit olmadığını bildirdi. Almanya Merkez Bankası kanalı, sitesi ve diğer ortamlarda, bu konu hakkındaki Avrupa Parlamontosu’dan yapılan konuşma yayımlandı.

Almanya merkez bankası Deutsche Bundesbank Yönetim Kurucu Üyesi olan Burkhard Balz, kripto coinler ya da benzerlerinin parasal ve finansal istikrara tehdit oluşturmadığı görüşündedir.

koinmedya_brave

İlgili: BIS: Merkez bankaları yakında kendi kripto paralarını çıkarabilir

İlgili: JPMorgan CEO’su: Kripto paralar bankacılık sistemi için risk değil

Balz’a göre, konu ile ilgili sorunlar, kripto paralar için uygun ortamlar oluşturulmadığında ortaya çıkabilir. Ona göre eğer bu dijital tokenlerin yerine getirmesi gereken kurumsal standartlar olmazsa o zaman tehdit oluşturabilir.

Kripto medyasında, İspanya güvenlik güçlerinin Avrupa Birliği Para Aklama Karşısı yasalarında Bitcoin ATM’leri ile ilgili boşluklar olduğunu bildirdiği yönünde haberler yer almıştı.

koinmedya_brave

İlgili: İspanyol polisi: Bitcoin ATMleri kara para aklama merkezine dönüşüyor

Teknolojik gelişmelere övgüler yağdıran Burkhard Balz, Distributed Ledger teknolojisi (DLT), Yapay Zeka (AI) ve Bulut bilgi işlemi ile ilgili büyük umutları olduğunu söylüyor. Ancak yine de ona göre kripto paraların nüfuzu arttıkça güvenlik kontrollerinin de yapılması gerektiği görüşündedir.

Burkhard Balz ayrıca yaşananların bir devrim oluşturmadığını düşünüyor. Ona göre olan insanların finansal varlıklarına daha rahat bir şekilde ulaşmalarını mümkün kılmak için bir yöntem veya yöntemler oluşturmaktır.

İlgili: Rusya Merkez Bankası kendi kripto parasını çıkarmayı tasarlıyor

İlgili: Fransa Merkez Bankası Başkanı de Galhau: Stabil coinler Bitcoin’den daha iyi

Öte yandan kripto paralara herkes benzer şekilde yaklaşmıyor. Facebook’un kripto parası Libra’nın piyasaya sürülmesine az kaldı. Şimdiden finansal sektörde savaş davulları çalanlar ve Libra’nın durdurulmasını isteyenler az değil.

Kaynak