pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Kraken: Gelir transferi nedeniyle Bitcoin uzun vadede $350K bulacak

Kraken: Gelir transferi nedeniyle Bitcoin uzun vadede $350K bulacak

Kraken: Gelir transferi nedeniyle Bitcoin uzun vadede $350K bulacak
0
koinmedya_googlenews

Kranken borsasından analistler, ABD’deki demografik yapıyı analiz ettiler. Sonuç olarak gelir transferi nedeniyle Bitcoin uzun vadede $350K bulabileceğini ileri sürüyorlar.


Gelir transferi nedeniyle Bitcoin uzun vadede $350K bulacak

Kraken borsasındaki analistler, ABD’deki demografik yapı ve miras konusunda uzun vadeli önemli bir çalışmayı yönelttiler. Bu çalışmada üst nesilden alt nesile transfer edilen miras ve gelir düzeyi incelendi. Elde edilen sonuçlar ise dikkat çekiyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin altın ve SandP 500 arasındaki ilişkiye bu açıdan baktınız mı?

koinmedya_brave

ABD tarihinde “bebek patlaması” olarak ifade edilen önemli bir demografik değişim var. Bebek patlaması, 2. Dünya Savaşından sonra ABD’de ciddi oranda artış gösteren doğum oranlarını ifade ediyor. Öyle ki 1945-1961 yılları arasında ABD’de 60 milyonun üstünde bebek doğdu. Bu bebekler günümüzün dedeleri artık.

Bu dedeler, hayatlarını kaybettiklerinde sahip oldukları miraslarını alt nesillere yani torunlarına bırakıyor. ABD’deki doğum oranlarının 1945-1961 döneminden sonra azaldığını dikkate almakta yarar var. Doğal olarak bu dedelerin torunları, miras yolu ile ciddi biçimde zenginleşiyor. Basit bir örnekten hareket edelim. Bebek patlaması generasyonundan olan dedenin 1 evi olsun ve babaannenin de 1 evi olsun. Bu yaşlı çiftin sadece 1 torunu olursa o toruna 2 ev miras kalır. Yaşlı çiftin torun sayısı 2’ye çıkarsa miras kalan ev sayısı da torun başına 1’e düşer.

ABD’li torunlar şanslı çünkü doğum oranları ABD’de gittikçe azalıyor. Yaşlı çiftlerin daha az torunları oluyor. “Daha az torun daha fazla miras demek”.

gelir transferi nedeniyle bitcoin Kraken: Gelir transferi nedeniyle Bitcoin uzun vadede $350K bulacak

Bu ilişkiyi aşağıdaki grafikte daha net görüyoruz. Şekildeki açık mavi grafik transfer edilen geliri yani mirası gösteriyor. Koyu mavi grafik ise azalan nüfus artış oranını (yukarıdaki örneğe göre azalan torun sayısını) belirtiyor.

Gelir transferi nedeniyle BitcoinLütfen Bkz: Nobl sigorta şirketi kripto para anketi.

Şöyle varsayalım: 1 toruna 2 ev kaldı. Torun ikinci evi ne yapacak?

Bu evi ya kiraya verebilir ya da satabilir. ABD’de emlak vergileri çok yüksek olduğundan muhtemelen şanslı torun, miras kalan ikinci evini satacaktır. Diğerinde de kendi oturacaktır. Bu torunların milenyum nesli olduğunu da unutmayalım. Nobl sigorta şirketinin anketine göre 2021 yılında her 5 milenyum neslinden 1’inin kripto parası olacak (anketin ayrıntıları için yukarıdaki haber linkine tıklayabiliriz).

Kranken’in analizine göre milenyum nesli ABD’li şanslı torunlar, mirasın bir kısmı ile Bitcoin alacak (alabilir). Bu sayede Kraken’e göre 2044’e kadar Bitcoin 350 bin doları bulabilir.

Kaynak

X