Anasayfa Bitcoin Bitcoin hakimiyeti son 8 ayın dibinde – Altcoin bahar yelleri
koinmedya_brave

Bitcoin hakimiyeti son 8 ayın dibinde – Altcoin bahar yelleri

Bitcoin hakimiyeti son 8 ayın dibinde – Altcoin bahar yelleri
0

Bitcoin hakimiyeti son 8 ayın dibinde. Altcoin bahar yelleri. Haziran 2019’da beri ilk kez %62 seviyelerine gerileyen BTC hakimiyeti, altcoinlerin hareketlenmesini sağladı.


Altcoin bahar yelleri esiyor – BTC hakimiyeti düşüyor!

 

2020 yılının başlamasıyla beraber hareketlenen kripto para piyasaları, hız kesmeden yoluna devam ediyor. Dün Bitcoin’in 10.400 dolara çıkmasıyla başlayan kripto çılgınlığı, altcoinlere de sirayet ediyor. Başta son 3 haftada 1,40 dolardan 3,40 dolara kadar çıkan Tezos olmak üzere, Ethereum Classic ve Ethereum gibi pek çok altcoinde büyük fiyatlanma hareketleri yaşanıyor.

altcoin bahar

Bitcoin hakimiyeti düşüyor, Altcoinler hareketleniyor!

Altcoinlerin bu denli hareketlenmesinde, piyasaya sermaye girişinin yanı sıra hiç şüphesiz BTC piyasa hakimiyetinin düşmesi de önemli rol oynuyor.

Son 3-4 ayda iyice artan ve %70 oranına yaklaşan Bitcoin hakimiyetinin, Şubat 2020 itibariyle ciddi bir düşüşe geçerek %62 seviyelerine kadar gerilediği görülüyor.

altcoin bahar

Bitcoin hakimiyetinde yaşanan bu gerilemeye, pek çok analizcide paylaşımlarında yer vermeyi ihmal etmiyor. Hal böyle olunca insanların altcoinlere ilgisi biraz daha artıyor.

”Bitcoin fiyatı yükseliyor fakat Bitcoin hakimiyeti düşüyor….

Altcoin sezonu.”

İlgili haber: Bitcoin 2020 zirvesini tazeledi – Hedef 12 bin dolar

Her ne kadar kripto Twitter’da altcoin sezonunun başladığına dair söylentiler dönmeye başlamış olsa da, net bir şey söyleyebilmek için henüz çok erken olduğunu düşünüyoruz. Nitekim altcoin hakimiyeti 2017 yükseliş momentumuna kıyasla hala çok düşük seviyelerde seyrediyor. Çünkü Bitcoin hala piyasanın %60’ına tek başına hükmediyor.

Bitcoin halving’e 3 ay kala kripto para piyasalarında yaylar iyice gerilmişe benziyor. Altcoin sezonunun da hala tam olarak başlamadığı göz önünde bulundurulduğunda, altcoin boğalarının dizginlerine sıkı sıkı tutunup pozisyon almak, yapılabilecek en mantıklı hareket gibi görünüyor.

İlgili haber: Bitcoin yarılama: Kripto milyoneri olma rehberi

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

koinmedya_brave
Etiketler:
X