pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin Ethereum rallisi için hedef 1000 dolar mı?

Ethereum rallisi için hedef 1000 dolar mı?

Ethereum rallisi için hedef 1000 dolar mı?
0
koinmedya_googlenews

Ethereum rallisi başlıyor olabilir mi? Son haftalarda dikkatler Ethereum üzerinde, acaba bu ikinci büyük kripto paramız bir ralliye ne zaman başlayacak? 


Ethereum rallisi start almak üzere mi?

Ethereum (ETH)  diğer pek çok büyük altcoinle beraber dün bir yükseliş kaydetti ve 170 dolar bölgesini aştı geçti. Bitcoin de aynı zamanda 9,000 doların üstüne çıktı.Bu rallinin daha başlangıç noktasında olduğunu söylemeliyiz. Ethereum ile ilgili önde gelen analistlerden birisinin yorumuna göre ETH’nin hedefi yakın dönemde 340 dolara ulaşmak.

Bu hedef % 100 kazanım içeren bir hedef ve analistimizin bu kadar yüksek bir hedef göstermesinin nedeni Ethereum’un aylar süren biriktirme sürecinin sonucu olması. Yazımızı hazırladığımız 30 Ocak sabahı Ethereum 175 dolardan işlem görüyor. Çok değil çok kısa zaman önce 166 dolardaydı.

koinmedya_brave

Ethereum’un daha yüksek seviyelere doğru hızla gittiğine dikkat etmek gerek. Direnç seviyelerinin üzerinde oluşacak bir kırılmanın çok daha yukarılara götüreceği muhakkak. Twitter’ın popüler analistlerinden Satoshi Flipper bu gidişin sonunun 340 doları bulacağı görüşünde.

Bknz:Ethereum 6 aylık akümülasyon dönemi sona ermiş olabilir: Hedef 340 dolar

Bitcoin Jack ise bir başka popüler analistlerden, o da yakın zamanda attığı twitinde geçtiğimiz 6 ay boyunca büyük altcoinlerin bir biriktirme safhası yaşadıklarını  söylüyor. Bu aslında tüm altcoinler ve Bitcoin için geçerli bir teori olsa gerek. Altı aylık birikitrme safhası bir döngünün dip noktası olabilir.

Yazımızın ana konusu Ethereum geçtiğimiz bir ay boyunca kendisini yukarı doğru giden bir hareketin içinde buldu. Tüm kripto piyasasının yaşadığı bu yukarı doğru hareket 2020 yılının piyasaya olumlu bir hava getirdiğinin bir işareti.

Dün momentum epey bir ivme kazanarak Bitcoini 9500 dolara çıkardı, Bitcoinin bu hareketi de diğer altcoinlerde büyük kazanımlara yol açtı.

Piyasanın yaşadığı bu geniş çaplı yükseliş hareketi Ethereum için yakın zamanda yeni zirveler oluşturacağı anlamına geliyor.

Ethereum 175 dolarda

Ethereum 175 doların üzerinde işlem görürken piyasada diğer altcoinlerde olduğu gibi Bitcoin’in izinden gidiyor diyebiliriz. Her ne kadar Bitcoinden bağımsız hareket etmeye çalışsa da, yakından takip etmekten başka bir seçeneği olmuyor şimdilik.

Ethereum’un yakım dönem destek noktası 172 dolar ve bu seviyeye vereceği tepki analistler tarafından yakından takip ediliyor. Bu seviyeye yaklaşması bir katalizör etkisi yapabilir ve fiyatta daha büyük kazanımlara yol açacak bir sıçramaya neden olabilir.

Analist Hornhairs twitter’da bu konuda şöyle bir paylaşımda bulunuyor:

” ETH: 172 dolar dip seviyesinde satın alacağım. Aylık destek noktasının, haftalık destek noktasının (S/R kırılma) birleşik bir seviyesi. (Eyl. Açık), alçakları silip süpürdükten sonra yukarı doğru bir kırılma. Eğer buradan düşersek direncin hemen altındaki eşit tepeler yeni hedef olacak.”

ETH $1,000 olabilir mi?

Eğer piyasa yukarı doğru hareketine devam eder ve Ethereum boğaları 172 dolar desteğini savunmaya devam ederlerse, Ethereum rallisi hız kazanır ve  190 doları vurabilir. 190 doların üstündeki kırılma ise bizi 870 dolara kadar çıkartabilir.

CryptoWolf – twitter’ın bir başka analisti – kısa süre önce yayınladığı bir tablo ile bu olasılıktan bahsediyor. Tabloda analist iki önemli direnç noktasına dikkat çekiyor.

Ethereum rallisi Ethereum rallisi için hedef 1000 dolar mı?

Piyasa trendinin gelecek günlerde alacağı durum, bize bu yukarı doğru giden bu son momentum hakkında daha geniş çaplı bir fikir verecektir. Ethereum rallisi devam ederse 1000 doları görme olasılığımız da bir o kadar artacak.

Kaynak

 

Etiketler:
X