Anasayfa Bitcoin Bitcoin Teknik Analiz Bitcoin fiyatı 9000 doların üzerinde! Yükseliş devam edecek mi?
koinmedya_brave

Bitcoin fiyatı 9000 doların üzerinde! Yükseliş devam edecek mi?

Bitcoin fiyatı 9000 doların üzerinde! Yükseliş devam edecek mi?
0

Bitcoin fiyatı 9000 doların üzerine çıktı! Bu yükseliş neyin habercisi? Analistlere göre, şu anda kritik bir seviyede işlem gören Bitcoin’in bir sonraki hedefi neresi? 


Bitcoin fiyatı 9000 doları aştı! Bir sonraki hedef neresi?

Bitcoin bugün, son birkaç gündür fiyatın 8500$ civarında sıkışmasına neden olan bir konsolidasyon modelinden kurtuldu. Aslında, haftalık mum kapanışı yaklaşırken kripto, 9120 dolara kadar ulaştı ve bu da boğalar için iyi bir işaret.

Bitcoin, bu seviyeyi gördükten sonra bir miktar geri çekilmiş olsa da hala Bitcoin fiyatı 9000 doların üstünde işlem görüyor.

Hafta başında KoinMedya olarak, kritik bir trend çizgisinin Bitcoin’i yukarı ittiğinden ve yükselişin kısa vadede 9000 dolara doğru  devam edeceğinden bahsetmiştik. Ve bugün Bitcoin fiyatı 9000 doların da üstünü gördü. Şimdi yatırımcılar, bu son yükselişin devam edip etmeyeceğini merak ediyor.

Bitcoin yükselişini sürdürebilecek mi?

Analistler, BTC fiyatının, birkaç ayın en yüksek seviyesine ulaşmasına izin veren bu son yükselişin, önümüzdeki günlerde daha fazla kazanımın öncüsü olduğunu söylüyor.

CryptoDude olarak bilinen bir kripto para analisti, dün Twitter’da 9080$‘ın Bitcoin için daha geniş bir zaman diliminde “kritik bir seviye” olduğunu söyledi.

BTC pazar gecesi mum kapandığında haftalık olarak bu kilit direncin üstünde kalmayı başarırsa, büyük bir trend dönüşü olup olmayacağı belli olacak.

Bu direnç karşısındaki vereceği tepki, özellikle de halving öncesi BTC’nin 2019’daki yaklaşık 14000$ olan ATH seviyesine veya daha da fazlasına ulaşma potansiyelini belirleyecek.

Daha kısa vadeli bir zaman diliminde ise trader CryptoBirb, bu son artışın, Bitcoin’in neredeyse bir hafta boyunca 8555 dolar ve 9000 dolar arasında işlem gördüğü düz bir kanalın üzerine çıkmasını sağladığını söylüyor. CryptoBirb’e göre, kanaldan çıkış, Bitcoin’i mevcut fiyatlardan %4 oranında daha yükseğe taşıyabilir.

https://twitter.com/crypto_birb/status/1218637643552034818

bitcoin-fiyati-9000

Ayrıca, bir başka popüler analist ise, BTC’nin yakında 9555 dolarlık önceki direnç seviyesine çıkmasını beklediğini belirtti. Analist bu seviyenin, kripto para biriminin fiyatına %40 değer katan Çin kaynaklı pumpın öncesindeki fiyat olduğuna dikkat çekiyor.

Bu arada Filb Filb isimli analist, Bitcoin’in %40’lık artışını ve daha sonrasındaki 6000 dolara doğru %35’lik düşüşü doğru tahmin eden analist olarak kripto topuluğu arasında oldukça prestijli bir isim.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

koinmedya_brave
X