Anasayfa Altcoin Altcoin Haber ABD’li şirketten kripto para kullanımı ile alakalı şok anket!

ABD’li şirketten kripto para kullanımı ile alakalı şok anket!

ABD’li şirketten kripto para kullanımı ile alakalı şok anket!
0
koinmedya_googlenews

ABD’li şirketten kripto para kullanımı ile alakalı şok anket! Zogby Analytics ve bir sigorta şirketi olan Hartford Steam Boiler’nin ortaklaşa yaptıkları anketten bankacılık sisteminin tüylerini diken diken edecek bir sonuç çıktı.


ABD’li şirketten kripto para kullanımı ile alakalı olay yaratacak anket!

 

Kripto para terimi, Bitcoin’in 2009 yılında Satashi Nakamoto’nun olay yaratacak manifestosunu yayımlamasıyla hayatımıza girdi. Satoshi, BTC’yi kokuşmuş bankacılık sistemine bir başkaldırı olarak tasarlayıp insanlığın hizmetine sürdüğünü açıkladı.

O günden bugüne Bitcoin’in yanına pek çok arkadaş eklendi ve dev bir kripto para ekosistemi oluşturuldu. Ancak beklenen kabul bir türlü gerçekleşmedi. Ya da insanlara öyle aktarıldı.

Kripto paraların günlük hayata ne kadar dahil olduğunu merak Zogby Analytics ve bir sigorta şirketi olan Hartford Steam Boiler (HBS), Amerika da yıllık geliri 5 milyon dolardan az ve çalışan sayısı 100’den çok olmayan işletmeler arasında bir anket yaptı. Ankete küçük ve orta ölçekli işletmelerden 505 tanesi dahil edildi.

Yapılan anketle küçük ve orta ölçekli işletmelerin %36’sının ürün ve hizmetleri için kripto para birimi ödemelerini kabul ettikleri ve ankete katılan işletme sahiplerinin %59’unun kendi kullanımları için kripto para satın aldıkları belirledi.

kripto para kullanimi ile

Yapılan anketin dikkat çeken bir diğer noktası ise, kripto para kullanımının sadece gençler arasında değil aynı zamanda yetişkinler arasında da giderek popüler hale geldiğini göstermesiydi. Çünkü işletme sahiplerinin çoğunluğu 30 yaş ve üstüydü.

Ankette ilgi çeken bir diğer kısım ise, 5 yıl veya daha kısa süredir faaliyet gösteren işletmelerin neredeyse yarısının kripto para kabul etmesine rağmen, 20 yıl ve üzeri olan işletmelerin kripto paralara daha şüpheci yaklaşarak bu oranın %21’e kadar düşmüş olması.

Değerlendirme

Sonuç olarak bakıldığında her ne kadar ülkemizde kripto para kabul eden işletme sayısı oldukça az olsa da Amerika gibi bir ülkede kripto paraların kabul oranının hiçte azımsanmayacak bir noktaya geldiğini söyleyebiliriz. Özellikle ABD başkanı Donald Trump’un Bitcoin karşıtı söylemleri göz önüne alındığında, ABD’de kripto kabul oranının bu seviyelere gelmesi sektör için büyük bir başarı sayılmalıdır.

İlgili haber: Donald Trump’tan Bitcoin hakkında zehir zemberek sözler

Bununla birlikte dünyanın en büyük fintech merkezi olan Silikon Vadisi’nin de ABD’de olduğu düşünüldüğünde, kripto paraları, başta ABD olmak üzere dünya genelinde parlak bir gelecek beklediği sonucuna varılabilir.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin.

KAYNAK

Etiketler:
X