Home Altcoin Litecoin’in 50 dolarla imtihanı
koinmedya_brave

Litecoin’in 50 dolarla imtihanı

Litecoin’in 50 dolarla imtihanı
0
fairspin_koinmedya

Litecoin’in 50 dolarla imtihanı. LTC grafiklerinde yeşil mumlar ile gelen bir boğa kırılması var. Asıl soru ise şu: Bu yükseliş dalgası kritik 50 dolar seviyesini geçecek gücü sağlar mı?


Litecoin’in 50 dolarla imtihanı – Boğalar bu seviyeyi geçebilir mi?

Litecoin’in ABD Doları karşısındaki değeri son piyasa düşüşünden sonra iyileşme gördü. Şu an LTC yüzde 0.02’lik minik bir yükselişten sonra 46.2 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’in verilerine göre, kripto paranın kayıtlarda görünen piyasa değeri ise 2.92 milyar dolar. İyileşme belirtilerine rağmen son görülen boğa durumunun önemli direnç seviyelerini geçip geçemeyeceği konusu henüz netlik kazanmadı.

LTC 4 saat grafiği

Litecoin'in 50 dolarla imtihanı. LTC grafiklerinde yeşil mumlar ile gelen bir boğa kırılması var. Asıl soru ise şu: Bu yükseliş dalgası kritik 50 dolar seviyesini geçecek gücü sağlar mı?

Kaynak: LTC/USD TradingView

LTC’nin 4 saat grafiği, düşen takoz formasyonunun oluşmasından sonra o çok beklenen boğa kırılmasını sergilemeye başladı. Mevcut piyasa durumu potansiyel olarak “gümüş kripto” adlandırılan bu varlığı psikolojik seviyesi olan 50 dolar direncine doğru götürebilir. Daha güçlü bir boğa koşusu Litecoin’i ikinci direnç seviyesi 54 dolara kadar taşıyabilir.

İlgili – Litecoin yükselen kanalın artan basıncına dayanamadı

Dahası, MACD indikatörü de yukarı yönlü kırılmadan sonra bir boğa “cross-over” yaşadı. Her ne kadar RSI çok küçük bir yükselişe işaret etse de, boğa koşusunun güç kazanması için 50 seviyesini geçmesi gerekiyor. Bu seviye bu ay sadece iki defa geçildi. O zaman coin önemlü ölçüde yükseliş momentumu kazanabilir.

Hareketli ortalamalar bir ayı resmi çiziyor

Litecoin'in 50 dolarla imtihanı. LTC grafiklerinde yeşil mumlar ile gelen bir boğa kırılması var. Asıl soru ise şu: Bu yükseliş dalgası kritik 50 dolar seviyesini geçecek gücü sağlar mı?

Kaynak: LTC/USD TradingView

Hareketli ortalamalar yakınlaşma belirtileri göstermiyor ve Litecoin 4 saat grafiğinde mumların üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu da mevcut boğa kırılmasının kritik 50 dolar seviyesinde şiddetli bir dirençle karşılaşabileceği anlamına geliyor. Bunlara ek olarak, 50 hareketli ortalama 100 hareketli ortalamanın altındaydı. Bu da coin için zayıf bir boğa momentumu ihtimaline işaret ediyor. Direnç seviyelerini geçmeye yetecek güç olmadığını da gösteriyor olabilir.

İlgili – Bitcoin TOP 50 altcoinin yüzde 85’inden daha iyi performans gösterdi

Sonuç olarak LTC’deki boğa kırılmasının dirençle karşılayabileceğini söyleyebiliriz.

Bir trend değişimi beklenmiyordu. Bundan dolayı da son boğa koşusu da kritik dirençleri kırabilecek gücü bulamayabilir.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X