1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Kripto para Haber Elrond ve Band Protocol ortaklığa gidiyor
koinmedya_brave

Elrond ve Band Protocol ortaklığa gidiyor

Elrond ve Band Protocol ortaklığa gidiyor
0
fairspin_koinmedya

Elrond ve Band Protocol ortaklığı sayesinde Elrond akıllı sözleşmeleri Band Protocol’ün güvenli veri  akışına entegre olacak.


Elrond ve Band Protocol ortaklığı ne anlama geliyor?

Geçmişi çok eski olmayan sharding tabanlı blok zincir ağı Elrond, Web 3.0 uygulamaları için merkeziyetsiz veri yönetimi sağlayan Band Protocol firmasıyla ortaklığa gittiğini duyurdu.

Bu ortaklık sayesinde Elrond’un shard edilmiş mimarisi içinde çalışan akıllı sözleşmeler, Band Protocol’ün güvenli veri akışına erişim sağlayabilecek.

Band Protocol CEO’su Soravis Srinawakoon açıklamasında şöyle diyor,

‘Bizler Elrond’un hızlı ve ölçeklenebilir blok zincir mimarisinden çok etkilendik. dApp kullanımının hızlı artışıyla, özellikle merkeziyetsiz finans için söylüyorum (deFi), sektörün gelecek nesil uygulamalar için  daha iyi bloklara ihtiyacı var. Elrond ve Band Protocol ortaklığı blok zincir üzerinde gelişen DeFi, oyunlar ve dijital kimlik için ilham verici bir gelecek yaratıyor. ’

Block zincir mimarisinin merkeziyetsiz, kriptolu ve özendirici doğası nedeniyle, on-chain veriler son derece güvenilir. Ancak, yeni nesil merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) inşası, off-chain kaynaklardan da güvenilir veri entegrasyonu gerektirecektir.

Elrond Ceo’su Beniamin Mincu konuyla ilgili fikirlerini şöyle paylaşmış,

‘Elrond’ta başarmak istediğimiz şey tam olarak blok zincirin hızını, ölçeklenmesini, maliyetini ve kullanıcı deneyimini en optimum seviyelere getirmektir. Ama blok zincir katmanının çözülmesi gereken yapbozun sadece bir parçası olduğunu da biliyoruz. Elrond ve Band Protocol ortaklığını kurarken onların da aynı hedefe ilerlediğini ve bu yapbozun bir parçasını tamamlama niyetlerini gördük. Onlarla beraber çalışmaktan dolayı çok mutluyuz. ’

Elrond hakkında

Elrond, verimlilik ve yürütme hızında 1000 kat kümülatif bir iyileşme sağlamak için sıfırdan tasarlanmış yeni bir blockchain mimarisidir. Bunu başarmak için Elrond, iki önemli yenilik getiriyor: yeni uyarlanabilir bir sharding mekanizması ve doğrusal ölçeklenebilirliği sağlamak için hızlı, verimli ve güvenli bir fikir birliği mekanizması içeren proof of stake (PoS) algoritması. Böylece Elrond, 5 saniyelik gecikme süresi ve ihmal edilebilir maliyeti ile saniyede 10.000 işlemi (TPS) gerçekleştirerek izinsiz, sınırsız, küresel olarak erişilebilir bir internet ekonomisinin omurgası olmaya çalışıyor.

Band Protocol hakkında

Band Protocol, verilerin merkezi olmayan yönetimi için açık kaynaklı bir standart olarak çalışan Web3.0 uygulamalarına yönelik bir veri yönetim sistemidir. Band Protocol akıllı sözleşmeleri, topluluk tarafından şekle sokulan oracle veri sağlayıcıları aracılığıyla sağlanan güvenilir off-chain bilgilerle birleştirir. Blok zincirlerin herhangi bir web API’sine bağlanması sağlanır ve DApps, tek bir basit işlev çağrısı ve dPoS ekonomik özendirici yoluyla bütünlüğü garanti eden verileri talep edebilir ve kullanabilir. Bant protokolünü kullanan geliştiriciler, zincir dışı oracles, itibar puanları, kimlik yönetim sistemleri ve çok daha fazlasını kolayca kurabilir ve yönetebilir.

 

İlgili: Band Protocol (Band)

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X